Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz ibizadance #30164 üzenetére

    Teljesen jó lesz kezdésnek, mint első tele obi. Azért meg kell tanulni használni. Lehet egyből nem jönnek a jó eredmények.
    Nappal okés, de rossz fényviszonyok esetén nem. Egyrészt elkezdi zabálni az ISO-t, másrészt nehezen talál fókuszt.

    #30166) sandokanaa
    Általad linkelt obi minimálisan fényerősebb (de nem is ez a jó szó, hanem inkább kevésbé sötét). Az f5.6 vs 6,3 különbséget a mai szenzorok azért áthidalják. Mást írnék, ha f4, vagy f2.8 obit linkeltél volna.

    Az FX mindaddig zéró előnyt ad, amíg nem nyergel át a kérdező belépő tükrösről valami FF vázra.
    Nekem még a régebbi 70-300 VR AF-S obim van. Az is FX, de egyáltalán nem fogom ezt az előnyét kihasználni, persze nem is ezért vettem anno....

    Azt nem tudom, hogy a kérdező által linkelt oldal megbízható, vagy sem, de ha igen, akkor a 99k vs 237k nem kicsi különbség, ennyit nem ér a picit jobb fényerő, és az FX lehetőség
    Még egy előnye van az általad linkelt-nek, hogy az obiról is kapcsolható a VR, viszont ezt megint nem sorolnám az egetrengető dolgok közé, mert egy ilyen telét, főleg a hosszú végén, kevesen tartanak ki stabi nélkül :B , még alacsony zársebességen sem. de azt is minek?!
    Állványon fotózva pedig van azért annyi idő, hogy a menüből kikapcsolja a VR-t ha akarja.
    Szóval nincs abban az obiban +138k huf különbség szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák