Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adzo82

    tag

    Üdv!

    Egy Asus GTX 980ti Gold 20th és egy Gigabyte GTX 980ti extreme oc! között hezitálok. Szerintetek melyik lenne a legjobb egy i7 6700, 32gb ram és egy Asus Maximus VIII Extreme alaphoz? Fontos lenne a hűtés hatékonysága, és, hogy az a minimális plusz ami az Asusban van megérné e olyan szempontból, hogy esetleg jobban fog melegedni tőle a kártya a későbbiekben? Az árat mopst nem figyelem. Melyik a megbízhatóbb, tartósabb? Főleg a ventilátorok tartóssága is érdekelne. Bár már több mint 3 éve nyúzok egy Gigabyte GTX 770 4gb oc-t és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. De attól tartok, hogy az Asus alaplapomba a Gigabyte fenti kártyája esetleg nem fog úgy teljesíteni. Érdekelne később sli is. Persze lehet, hogy az Asus GTX Goldból már nem lesz mégy egy kb fél év múlva. Így nem biztos, hogy teljesül, majd az ugyanolyan gpu, ugyanolyan bios verzió elv az slihez.

    A válasz(oka)t előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Köszi a segítséget még1x. Már csak az a kérdésem, hogy a Gigabyte GTX 980ti Xtreme Waterforce compact vízhűtése vajon meddig bírja? Lehet előre sejteni, hogy esetleg egy idő után, mondjuk kicsapódik a folyadék, vagy esetleg, valahol bekoszolódik, eltömődik? Nem kis pénz, szóval nem egy compact procihűtőt kéne cserélnem akkor. Ezért tartottam ki eddig a léghűtés mellett. Ne kíméljetek :C :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    :C

    Most már teljes a káosz nálam.

    Első kérdésem ezek után: hogy lesz jobb egy jobban hűtött (kb 50 fokon működő vga kisebb boostal, mint mondjuk egy 70 fokon tekerő példány jobb speccel úgy, hogy mondjuk nem nyúlok hozzájuk, tehát nem tuningolok rajta. Gondolom, hogy akkor a 70 fokos lesz forróbb is az évek során a "követelmények" miatt, és eléri a maxot akkor lebutít, mint a túlmelegedett procinál, de ugyanolyan terhelés mellett a vizes akor is gond nélkül teljesít? És ha lövök rajtuk manuálisan akkor persze a vizes nem melegszik annyira és nagyobb az elérhető boost határa?

    Másik: Szóval, ha jól értelmeztem az aio a best mivel jobban fog teljesíteni, mert lentebb lesz a hőfok terhelés alatt, mint a levegősnél. Viszont az még nem tiszta, hogy akkor most a gyári boostot teljesen felesleges alapul venni, mivel lehet tolni felfele a Mhz -eket, illetve ezek maguktól is túllépik a hivatalos specifikációt, vagy csak manuális tuninggal? Nincs olyan zár féle, mint a prociknál?

    Az nekem is egyértelműnek tűnik, hogy a sima falú, szövetezett gumicsöves megoldás tartósabb lehet a redőzött gégecsövesnél, sőt jobban is áramlik benne a folyadék, kisebb ellenállással. Nem terhelve annyira a pumpát sem, hatékonyabb hűtési mechanizmussal együtt. De akkor most egy kisebb mértékben húzott pl Evga jobban is fog teljesíteni egy jobban boostolt Gigánál vagy Asus goldnál (GTX 980ti -okról beszélek minden esetben.) Inkább szavazok én is a megbízhatóságra és a minőségre kisebb boost mellett.

    Evga-t favorizálom a fentiek alapján, ha a nem lesz nagyon számottevő a különbség fps számában a Giga wforce-l szemben. Mondjuk ez talán a későbbiekben fog kiéleződni. Ma még nem tudnék olyan gémet mondani ami fullhdben ezekkel a kártyákkal ne pörögne 60-100 fps és ezek felett a látott tesztek alapján. Max felbontáson.

    Kérlek szépen titeket, hogy javítsatok ki, ha tévednék és verjétek ki belőlem a tisztátalan gondolatokat. Szeretnék hívő lenni én is :DD

    Bocs, hogy felkavartam az állóvizet :DDD

  • Adzo82

    tag

    Sziasztok!

    Szerintetek megérné most két db EVGA GTX 980ti hybrid kártyát sli-ben összerakni, vagy inkább szerezzek be egy GTX 1080? Bár a meglévő EVGA GTX 980ti Hybridet nem tudom eladni. Szóval pénzt nem látok benne ami besegítene az 1080hoz.

    A másik kérdésem, hogy az EVGA eme kártyájának VRM áramkörei hogy bírják hosszabb távon, mert azt vettem észre, hogy ugyan a vízhűtés szépen tartja 60 fok alatt a kártyát még közel 30C fokos szobahőmérsékleten is max terhelés alatt (hála istennek, hogy idén is szép meleg nyarunk lesz), viszont a mókuskeréknél a hátsó bordázat iszonyat meleg tud lenni. Már az érinthetetlenség határát súrolja (bocs, nem tudom, hogy mivel lehetne külön mérni a hőfokát pontosan). SLI-ben kevésbé lenne leterhelve amúgy?

    i7 6700, Asus Maximus VIII Extr. 32gb ram, Coolermaster V1000 táp. 2 db 2.5" SSD. (250gb + 500gb)

    Köszi a válasz(oka)t előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Akkor szerintetek mennyi fps pluszt jelentene egy non K-s 6700 mellé még egy EVGA GTX 980ti hybrid? (SLI-ben). Úgy kb érték %-ban. Asus turbo boosttal a CPU-t 4100mhz-g tudom tolni egy kattintással, és amúgy nem értek a tuninghoz. Ez egy bios adta boost lehetőség ami ! gyárilag ! előre beállított paramétereket használ. Fogalmam sincs hogy kell tuningolni manuálisan, illetve a szorzó növelésén kívül máshoz soha nem nyúltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Adzo82

    tag

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy VGA GTX 980ti Hybrid kártyám aminek a GPU részét fedi a vízhűtés blokkja, viszont a VRM áramkörök szabadon vannak és a kis mókuskerék helyére tett Evga ventilátor hűtené azt elvileg. Viszont nagyon felmelegszik a VGA belső végén lévő bordázat ami szinte megérinthetetlen, olyan forró sokszor. A VRM áramkörök jobban bírják a hőt? Ez természetes, hogy ilyen forró, vagy utána kéne néznem ennek, mert ez így ki fogja nyírni a kártyát?
    Ilyen fajta, túlmelegedésből eredő meghibásodásról még nem olvastam ennél a típusnál.

    Köszi a választ előre is.

    Szép napot!

  • Adzo82

    tag

    válasz TTomax #13713 üzenetére

    Köszi a hozzászólást. Viszont nem így néz ki az enyém.

    Ilyen amit én vettem. abban amennyire belelátok kb félcentis tüskék lógnak ki merőlegesen a kártyából a VRM körül ami felett a képen látható egyedi evga ventillátor forog. Tűzforró a borda a végében, bár trhottlingba nem futottam eddig. Nem tudom mennyi a hőfoka, mert csak a gpu hőmérsékletét mutatja még a hwmonitor is, de az kb 50 foking megy fel terhelés alatt.

Új hozzászólás Aktív témák