Hirdetés
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Bekerül az Apple Pay és Google Pay a Budapest GO alkalmazásba
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Redmi Note 13 4G
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
válasz
kreten67
#16963
üzenetére
A sztori röveden:
Letöltöttem az Asus oldaláról egy 6MB-os BIOS-t. Szerettem volna megoldani benne, hogy a rejtett menüpontokat bekapcsoljam, ergo moddoltam volna. Ez a fájl nem cap és nem is normál bin fájl, igazából a kiterjesztését nem tudom, mert a verziószám kerül oda. Esetemben a fájl a "GL553VW-AS.306" volt.
Próbából az eredetileg letöltött fájlt FPTW64-el windows alatt beírtam, rendben lezajlott. Aztán moddoltam pár menüpontot láthatóra állítva, felírtam, nem volt gond, de nem voltak láthatóak továbbra sem. Folytattam a moddolást. Aztán újra felírva valamit valami hibaüzenetet adott az FPT, de valahogy fáradtságomban továbbengedtem. Ha jól emlékszem valamit a fájl méretére panaszkodott, de nem biztos. Felírtam így is.
Ezt követően felvillantak a laptopon a ledek, majd kialudtak és be sem lehetett kapcsolni.Aztán keresni kezdtem egy dump fájlt a neten. Nagy nehezen találtam egy fórumot ahol ingyen osztogattak meg bios dump-okat. Ez is ott volt köztük (Ez már 8MB volt). Letöltöttem, linux alatt flashrom-al (usbblaster_spi modullal) a chip-be írtam. Ezt követően már bekapcsolt a gép, ledek világítanak, de nem ad képet és láthatóan nem kezd boot-olni. Mintha indulás közben valahol elakadna.
Itt tartok most. Eszembe sem jutott 2db TSOP8 chip-et keresni.
Nem értem a 6MB-os letölthető BIOS fájlt sem, amikor 8MB-os a chip.Talán a gépet szervizbe vinni ésszerűbb lenne, ahol foglalkoznak Asus gépekkel, de van egy olyan hülye szokásom, hogy nem hagy nyugodni a számomra meg nem értett probléma. Ergo valahogy nekem kell talpraállítanom. Érteni szeretném mi történik a háttérben.
Szóval lehet, hogy 2db chip van? Az már 2x8MB (2x64Mbit) lenne?
Új hozzászólás Aktív témák
- Karácsonyi akció - MacBook Pro 13" CTO (Early 2015, i7 / 16GB / 512GB)
- HP Pavilion Gaming 15 144Hz, GTX 1660 Ti 6GB, 16GB RAM Dobozában, megkímélt
- M5! KÉSZLETKISÖPRÉSI ULTRAAKCIÓ!!! TÜZES EZÜST MacBook Pro 14" M5!!! 10C/10G 16GB 512GB Gar!
- ÚJ MacBook Pro 14" M4 PRO 24GB 512GB Space Black
- Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 512GB 1 év garancia
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával! Upd. 12.15
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új és régi konzolok Okosítása és Szoftveres szintű javítása - Már 12.52 FW-s PS4-ek is!
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Pyttawrx

