- Megjött a Honor szuperakkumulátoros mobilja
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A kínai gyártók 3D arcazonosítással kísérleteznek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Légies iPhone halvány színei
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
Aktív témák
-
válasz
Bikerman #9823 üzenetére
Akkor arra vedd meg nyugodtan az 55-200 VR-t mert arra a 300-as végű vr se elég. Azaz nem elég számottevően jobban mint a 200-as (nem 400-500-600 körüli).
Szóval szerintem tényleg próbáld ki ezt az 55-200-as obit. A kitobidat teljesen jól kiegészíti, annak nagyon jó folytatása.
-
válasz
Bikerman #9810 üzenetére
Amit Stitch javasolt, az 55-200 Vr az egy teljesen jó megoldás, nekem eszembe se jutott. Teljesen jól kiegészítené a kitobidat, ami lehet hogy furcsán hangzik, de egy nagyon jó obi kategóriáján belül.
Azon csodálkozok magamban, hogy 1-2 hónapja van dslr-ed, de már úgy érzed hogy limitál a gép. Hacsak nem tartozol a kivételesen üstökösszerű tehetségek közé (nem bántásképp) akkor szerintem ezt gondold újra. Eszköz, felszerelés vásárlásakor azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy mi az a kép, amit nem tudsz megcsinálni a jelenlegi szetteddel, és szeretnél. Tájkép, makró? Én úgy érzem, hogy egy azonos kategóriájú canon szettel (mondjuk 450D IS kitobival) tök totál ugyanitt lennél. Ugyanúgy kellene telét, vagy makróobit venned, csak más lenne a géped prozmaházára írva. Ennyi. Pont ugyanannyira tudnál makrózni vele, mint a jelenlegi gépeddel.
Inkább objektív témában nézelődj, és arra gondolj hogy azt másik rendszeren ugyanúgy meg kellene venned. Ne ess abba a hibába, hogy az "új kütyü" láz magával ragadjon, és csak a technika birtoklása céljából vegyél másik gépet. Olyan ez mint azok az emberek, akik 3 havonta új mobiltelefont "kell" hogy vegyenek, amivel ugyanúgy lehet telefonálni meg sms-ezni. Csak fotó terén ez sokkal drágább tud lenni.
Visszatérve arra amit írtál. Telét a makróval egyben. Én erre azt mondom, hogy a kettő közül ilyenkor legalább az egyikben kompromisszumot kötsz. Ha veszel pl egy 55-200-as (vagy 70-300-as) VR tele zoomot, akkor a tele kérdést megoldottad, de ez nem makró. Lehet vele, hívjuk úgy, közelibb képeket csinálni, de nem biztos hogy ugyanarra gondolsz mikor azt mondod hogy makró. Ha veszel egy makróobit, bizonyos határ felett esetleg használható mint teleobi, de az meg mint tele kompromisszum (fix obi, általában lassabb fókusszal). Nekem van mind a kettő, 70-300 VR is és van egy 180-as makróm is, nem ugyanarra használható a kettő, ezt meg kell érteni.
Tele címszó alatt egyébként mire gondolsz? Milyen témában közelebből? Portré, állatfotó, sport?
-
Stitch
őstag
válasz
Bikerman #9806 üzenetére
Csatlakozom lugosi kollégához; nyugi, relaaax.
Egy d60+kitobjektív már mindent tud, amit egy gépnek tudnia kell, canon vonalon sem leszel előrébb. Makrózni is lehet kittel: [link], extrém makróra meg tényleg egy külön objektív kell, az majd jöhet később. Ha rövid a kitobjektív, gyűjts egy 55-200 VR-re, ez a kettő már hobby szinten sok mindenre elég.
-
válasz
Bikerman #9806 üzenetére
Mi a problémád egyébként a kézi fókuszálással? Látásod rendben van? Mert én anno (rég...) azért váltottam MF-ről AF-re, mert romlott a látásom és nem ment már annyira az élességállítás. Aztán még a mai napig, digitális vázon is sokat használok kézi élességállítást. Így szerintem az is megoldás lenne, ha vennél egy AF 50-es obit, és használnád kézi fókusszal. Rendszert váltani mindig bukta anyagilag, hidd el én már próbáltam
Makrózni az 50-es alapoptikával is nehezen lehet. Arra makróobi kell (szó volt róla mostanában, pár napja, mindenféle előtétlencse, meg egyéb félmegoldás, hidd el, makrózáshoz makróobi kell). Van külső gyártó is belsőmotoros obival ám.
300-as tele: ott van pl a 70-300 VR. SWM motoros, megy D60-on is, teljesen.
Pontosan milyen felhasználási területen érzed hiányát objektívnek?
Meddig jutottál el a fényképezésben? Milyen tapasztalataid vannak? Mennyit fotóztál, milyen géppel? Azért kérdezem, mert a továbblépés szándéka és a 600 expó a gépben valahogy ellentétesnek tűnik. Kompakttal vannak tapasztalataid? Más dslr-rel?
Írd meg inkább hogy konkrétan milyen (felhasználási) irányba gondoltál továbbmenni és hátha tudunk segíteni. Nyugi! Egyelőre ne ugorj bele meggondolatlan dolgokba, mert a végén látod meg hogy anyagilag megéri-e. Először inkább gondolkozzunk előre.
-
-
Ijk
nagyúr
válasz
Bikerman #9418 üzenetére
Számszerűsítve 6mp az 6mp akár kompakt akár tükrös. Viszont az nem mindegy hogy mekkora az a pixel. Egy mai csúcskompakt is sírva bújhat el a d40 képminősége mögött. A másik, hogy vajon mire nem elég 6mp. Akár A3-as nyomatokkal is elbír, egy amatőr fotós nem hiszem, hogy ennél nagyobbat akar.
A d40 érzékelője már vagy 6 éves széria, de meggyőződésem hogy egy hobbifotóst kiszolgál. -
Ijk
nagyúr
válasz
Bikerman #9410 üzenetére
"a világ egyik, ha nem a legjobb fotósa"
Ezt ugye némi iróniával írtad?
D60-nak fejlettebb az érzékelője, és kitben a 18-55 vr változatával kapod.
Szerintem ha tudsz még szerezni olcsón d40-et, akkor jobban megéri, egy amatőr igényeit 100%-ban kielégíti, a különbözetből pedig sok hasznos dolgot tudsz venni (pl. egy 35 f1.8, vagy akár egy rendszervakut)
Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Xiaomi Redmi A3 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- SzoftverPremium.hu
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad P43s - i7-8G I 8GB I 256GB SSD I Nvidia I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest