Hirdetés
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- iPhone topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
poolbig
#38529
üzenetére
81/sec a kép@20fps-el, 1:8-as tömörítéssel számoltam amit a kamera csinál, ennek az aránya állítható.
fix pozíciójú kameránál, ahol csak a kép egy kis része változik, szerintem még ennél kevesebb is meghagyja a részleteket a képen, és 108GB/nap/kamera jól hangzik![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Van kifejezetten ilyen funkcióra (AVR) fejlesztett (Fw.) AV-25 és AV-GP széria ami magas random IOPS-t tud, amellett hogy nem parkol, és nem melegíti fel a lemezt feleselgessen.
Nem pont a tápon spórolnék, ha 24/7-ben fog dolgozni...
-
Nirvanus
aktív tag
válasz
poolbig
#38522
üzenetére
Nekem is van ilyen lapom, pontosan ez feszít most az asztalomon. Nálam ment venti nélkül, 70-80 fokot vígan eléri passzívan alapfeladatok közben. Én először tettem rá 2db pici ventit, azután inkább kókányoltam rá egy 12-est. A paneltáp dosztelég neki, egy desktop HDD-t biztosan elvisz vele, de a házba kell a légmozgás a CO üzemhez.
-
#16939776
törölt tag
válasz
poolbig
#38522
üzenetére
Ehhez a paneltáp bőven elég, Intel DB D201GLY2 lap celeron 220-al 1x1,2Ghz(20W) és max 1GB533-as memóriával.
~10Mbit rögzítése nem tűnik lehetetlen feladatnak, úgy hogy a kamera már elvégezte a tömörítést, azután bele szolhat ebbe az 1 alacsony órajelű mag, a
sis csipszet, PCI-os sata vezérlő, meg a hálózati adapter processzorra hárított pluszterhelése.Az akkori atomok közül ez sokkal kiegyensúlyozottabb teljesítményt mutat, de mielőtt egy fillért is költenék a tápra, csendesítésre kipróbálnám hogy megállja-e a helyét.
A 19V-os és belső DC-DC-t nem tudom ajánlani, nem lehet megjósolni hogy fog-e sípolni valamelyik tekercs miatta. Hűtés még érdekes lehet 20W-os a CPU és nem biztos hogy menni fog az energiagazdálkodása, 1db ventilátor nélkül nem úszod meg, de a 3,5"-os HDD miatt az amúgy is ajánlott lenne folyamatos üzemre. -
Ribi
nagyúr
válasz
poolbig
#38498
üzenetére
Sok esetben ha beleraksz 1 ventit a gépbe 5Von, attól még teljes mértékben csöndes lesz.
Nem mindegy, hogy milyen az az alaplap. Nekem is van régi alaplapom ami passzív, de inkább raktam a chipsetre ventit, mert égetett a bordája ha rátettem a kezem.
Jó lenne, ha leírnád milyen is az az alaplap és a proci benne. 300W táp mint írták igen sok. Rendszerint a passzívan hajtott gépek olyan 20-50Wot esznek. Ez elvan passzívan, de felette már nagyon necces. -
#16939776
törölt tag
válasz
poolbig
#38498
üzenetére
Szia!
Milyen lap, cpu és memória, HDD mennyiség lesz ráakasztva? 300W-os igényt kicsit túlzónak érzem passzív gép mellé.
(#38504) HookR: kb.: 50K-ra tippeltem, szinte ingyen van.

HDPLEX 160W DC-ATX (nanoATX Series): azért nem teszik állt. ilyen közel az induktivitásokat mert egymást is szórják.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Július 9-én jön az Assassin’s Creed: Black Flag Resynced
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Motoros topic
- Bittorrent topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Fujifilm X
- Házimozi belépő szinten
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Házimozi haladó szinten
- További aktív témák...
- ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Eladó!
- Kingston FURY Beast RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 Eladó!
- Kingston FURY Beast RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 - Gari 2033.10.21.- ig - Eladó!
- Hibátlan - CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 CL16 memória kit
- GIGABYTE B650 EAGLE AX +bontatlan 32GB 6000MHz hűtőbordás DDR5 kit! GAR/SZLA! Bolti ára 200e fölött!
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB Cream használt, karcos kijelző 6 hónap garancia
- szuper akció!! 200db+ REFURBISHED - DELL Docking Station WD19, WD19S (akár 3x4K felbontás)
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- 236 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090 (ELKELT)
- Honor 200 pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
), a budget megoldás nálam az marad legfeljebb hogy egy régi tápot kötök rá, persze kellemesebb lenne azt kihagyni. Az szerintem nem kérdés, hogy elbírja-e.


