- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple AirPods Pro (2. generáció) - csiszolt almaságok
- iPhone topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- OnePlus 15 - van plusz energia
- A Pixel 9 AirDropot, a Pixel 11 Face ID-t kap
- Apple iPhone 13 mini - miért nem veszik elegen?
- Soundcore Sleep A30 - a hosszú házasság titka
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Amazfit Cheetah Round - fogd a pénzt és fuss
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ArGab
őstag
Elkezdett piszkálni a gondolat, hogy összerakok egy kicsi, kompakt, kisebb fogyasztású gépet a mostaninál, mivel szinte semmi másra nem használom csak netezés, zenehallgatás, filmnézés (ha épp nem asztali BD-ről megy), alkalmi Java kódolgatás és VPN-nel munkahelyi gépre távasztal.
A mostani egy i3-560 3.3 GHz, egyetlen kártya benne egy Radeon 6450. Amiben gondolkodom:
Chieftec FI-02BC háza eléggé megtetszett, pont beférne egy 35 centi széles, 15 centi magas polcra a gép, úgy hogy lenne elég baráti hely a szellőzéshez. A folytatás képlékeny, tegnap este nézegettem FM2 vonalon A6 5400K szerintem kielégíteni az igényeimet, mellé egy MSI FM2-A75IA-E53 vagy ASROCK FM2A85X-ITX (75-ös gyorsan kizáródott). Esetleg Pentium G860 és hozzá HDMI-s, Sata3-as lap: MSI B75IA-E33, ASROCK B75M-ITX vagy GIGABYTE GA-B75N.
A 60GB SSD-t és az 500-as noti vinyót átmenteném a mostani gépből, esetleg a 2*2 GB 1333 MHz-es Kingston memóriát is.Szóval kérdéseim:
- Jó ideje nem nagyon követem már a hardveres fejlődéseket, szóval fogyasztásban mennyit lehetne nyerni a mostani géphez képest? TDP közel jár mindkét esetben a mostani i3-hoz, de mínusz egy VGA lenne, és sokszor üresjárat környékén futna csak a felhasználást tekintve.
- Én még nem találtam, de tud valaki tesztet ahol a két procit összeeresztették?
- A csend mindenképpen szempont, hogyan teljesít ebben a gyári Chieftec táp és a ház?
- Optika sajnos elengedhetetlen, külsőt nem akarok, így mindenképpen be kellene férnie a házba egynek. Úgy látom a Scythe Big Shuriken 2 mellett kivitelezhetetlen, mert nincs elég hely. Mit gondoltok a sima Shurikenről? 58 vs 64 mm a magasság, ennyi még beférne? Cserébe 10 centis csak a venti.
- Olvastam hogy ASROCK FM2A75M-ITX esetén nincsen HDMI-n kép, csak Windows alól, driver telepítés után. Ez általános probléma, vagy egyedi típushiba? Mi a helyzet az MSI lappal/85-ös Asrockkal illetve Intel oldalon?
Új hozzászólás Aktív témák
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Direct One (műholdas és online TV)
- Elektromos autók - motorok
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Microsoft Excel topic
- Hobby elektronika
- Milyen házat vegyek?
- Autós topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- SILICON POWER Memória DDR4 32GB 3200Mhz CL16 DIMM Xpower Pulse Gaming (Kit of 2) XMP 2.0
- Kingston FURY Beast Black 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz CL30 XMP/EXPO - Új, Bontatlan - 2 év garancia
- 2x 16GB DDR4 Corsair Vengeance LPX 3000MHz
- 2x 8GB DDR4 G.Skill Ripjaws 3000Mhz
- Kingston HyperX Fury 2x8GB 1866MHz DDR3 kit/ Beszámítás OK!
- ÚJ! AKRacing Arctica gamer szék
- 2 TB-os Samsung 980 PRO M.2 SSD with heatsink - garanciával
- szinteÚJ 2030 Gar! Dell Pro Max 14 Ryzen AI 9 HX PRO 370 32GB LPDDR5X 512GB NVMe SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4525
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


