Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozo7777

    csendes tag

    válasz Angyal 007 #11439 üzenetére

    A kép alapján ha működik a 3. routerig a dolog akkor csak annyit kell tenned hogy vezetékkel a 3. router 1-4-ig lévő portjából összedugod a 4.router wan csatlakozójába a kábelt és már megy is Wifin vagy vezetéken a net.

  • And

    veterán

    válasz Angyal 007 #11437 üzenetére

    A bridge (3) működési módja gateway helyett legyen router (gateway-mód elvileg csak NAT-olásnál kell, azonos alhálózat, bridge-mód esetén inkább router). Ugyanez igaz az új, (4) AP-ra is. Utóbbin a wifi beállítása - így az SSID, titkosítási eljárás - teljesen szabadon választott, erre csak az újabb kliensekkel fogsz csatlakozni, azokat meg ugyanígy konfigurálod majd fel. Egyedül a rádiócsatornájára kell vigyázni, hogy ne legyen átfedésben a 2-es és 3-as eszköz linkjét biztosító 6-ossal. Ezért javasolt a sáv széle, minimum 5 csatornányi távolság a 6-ostól az új AP (4) működési csatornájának.
    Valóban a (2)-eshez hasonlóan kell konfigurálni, de nem teljesen azonosan. Mivel az (1) és (2) nem azonos címtartományban / alhálózatban van, ezért a (2)-es NAT-ol, és éppen ezért valószínűleg a WAN-portjával csatlakozik az (1)-es felé, bár ezt nem írtad. A 4-es és 3-as között viszont nem kell újabb címfordítás (igazából az 1-es és a 2-es között sem kellene, úgy mindenki egyszerűbben elérne mindenkit), ezért a 4-est LAN-porton kell a 3-as egyik LAN-jára csatlakoztatni, és épp ezért nem szabad a 3-ast sem gateway-módban hagyni. Ha a 4-es AP-ra felcsatlakozó kliens DHCP-n már kap címet a 2-es routertől, akkor elvileg el kell érnie az internetet is.
    Arra kell figyelni, hogy a DHCP-szerver (2) által osztható címtartomány és a routerek fix IP-je véletlenül se legyen átfedésben (csak ez okozhat címütközést, más véletlen esemény nem nagyon), illetve hogy a 3-as és 4-es eszközök basic setup-jában gateway-címként a (2) es eszköz IP-je, azaz 192.168.1.1 legyen beállítva.
    A rajzod meg lemaradt..

  • And

    veterán

    válasz Angyal 007 #11434 üzenetére

    Hogy 3rd-party firmware-ről van szó, az még csak kitalálható, de az nem világos számomra, hogy hol is van az az 'itthon'. Ha az 1-es routernél, ott alapban adott a hozzáférés, hisz wifi-s a router. Ha a 3-asnál, akkor oda ugyanúgy rápakolsz egy AP-módú routert a LAN-felől, ahogy a 2-est kötötted az 1-esre. IP: 192.168.1.x (mondjuk eleve nem értem, miért kellett külön címtartomány az 1-es és a 2/3-as részére, szerintem csak bonyolítja az életet), wifi: AP, DHCP: tiltva, mivel egy van már ebben az alhálóban, titkosítás: ami tetszik, csatorna: 6-ostól jó messze, minimum 5 csatornányi távolságban, valahol a sáv szélein.

Új hozzászólás Aktív témák