- Yettel topik
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Magisk
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
crissprivat
senior tag
Nekem Intruder2k5 ezt mondta ezzel kapcsolatban és én inkább maradtam a 20MHz-nél. Ezért mertem neked is ajánlani.
Ez több dologtól is függ! Nyilván ha van olyan kliensed ami kihasználja a 40MHz-et, és kell is a sebesség, akkor nem kérdés, 40MHz kell! Azonban ha van régebbi kliens is a hálózaton, annál bizony előfordulhat, hogy 40MHz-es beállítás esetén nehezebben csatlakozik, és/vagy bizonytalanabb a működése is, ilyenkor tehát 20MHz az ideális! És ott van még az is, amikor a környezet zsúfoltsága miatt 40MHz-en sok lenne a csatorna átfedés, ilyenkor is szerencsésebb a 20MHz beállítás, stabilabb lesz vele a kapcsolat!
-
Nnobi
tag
Szia!
a laptopon is megtudod elvileg csinálni , hogy szinte veszteség mentesen jöjjön a net.....
nekem a wr 1043 ason állitás nélkül a 20 m net 5-8 mval jött majd olvasgattam és most 18-19.5m val dolgozik.
amit én elkövettem az ügyben csak annyi volt , hogy a csatorna választást automatikusról beállítottam egy fix csatornára nálam a 7 volt a nyerő de egyébként érdemes programmal megnézni a környezetedben lévő wifi-k melyiket használják legkevésbé és arra állítani, továbbá a b,g,n szabványból én csak az n-st engedem használni ,mert nálunk nincsen mást használó eszköz ésígy a 11mixed változatból csak át állítottam n-re és így produkálja a majdnem kábeles sebességet.
-
Szia!
Attól függ. Azt írtad, hogy 20 mbps-os sávszélességet mértél a Digi internetkapcsolatodra. Én ezt annak tudtam be, hogy TL-WR340GD ennyit volt képes átengedi az egyébként nagyobb sávszélességből, mivel a leglassabb Digi net is 50 mbps sávszélességű. Érdemes lenne a bejövő Digi UTP-t közvetlenül rákötnöd gépre, és lemérni úgy a sávszélességet. Ha kevesebb, mint 100 mbps, és nem is tervezel a közeljövőben 100 mbps-nál nagyobb sávszélességű csomagra váltani, akkor akkor egy pár ezer forintos TP-Link TL-WR841N is megfelel.
-
Gézengúz
addikt
-
Szia!
Asus RT-N18U vagy TP-Link TL-WR1043ND v2.x.
Asztali gépbe adapternek pedig:
PCI-E esetén: TP-Link TL-WDN4800
Ha nincs PCI-E foglalat, akkor: TP-Link TL-WN951N
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Szép HP EliteBook 840 G9 Fémházas Hordozható Érintős Ultrabook 14" -40% i5-1235U 32/1TB Iris Xe FHD+
- Logitech G935
- Creative Sound Blaster Live! 5.1-es digitális PCI hangkártya
- Rock Shox Recon Silver Air gyorszáras villa eladó (29-es)!
- ÚJ Nvidia RTX 5060/TI 8-16Gb GDDR7 DLSS4.0 Ryzen 7 5800X 16x4.7Ghz/32GB/512Gb/1TB M SSD/2ÉV gamer PC
- Új és újszerű 17.3" Gamer, irodai, üzleti készülékek nagyon kedvező alkalmi áron Garanciával!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! MSI Z77 MPOWER Z77 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AMD GAMER Setup! Rèszletre is!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest