Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Fotók, videók mobillal
- Vivo V70 – a stílus érték?
- Luna Ring 2.0 - így van értelme
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- VoLTE/VoWiFi
-
Mobilarena
Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!
Új hozzászólás Aktív témák
-
CoolBoy323
nagyúr
válasz
Chaser
#38299
üzenetére
gyári akksi, állapotát nem tudom milyen...
de inkább kihagyom, mert nekem csak netezni kellene, meg filmezni, arra meg ennyit kiadni sok...
van esetleg valami tippetek, hogy 30-40k körül mit érdemes nézegetni? esetleg újat nettó 40k-ért lehet találni? bár nyilván a használt éri meg jobban...
-
Chaser
legenda
válasz
Kiki18
#38297
üzenetére
Ezért mondtam 40k körül
Azt tegyük hozzá, milyen hulladékokat konzumereket árulnak 40-50k-ért. T61-et meg nehéz agyonütni.CoolBoy323: Fontos még az akku állapota, ha jó kondiban van 40-ért megéri. Főleg ha panasonic akkus
Egy gyári akku nem olcsó játék, ugy-at én meg személy szerint nem ajánlok senkinek. Nem mintha azt ingyen adnák. -
válasz
Micsurin
#38286
üzenetére
Egy laptop nem csak abból áll,hogy milyen hardverek vannak benne.A ház anyagának minősége,a laptop összesezerltségének minősége (mennyire könnyen törik,reped,kopik,használódik) is számít,valamint nagyon fontos a gyártó által megoldott hűtés.
Minél erősebb laptopot veszel,az utóbbi szempont annál inkább fontos,mert ha sokat játszol fél,vagy egy éven belül viheted gariztatni,mert tönkremegy.
Ebben az árkategóriában,amit keresel,a Lenovo a legjobb megoldás.Én is itt kérdeztem,itt segítettek rátalálni erre a fajtára,és amióta kipróbáltam/használtam,én is csak dicsérni tudom. A hasonló árú és felépítésű Asus gépek a közelébe se érnek,az Acer pedig egy vicc ebben az árkategóriában.
Ha nem tetszik az,amit itt mondanak,nyugodtan vegyél olyan Asus gépet,amit akarsz.De ne várdd el,hogy az itteni tapasztalt emberek arra bólintsanak,amire te akarod.Ez esetben felesleges véleményt kérdezned.

Chaser: 35K-t mondanék,csak mert 48-ért lehet venni fél év garival T61-et,ami tutira "tökéletes" állapotú. Ha leharcoltabb állapotban van,még 35K-t se adnék érte.
-
Chaser
legenda
válasz
CoolBoy323
#38295
üzenetére
Kis felbontású verzióért idegen billel sokat nem adnék, intel vga viszont előnyös, nv verzióból csak egy bizonyos széria jó. Sztem úgy 40k körül lehet az ára.
-
Chaser
legenda
válasz
CoolBoy323
#38292
üzenetére
Attól függ inteles vagy nv-s, milyen állapotban van, milyen felbontású kijelző, milyen bill, stb.
Murloc: fuji A512. 80k-ért celeronos verzió pl usanotebooknál, 2GB ram, 320GB HDD. Ramot olcsón bővítheted apróról. Pentiumos verzióban 100k körül több helyen, 4GB ram, 500GB HDD. 2 év alapgar, +1év 6-8k mindkét verzióra. Matt kijelzős gép.
-
#91256845
törölt tag
Sziasztok! Mi az aktuális best buy munkára max. 110-ért, ami inkább 100 felé konvergál? Köszönöm előre is!
szerk.:
Kijelző: 15,6''-nál ne legyen kisebb.
Felhasználás: Munka, szövegszerkesztés, böngészés, YouTube.
Operációs rendszer nem kell.
Gigabájtok: HDD 500 elég, RAM szerintem minimum 4 legyen benne.
+ Jó lenne, ha az akksi két órát legalább kibírna. -
CoolBoy323
nagyúr
Lenovo T61-ért mennyit szabad kiadni gyakorlatilag semmi garival?
Intel T7100 Centrino Core 2 duo
2 GB RAM
80GB HDD -
runner 125
nagyúr
Ahogy látom a Samsung-okhoz is lehet ezentúl gyári kiterjesztést vásárolni, így akár 5 évig is garis lehet.
-
Tikakukac
titán
Van 150k-ért is.
Micsurin: Arra értem, hogy jó Asust ennyiért. Mert nincs.
Ha ez egyasztali konfig lenne azt mondanám okés. De ez nem asztali.
A felsorolt játékok úgy futnának rajta, mint egy G580-on 120k-ért csak rosszabb lenne az anyaga. Notebookcheck Itt mutatja mire számíts. -
Micsurin
nagyúr
válasz
Tikakukac
#38282
üzenetére
Mire érted , hogy csoda? Amit linkeltem le szaroztátok pedig ha meg nézed az összefoglalóra adott válaszom akkor szinte tuti , hogy ahhoz hasonló kell nekem , vagy nem? Sőt talán a linkes megis felelne.... én feltettem igazából egy kérdést... a felsorolt játékok , hogy futnának rajta..... ennyi utána egy másik kérdést..... de továbbra is szeretném tudni az említett játékok , hogy mennének rajta......
-
Tikakukac
titán
Írtak G580-at, na abból a B-s 120k alatt van, sokkal jobb összerakottsággal. De te tudod mennyire akarsz gamelni. Ha 150k belefér, márpedig a samu 2 év rendes garival minimum annyi, akkor Z500 akár.
Micsurin: Bakker. Most ha várhat karácsonyig miért veszed meg a mostani kifutókat? Én mindig tiszteletben tartom a márkahűséget, éppen ezért én nem ajánlok a részedre semmit. Mert az ütközne a szakmai oldalammal, ugyanis az Asus meg az Acer is pocsék gépet ad ennyiért. Ha neked a logó megér 30k-t és egy rosszabb gépet, szíved joga, te pénzed. Samsung már haladósabb, de valahogy te csodát szeretnél nem gépet.
-
Micsurin
nagyúr
Nem biztos , hogy karácsony ... legkésőbb addig így érthető?
Nos ennek fényében mit ajánlanátok legfejjebb 160-ért? ASUS-T legfejjebb ACER-T vagy SAMSUNGOT -
lacy8
csendes tag
Valaki segítene ebben? Fontos lenne. #38201
-
fatallerror
addikt
válasz
Borote
#38278
üzenetére
így már értem srácok, köszi. tehát így tulképpen lesz neki még1 külső vinyója is mint külső forrás (meg persze a dvd író) és ahogy nézem 8-10e-vel több így ha tőlük kérem és így legalább minden felelősség az övéké ha elcseszik
szóval megcsinálhatnám izzadva 30ból magam is de lehet 38ért megéri izzadás nélkül ügyködés nélkül 
#38277) Tikakukac: g58ast fogja szerintem választani de ahogy írtam feljebb még ennél a kisebb gyomorgörcsnél is lehet megéri az +8 ezer

-
Borote
addikt
válasz
fatallerror
#38275
üzenetére
Ez így van, a notebook más világ, sokkal több a buktató.
A box-ot hívhatod kabátnak, tárolónak, vagy doboznak is, de ha már az oldal így hívta, akkor én is ezt használom, és ahogy Chaser is írta, lényege, hogy egy külső tároló, a kivett alkatrésznek. Hogy most HDD-hez való, vagy ODD-hez, az már más kérdés.
A megéri rész megint más téma, házilag olcsóbban is meg lehet oldani (ha van több-kevesebb affinitása hozzá az embernek). USB2-es doboz fillérekért megy, az USB3-as meg már drágább. -
Tikakukac
titán
válasz
fatallerror
#38275
üzenetére
Ha Z500-at veszel vastagon megéri boltból kérni, G580 már necces. Előbbinél ugyebár nem te fogod letörni a pöcköket, hanem a munkatársak, utána meg hát na. Sokat elmondd, hogy a típuskódra gyomorgörcsbe fordul 4-5 elég tapasztalt ember gyomra is...

-
Chaser
legenda
válasz
fatallerror
#38275
üzenetére
Két vari van ott:
1. SSD-t berakják HDD helyére, HDD-t optibayben DVD helyére, DVD-t meg külső házba. Ez fut ODD box néven.
2. SSD-t berakják HDD helyére, HDD-t meg egy mobilrackbe, kb ennyi. -
fatallerror
addikt
válasz
Borote
#38273
üzenetére
ja tényleg, de 1 ilyen hdd box vmi pár ezres tétel nem? mert valóban 1 olyat is kéne venni a kivett hdd-nek
bár van neki 1 külső vinyója a mostani géphez is így lehet felesleges. lehet az a 37e mégis megéri 
meg nem értem h mi az h ssd+odd box? van benne alapból 1 dvd író v nem értem

mennyi pöcsöléssel jár 1 laptopválasztás xD hardvereket desktophoz 1 perc kiválasztani itt meg annyi tényező van h fúúúúúúúúúúúúúúú
#38274) Chaser : igen így már nem aggódom de most a hdd box-al összezavart borote xD
-
Chaser
legenda
válasz
fatallerror
#38270
üzenetére
Persze nézd meg valahol, az a biztos. SSD legtöbb gépnél 1-2 csavar
G580 is könnyen szerelhető SSD-vel, nem küzdött még vele senki aki olyan gépbe vitt opribayt. Pl Z500 SSD upgrade meg horror
-
Borote
addikt
válasz
fatallerror
#38272
üzenetére
"25 se, ők meg 37ért adják/teszik bele, vicc.... 6 csavaros művelet...." - itt az árban benne van az USB3-as ODD box is, amit beszerezhetsz apróról is, áfa nélkül ugye olcsóbb.
-
fatallerror
addikt
válasz
Borote
#38271
üzenetére
azthittem h macerásabb de így mindenképpen vetetek vele ssd-t is és majd arra küldöm fel neki a wint
nekem ssd-m sincs, remélem vesz nekem is xDén se vágom, nem babrált ott semmit

25 se, ők meg 37ért adják/teszik bele, vicc.... 6 csavaros művelet....
remélem a glossy kijelző miatt nem fog sírni mert már beleéltem magam a könnyű ssd installba xD
-
Borote
addikt
válasz
fatallerror
#38270
üzenetére
Miért, mire számítottál még? Pentagrammát felrajzolni, gyertyát gyújtani és kecskét áldozni?

Na jó, viccet félretéve, van egykét sokkal bonyolultabban bővíthető gép, de azért ez inkább jellemző.
Azt én sem tudom, hogy azzal a likkal ott mit szeretne
Ja, az SSD maga itt is csak 25k
-
fatallerror
addikt
válasz
Chaser
#38267
üzenetére
rendben köszi. kijelzője képek alapján nem ultra glossy, tényleg nem az v nézze meg inkább?
ssd berakás csak tényleg ennyi v ez vmi vicc?

mert ezt választjuk szerintem és ezek a samsung 840 120asért annyit kérnek mint a 250es ára lolakku leválaszt, hátlap+2csvar, keret 2 csavar, lehúz, keret le majd bele ssd majd visszarak és csavarok. 5 percnél mit mutogat abban a résben?
-
Chaser
legenda
válasz
Addeladdel
#38268
üzenetére
Minden mai cpu-ban van igp. Régen meg az NB-ben volt. Mai gépek már le tudják kapcsolni a külső vga-t is. Ha 40 ablak nyitva van nem árt sok ram, oda már talán elkél egy HT-s i3. Fujitsu AH532, matt, i3, 8GB ram, 3 év gar, bestbuy kb. Még SSD is belefér a keretbe.
-
Addeladdel
csendes tag
Sziasztok!
A következő processzorok közül melyek a legjobbak a számomra?
Új laptopot akarok venni 100-140 ezer között, mindenképpen i3-as processzorral, mert abban már van integrált videokártya. Mivel a laptopot nem használnám különösebben megterhelő dolgokra, csak word, pdf, total commander, 40 böngésző ablak megnyitására, filmek nézegetésére egyszerre, úgy tudom, elég, ha ezt a processzort választom és akkor a videokártya kevesebb áramot fogyaszt, mégis bírja a gép a használatot.
A 3. generációsok közül van U-jelzésű, pl a 3217U, de az csak 1.80 GHz. Mégis érdemesebb olyan gépet választanom, amiben mondjuk ez van, nem 3110, vagy 2348? Nem lassabb ez a többinél?
-
Chaser
legenda
válasz
fatallerror
#38259
üzenetére
Pentiumossal is lehet FHD-t nézni
Ha a cpu nem bírná, a vga full HD gyorsítós, reggelire megesz bármilyen FHD videot. És még ott az igp is, ami valószínűleg szintén bármilyen FHD-val elbánik gond nélkül, dxva ready az is.Lonsi: Az nagyon gagyi, lakktenger az egész. A512 már fuji, teljesen más kategória mint a belépő fu-si gépek voltak. Olvass utána a topikban. Szrvize is sokkal jobb, több itthoni szervize van, lenovo konzum gépeknek futáros callcenter.
-
Borote
addikt
válasz
Loretto
#38263
üzenetére
"Határozottan meghúztam negyed millánál a limitet," - és akkor lehet jönni azzal a szöveggel, hogy dehátakkor ha még tízezret hozzáteszünk, akkor itt lesz jobb, meg ott lesz jobb, de akkor még egy kicsit hozzá lehet tenni, meg még egy kicsit... - ez nem teljesen így működik. Itt más léptékű a különbség, mint 10 ezer forint.
Ha jó minőségű munkagépet szeretnél, akkor az E6430 a Te géped, bár szerintem itt el van írva a dGPU.Ez E5430 sem rossz, de összehasonlíthatatlanul jobb az E6430.
A Chronos sem rossz gép, de az egy consumer cucc, munkára én munkagépet vennék. Ha meg E5430, akkor i3-mal és HD+ kijelzővel keresnél, ha van olcsóbb.Mire kellene az az amúgy sem túl acélos GT630M?
A Samu akkuja kemény 5Wh-val nagyobb, ami nincs 10%... cserébe a Latitde-hoz van 9 cellás 90Wh körüli akku is
(#38264) whiteseed: nem vagyok benne biztos, hogy hozna +80%-ot a más drivereknek és a 64 bit-es busznak köszönhetően.
A boltot szerintem kár hibáztatni, mert ha ez volt a dobozra írva, így jött a nagykerből (vagy közvetlenül a Lenovo-tól), akkor ők sem tudnak mást meghirdetni. -
whiteseed
csendes tag
Ma megjött az én fekete péntekes B590-em, szintén 610m-el felszerelve.
Lefuttattam pár tesztet, sajna a 610m szintjét hozza, nem a 5200m-ét.
Viszont a címkék stimmelnek, a gépen, a dobozon, úgyhogy 2 lehetséges opció van:
A hivatalos Lenovo oldalon írták el nagyon a dolgot
vagy
átcímkézték a cuccokat.Annyira nem örülök, de még így is jó vételnek számít, igaz az a +80% a videokártyában jóljönne.
Ha nem jönne be, 1 éven belül tuti el tudom adni 80K ért.Végül is minden amivel gammelek low-on eldöcög, még GW2 is, (ha egyedül/kicsi csapattal vagyok 50 fps) igaz nagy tömegben 10 fps környékére zuhan.
-
Borote
addikt
Van rá 100Ft-om, hogy Fuji-val Neked nem volt régen se rossz tapasztalatod, maximum Fujitsu-Siemens-szel. És gondolom akkor sem Lifebook-kal találkoztál, hanem a legolcsóbb, leggagyibb gépeikkel. Ennyi erővel semelyik gyártónak a gépeit sem szabad venni, mert mindenki csinál gagyit.
(#38258) Moosz: téma összefoglaló?

(#38257) Loretto: 3 év helyszíni garancia, a győztes így a Latitude
Bár nem sokkal drágábban ár E6430-t is lehet kapni. 270k körül vesztegetik, sokkal jobban jársz vele!(#38262) Lonsi: kivált a Siemens, és az olcsó gagyi szériák is megszűntek

-
Lonsi
tag
-
fatallerror
addikt
válasz
Chaser
#38254
üzenetére
igen asszem az 580asra bukott mert feljött ez a fuji akkor is, de így h mondod h elég filmezni a kis pentiumos is akkor azt választja szerintem. nyilván nem fhd magasbitrátás filmet akar nézni hanem kisebb bitrátájú hd-t de a mostani gépén még 480p-ben sem tud youtube-ozni xD mennyire glossy ennek a g580nak a kijelzője?
asztali gépeim én rakom össze szóval kis útmutatóval csak betudok rakni 1 ssd-t

mire kell figyelni? akkut kiszedni h ne csapjon meg az áram? partíciót klónozni hogyan ha cserélem tehát mind2 nem elérhető? tehát 1 kis ssd install útmutatót tudsz linkelni mert ha megtudom csinálni akkor veszünk ssd-t is bele. arra emlékszem h múltkor mondtátok h gari nem vész el csak ha garis gond van ne felejtsem el visszatenni a hdd-t
-
Moosz
csendes tag
Sziasztok! Készülök laptopot venni, és kettő közt nem tudok választani. Egy samsung: http://www.usanotebook.hu/samsung/np370r5e-intel-core-i5-3210m-250ghz-8-gb-ram-1000-gb-hdd-windows-8-feher-hatlap-np370r5e-s01hu/P29998, és egy sony: http://www.usanotebook.hu/sony/vaio-e14a2m-intel-core-i3-3110m-24ghz-4-gb-ram-500-gb-hdd-windows-8-feher-hatlap-sve14a2m1ew/P29272. Jelenleg épp a sony felé húzok, mivel sokat gépelek, és lényegesen jobb a billentyűzete. Vélemények, tapasztalatok valamelyikkel? Segítsetek dönteni
Köszi! -
Loretto
veterán
Sziasztok!
Elég jól körberágtam magam, de azért megkérdezem a közönséget is, van-e alternatívája az általam találtakon kívül.
Paraméterek br 250 000 forintos plafonnal:
- HD+ (esetleg FHD 15.6-on) felbontás
- bill. világítás
- halk/hatékony hűtés
- egyszerű munka, játék nem, multmedia tartalom fogyasztás (divx,mkv etc...)Amiket kinéztem eddig:
Dell Latitude E5430
Samsung NP700Z3C.Egymás között van pro/kontra, de valami ilyesmiben töröm a fejem. Jó lenne 14"-on maradni.
Minden segítő ötletet köszönök!
-
Chaser
legenda
Tudtrommal csak a GT635 lenovo G580 alu burkolatos és G580AH néven fut. A 100k körüli verziók csilli műanyag burkolatosak.
100k kategóriában fuji A512. Usanotebooknál most a celeronos verzió 80k, garbővítés 7k, 87k-ból van 3 év garos jó gép matt kijelzővel. Belefér még némi memória bővítés is. Sztem az imperiumos lenovo elírás, toshibát meg inkább ne. -
Lonsi
tag
Sziasztok topic lakók! Egyik kedves ismerősöm szeretne notebook-ot vásárolni 15,6" maximális méretig, ezért megkeresett, hogy próbáljak meg tanácsot adni neki. A vásárlás a héten lenne aktuális és a fő szempontok a következők:
-max 105k
-dvd olvasó-író legyen
-min 500 GB HDD
-op rendszer nem fontos
-tartósság, garancia, megbízhatóság
-általános felhasználás, semmi játék
A következő 2 gépet néztem ki, esetleg akinek van tapasztalata ezekkel a típusokkal kapcsolatban, vagy mást ajánlanátok ilyen kategóriában azt is szívesen venném.
első gép
második gép
Köszönöm a segítséget!
-
Chaser
legenda
válasz
fatallerror
#38253
üzenetére
Netezős filmes gépre nem, csak ha játék is van. Ha nincs akkor inkább fuji Ah532, notebookspecialistánál i3, 8GB ram, 3 év gari, 12x k. Lehet nem jött be neki a külső és azért lett G580
Akkor viszont bőven elég a pentium + GT635 verzió, laptopszalonnál 120k alatt van, belefér egy 120-as SSD is, 22-24k közt van sok boltban samu 840.szerk: Vagy fuji LH532, az 140k körül van, 14", 3 év gar és van piros színben is.
-
fatallerror
addikt
mindenféle ajánlások vannak így inkább kérdezek

néhány hónapja ajánlottátok 150e körül netezős,filmes gépnek a g580ast, nővérem azóta se vette meg de most meg hirtelen megakarja lol.
az csak a gyorskérdésem h még mindig a g580 vmely változata az ajánlott v már nem, előre is thx
-
válasz
Micsurin
#38249
üzenetére
Ha csak közel fél év múlva lesz esedékes a vásárlás, akkor még ne nézz ki konkrét gépet, mert az őrületbe fogod kergetni magadat, mire meg akarod venni majd. Valamint közben mindig találni fogsz egy másikat, ami csak 3-5k-val kerül többe, de valamivel jobb és a végén már 200k felett fogsz járni.
-
lalikp
csendes tag
Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni laptop választásban! Kinéztem először egy lenovo u410-es laptopot de nem győzőt meg az alapján amit olvastam róla és tovább keresgéltem, majd kinéztem még egy Samsung NP540U4E-K01HU Notebook-ot ez egy
Intel Core i5 Processor 3337U (1.80 GHz up to 2.70GHz, 3 MB L3 Cache) 14.0\'' HD LED Display (1366 x 768), Anti-Reflective, LCD-Touch Screen, 4GB DDR3 System Memory at 1600MHz 2 SODIMM, 500GB S-ATAÁ Hard Drive (5400RPM) with ExpressCache 24GB, Intel Centrino Advanced-N 6235, 2x2 802.11 abg/n (up to 300Mbps), Widi Support, Gigabit Ethernet [10/100/1000], 4.0, Intel HD Graphics 4000, Li-ion 4Cell (57Wh) Windows 8 (64-bit), Mineral Ash Black, 720p HD Web Camera, 2xUSB 2.0 + 1xUSB 3.0 port, 3in1 (SD / SDHC / SDXC), HDMI, D-SUB adapterrel, 1.83 Kg, 338 x 234 x 19.5mm, JBL Stereo Speakers, Slim Security Slot, 2év korlátozott, 72 órás pixelhiba garancia, Így is ismerheted: NP 540 U 4 E K 01 HU, NP540U4EK01HU, NP540U4E K01HU, NP 540U4E-K01HU, NP540U4E-K01 HU
felszereltségű laptop, mi a véleményetek erről? Egyetemre kellene nem igazán használnám játékra, fontos lenne hogy az akkumulátor aránylag sokáig bírja. Szerintetek melyik lenne jó választás, esetleg mit ajánlanátok hasonló kategóriában?
Előre is köszönöm a segítséget!
-
Micsurin
nagyúr
válasz
rgeorge
#38248
üzenetére
(1) karácsony (+/- pár hónap)
(2)160.000 ft
(3)játék/film nézés/nettezés
(4)dirt2-3 , gta4 (ha megy) ac sorozat (remélem a 4 is megy majd) és persze metin2 , WoW
(5)mindkettő legyen de inkább minőség (csak Asus legyen talán acer)
(6)ssd nem kell
(7)a kijelző legyen 15,6" , fényes vagy matt az mindegy
(8)igazából ez is lényegtelen.... de azért ne szakadjon le a vállam a cipeléstől.
(9)op rendszer nem kell
(10) HDD-s legyen , ram-ból 4-6gb és lehetőség szerint legyen bővíthető 8-10gb ig
(11)HDMI , min 1 db 3.0 usb , webcam , olyan jack ajzat ami lekezeli a mikrofonos füleseket
(12)persze a gpu legyen nvidia abból is geforce 610gt de inkább 635 gt
(13)a bolt linkje
(14)kizárólag újazért erre típusra gondoltam mert minden elvárásnak megfelelne (szerintem)
rgeorge: ami jobb lenne az meg jelentősen drágább
180 körül vannak már -
Micsurin
nagyúr
egy asus k55vj-sx131d-vel szeretném meglepni magamat

a specifikációk: Intel Core I3 2,4ghz , 6gb DDR3 as ram ami 12gb ig bővithető , 750gb HDD , nVidia Geforce 635gt 2gb-s vgs a többit nem íróm mert nem befolyásolja a kérdés kimenetelét.....
Szeretnék rajta játszani persze nem Very high graf on nekem elég a az is ha majd ac4-ből egy low-ot ki préselek és a kedvec online játékaim is mennek : Metin2 , Gates of Andraon , Mechwarior online meg a Need For Speed world
erre alkalmas lenne?ui.: 150.000 körül nézzük mindenhol ha esetleg van 120-160 közt erősebb asus laptop mondanátok ? köszi micsurin
és ha mennek rajta milyen beállitásokal : Gta4 , far cry 2-3 , assassin creedek , dirt 2-3 , vagy akkár majd az ac4
a keret legfeljebb 150-160.000 forint lenne
OS-t semmiképpen nem kell mert az van... (bontatlan lemez , winfos8 formájában) és előnyős lenne ha lehetne részletre venni a notebookot... és még karácsony tájékán is kapható lenne mert akkora esedékes a vásárlás
-
hoffman_
nagyúr
sziasztok,
egy lánykának keresem az első laptopját, ebben kérném a segítségetek. az elképzelés eddig nagyjából:
- pici, max 15" kijelző elég(ha matt, az jó, ha nem, hát nem)
- súlyra minél könnyebb legyen, lehessen cipelni
- ODD kell
- ram 4gb azért legyen
- webcamot szertnék, de asszem ez ma már alap mindenben
- túl hardverigényes alkalmazás nem lesz, inkább egy erős cpu legyen, mint egy félresikerült próbálkozás dedikált vga terén
- 1080p-t tudjon gond nélkül, hdmi csatlakozó kell
- usb 3.0 legalább egy
- ár 90k, maximum 100 ezer huf
- OS nem kell
- a vásárlás helyére nincs kritérium, megbízható legyen, én csak hasraütés alapján néztem az extreme digitaltebből kellene gazdálkodni, előre is köszönöm a segítséget, én is nézelődöm közben

ui.:
ebben az árban minden van, ahogy néztem, ami nekem kell hardveresen, egyedül a cpu-k miatt vagyok bizonytalan fogalmam sincs a mobil cpu-król, hogy egy celeron 1000M vajon mi a ménkűre elég. súly kérdés nehéz lesz, nem nagyon láttam ilyen árban 2kg alatti gépet.
csajos mivolta miatt ezt néztem eddig elsőre, illetve ezt.
-
Tikakukac
titán
válasz
vasipeti
#38241
üzenetére
Könnyűnek az számít ami mellett berakva a cuccaidat is kényelmes vinni. Egy 2 kilós gép meg a szokásos katranc és egyebek végül kiadnak egy 5-6 kilós cuccot amit cipeljen akinek 6 anyja van.
Súlyban meg 2 kiló, oké, de ez nem így megy, ennyiből nagyon nem tudunk mozogni, főleg nem, hogy 2 kiló legyen.
A kinézett gép nem lenne rossz, de egy full fapad fényes panel van benne, neked nem ez kell, a lentebb linkelt Dell már sokkal inkább.
lockdown90: Legalább dokkban legyen digitális kimenet, ez az alap. Meg az SSD.
-
Tikakukac
titán
válasz
vasipeti
#38239
üzenetére
Irreálisan sokat kérsz.
Eleve a 15" és könnyű az egy ellentmondás, illetve rendes panellel az első gép amit kapsz az 200k felett lesz.
core2 pedig gépészeknek untig elég, mint ahogy vik-en is. Ez egyetem, nem csodadolog.
Én átgondolnám a dolgokat, asztali és rendes kis notebook témában.
-
vasipeti
csendes tag
Sziasztok!
Egyetemre megyek idén ez az oka az az új notebook vásárlásnak.(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150-180e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
A játék nem nagyon érdekel, de mindenképpen korszerű és erős gép legyen a maga módján. Photoshop az viszont jó lenne ha jól futna rajta.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Az előbb megválaszoltam.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
A minőség, de a teljesítmény azért ne legyen gyenge.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem igazán tudom mire jó az. Ha árban belefér igen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 inch körül elég lesz. Felbontása legyen nagy és szép képet adjon.
(8) Notebook tömege?
Ez lenne az egyik legfontosabb. Minél kevesebb legyen!
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle mindenképp. Ha jól tudom csak az árat nyomja meg ha rajta van, feltelepíteni meg én is fel tudom.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500 gb hdd kb. Ram nem tudom mostanaban mi számít jónak de 2-nél semmiképp se legyen kevesebb. Nem kell optikai meghajtó.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI csatlakozó és webkamera kellene.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Valószínüleg kellene mert a BME gépészre megyek, ha jól tudom szükség lesz majd rá.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nem néztem még mert azt sem tudtam milyen márkánál nézzek. Fontos lenne a megbízhatóság, olyan gép kellene nekem ami sokáig kihúzza javíttatás nélkül. Ha jól tudom vannak a márkák megbízhatóságában jókora különbségek.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új. -
Tizedes1
aktív tag
Meg tudnátok mondani, hogy ebben a Z500-ban mit ér a 8GB iSSD ??
"Merevlemez méret: 1TB + 8GB
Tipus: HDD, 5400rpm + iSSD "mert a a múlt héten 190.000 volt a fenti opció nélkül és 8GB rammal.
Épp kérdezni szerettem volna, hogy 4GB elég e egy 650M, 740M kártyához +i5 procihoz, vagy a 8GB-ot megéri megvenni hozzá (máshol), erre 16GB rammal + 8GB iSSD-vel adják 20.000-rel drágábban ;(
Szerintem felesleges bele mind a +8gb ram , mind a 8gb iSSD, de ti jobban értetek a témához.
Köszi a segítséget.

-
válasz
Dhampir
#38234
üzenetére
Volt olyan eladáom, hogy felraktam, aztán beállítottam, hogy kapjak e-mail-t a kommentekről (kb 10mp), amire már hívtak is. Persze ez csa kegyszer volt és hirtelen kellett a pénz, í]y szinte ajándékként adtam, de akkor is.
A jó árat vagy meghálálják a vásárlók, vagy még abból is alkudni próbálnak... -
Nertpaelg
tag
válasz
Dhampir
#38231
üzenetére
"Szerencsére" telón vitték el korábban, és nem azon múlott, hogy azon filóztam, hogy ilyenkor hogy történik a bővítés (SSD) úgy, hogy a garancia is megmaradjon.
(Ezt a gyönyörű 4 "hogy"-os mondatot...)Ha már így előkerült, valaki megmondaná? Ti itt biztosan tudjátok.
Lehet házilag / el kell vinni a szervizükbe / ...?@(#38233) Tikakukac: Kössz!
-
AxBattler
félisten
válasz
Nertpaelg
#38206
üzenetére
Dell Latitude E6530 4 év NBD garanciával, stb.
-
Tenken
őstag
válasz
Nixon18
#38213
üzenetére
Vagy azt csinálod amit én:
3dm11-ben 6200 gpu pontos elitebook...
Ma már nem kell választani asztal meg noti között. Gamer gépet meg az vegyen, aki a vécén is tolni akarja... -
Tikakukac
titán
válasz
runner 125
#38219
üzenetére
Saját verzióból indultam ki, ez anno kb. a high end volt

-
runner 125
nagyúr
válasz
runner 125
#38208
üzenetére
Ahogy Tikakukac is írta, egyszerűen nincs rá szükség.
Business kategória, az ilyen kategóriájú gépet használók 99%-ának bőven elég az iHD4000 grafikus teljesítménye.
("Biztonság" kedvéért nekünk is van otthon egy box, bár az utóbbi időben percekben mérhető, amennyit használtam.)Persze, a váz/ház minőségét, egyéb hardveres elemeket (dokkolhatóság, több port, bankkártya olvasó, EC, stb..) és az egyéb szolgáltatásokat fizeted meg.
Tikakukac
Azért egy korrekt workstation-ért nem feltétlen kell kiadni 600 papírt. Nem is olyan régen ipon-nál br. 270 környékén már Sandy Precision. De, 440-ért is kapni már 8570W-t FirePro M4000-rel.
-
jbauer05
tag
Helló segítséget kérnék.
A jelenlegi laptopom, konfigurációja t9300 2.5ghz, 4gb ram, 9600 m gt 512 mb ddr3. Összetudok kaparni úgy 150 rugót, valaki tudni ajánlani kb egy ilyen tudású új 17' kijelzőjű laptopot? Előre is köszönöm! -
Tikakukac
titán
válasz
tepsivitez
#38216
üzenetére
Akkor Fuji, problem solved.
-
Tikakukac
titán
-
tepsivitez
csendes tag
Ebben valaki tud nekem segíteni?
-
Nertpaelg
tag
válasz
runner 125
#38208
üzenetére
Thank you, kind sir!

-
Nixon18
senior tag
válasz
runner 125
#38208
üzenetére
Egyébként minek tudható be, hogy ebbe az árkategóriába csak az intek HD3-4000 fér bele? Tudom, hogy mindegyik gép brutál minőségű. De ennyit dob az áron a váz?
-
lacy8
csendes tag
válasz
lockdown90
#38202
üzenetére
Neztem de a samsung egy 10-essel drágább és jobban megérné.
Más?
Esetleg vélemény a samsungról? -
Nertpaelg
tag
válasz
runner 125
#38205
üzenetére
... diák vagyok, így vállalható. Eltekintve attól, amikor a szexshopba próbálod visszaváltani a női ruhát férfiként. 
... de amúgy nem ezért jöttem, hanem tanácsért.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban.(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Elsőre pontosat nem írnék, de legyen maximum 400k. Indokolt esetben lehet több, de természetesen ha az összeg nem indokolt, a kevesebbel sem veszekszem.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Tanulmányok és munka. Java és .Net fejlesztés, egyszerre akár több IDE-ben is. Virtualizáció, "felhőzés", ilyesmik előfordulnak.(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem különösebben.(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Elvárnám mindkettőt. Alapvetően a gépvásárlás nekem úgy néz ki, hogy a vett terméket addig használom, amíg már az első mobil is többet tud nála. Tehát hasznos, ha "sokat tud, és sokáig".(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Igen, jó lenne, viszont ahogy nézem ez nagy vízválasztó, ár és kínálat terén is. Elfogadok e nélküli ajánlatokat is, de preferált, ha van.(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
13-15. Másik kettőt passzolom, legyen "szép".(8) Notebook tömege?
Ehh, nem túl nehéz? Hordoznám, akár napi gyakorisággal is.(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Mindegy.(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
SSD-ből jó lenne 256(+), de ez ismét eléggé megvágja a keresési teret. Optikai nem fontos.(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Elsőre nincs.(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
CPU-s előfordul, GPU kevésbé.(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs.(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új. -
lockdown90
senior tag
ezt nezted?
Lenovo G580AH -
lacy8
csendes tag
Sziasztok! véleményt kérnék a következőre:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
Max 150 e
(3) Felhasználási kör?
Filmnézés,netezés,pár játék,és Skype
(4) Játékra használnád-e?
Igen
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mindkettő fontos.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem fontos
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6'', többit nem tudom.
(8) Notebook tömege?
Nem érdekes.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD: min. 750 GB, RAM: min. 6 GB, optikai meghajtó nem kötelező de jo ha van
(11) Egyéb kívánság?
2-3 db USB legyen rajta, usb 3.0 is kellene
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Ezt nem vágom mi lehet :-)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Őt néztem ki: http://www.grando.hu/samsung-nb-np370r5v-15-6-led-matt-1366x768-core-i3-3110m-2-40-ghz-8gb-1000gb-hdmi-dsub-amd-radeon-hd-8750m-1gb-ddr3-dos-3cell-feher-1542273993
146 e ft a legolcsóbban neten.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● kérdés előtt olvasd el a Topic összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban nem!
- Asus ROG Scar 18 - RTX 5090 - 64GB Ram 2x2TB SSD
- Bomba ár! Dell Vostro 5620 - i5-1240P I 8GB I 256SSD I 16" WUXGA I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Vostro 15 3515 - Ryzen 5 I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad V110 - i5-6GEN I 8GB I 128SSD I 15,6" HD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Bomba ár! HP Pavilion 15 - i5-4GEN I 8GB I 750GB I 15,6" HD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Getac T800 G2 Rugged Tablet 8GB RAM, 128GB SSD + Dokkoló, Windows 11 Pro
- 27% - ASUS Hyper M. 2 X16 V2 4X M. 2 PCI-e SSD Beépítõ Kártya!
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Samsung 990 Pro Heatsink NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- AMD GAMER PC! Ryzen 5600X / RX 6700XT / X470 / 16GB 3000MHz / 512GB NVMe / 650w!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Azt tegyük hozzá, milyen hulladékokat konzumereket árulnak 40-50k-ért. T61-et meg nehéz agyonütni.


szóval megcsinálhatnám izzadva 30ból magam is de lehet 38ért megéri izzadás nélkül ügyködés nélkül

nekem ssd-m sincs, remélem vesz nekem is xD

(Ezt a gyönyörű 4 "hogy"-os mondatot...)



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Pyttawrx
