Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pacorro

    aktív tag

    válasz td #11 üzenetére

    Mostanában a Sony A200-at nézegettem, de olvastam másik topikban, hogy a hozzá adott objektív nem túl jó a többi hasonló kategóriás gépéhez képest.

    Baromság. Az összes kitobi használható, de egyik sem kimagaslóan jó minőségű. Vannak jobbak és kevésbé jók, de amire tervezték, arra mindegyik megfelel.

    Viszont ha cserélhető objektíves gépet veszel, akkor sose csak a vázat nézd, hanem az egész rendszert. Általánosságban elmondható, hogy mindegyik használható, mindegyikkel tudsz majd jó fotókat készíteni, de ha speciális feladatokra is kell majd a gép (profi sport- vagy épületfotó stb.), akkor bizonyos rendszerekkel jóval kényelmesebben tudsz majd dolgozni. Hobbifotózásra majdnem mindegy, hogy melyiket veszed, mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai is. Talán azzal jársz a legjobban, amelyik a legszimpatikusabb. Nézegess vázakat, objektíveket, próbáld ki, kényelmesek-e, jó-e a fogásuk, logikus-e a kezelésük, és hamar el fogod tudni dönteni, melyik tetszik és melyik nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • ottkar

    addikt

    válasz td #11 üzenetére

    Na most nem értem milyen 4/3-os gépről beszélsz mert az Olympusok kaphatók. Jajj csak nem azokról ahol elhagyták a tüköraknát? Na itt balhé mert elfelejtették ezt a csodagépet megnevezni, mert nem DSLR az hétszentség. Kompaktnak se nevezném a cserélhető optika miatt. Minek nevezzelek?

  • Gzolo

    senior tag

    válasz td #238 üzenetére

    A makrót úgy kell elképzelni, hogy adott objektív annál inkább alkalmasabb makróra (függetlenül a legkisebb fókusztávolságtól) minél jobb nagyításra képes. Az igazán jó makró objektív nagyítási aránya 1:1, de vannak 2:1 és 3:1 arányúak is.
    Ami még használható makróra(de mondjuk a rovar "szőre" már nem lesz látható), az az 1:2 arány, pl Sigma 70-300. Ezen külön kapcsoló is van ha jól tudom, ami a nagyítást "aktiválja".
    A makró objektívek általában kistelék, Sony SAL-50M28(50mm), Sigma 105mm. [SAL-100M28(100mm)] stb. A kérdésedre visszatérve:
    Itt nem számít igazán a legkisebb fókusztáv, mint a kompaktoknál hogy bibí nekem 1cm-ről is élesz képet csinál a gépem, neked csak 5 cm-ről.
    SLR-nél 30cm-nél nagyobb távolsággal érdemes számolni.
    Melyik Nikon objektívről van szó, mutatsz linket?
    Sony DT 18-70-ről konkrét tapasztalatom van, 1:4-es nagyításra képes, tehát csak marketing fogás hogy ráírták a Macro szót. Legkisebb fókusztávja 36cm, nem 60.
    Egy tesztkép a "makrójáról", saját készítésű, A200-on:

    Van olyan funkció a fórumon, az általam utolsónak látott kommenthez tudjak ugorni amikor újra belépek a topikba? Nem tudom megjegyezni hol jártam, és most nagyon pörög a topik... (a'lá Sg.hu, Ugrás utolsó üzenetre gomb)

  • Gzolo

    senior tag

    válasz td #279 üzenetére

    [Nikon 18-55 DX] 3x nagyítás gondolom 1:3 lehet? akkor sem sokkal alkalmasabb makróra...
    A makró képességet a mindenkori obi dönti el, és egyik kit sem nagyon alkalmas makróra alapkiépítésben, maximum megfordítva. De úgy meg már alkalmasabb egy 50-es Fix analóg obi. A lényeg hogy Kit-ben ne számíts kiemelkedő makróra egyik gyártónál sem.

    10 mp mellett választható 5mp és 2,5 mp is. A vázba épített stabilizálást megvétel óta használom, igazából sosem hasonlítgattam, hogy nélküle megtudnám-e csinálni a képet ugyanolyan körülmények mellett. 1/8 -at még ki tudok tartani állvány nélkül, néha max 0,5-1mp -t is. (bár szerintem még sokmindenki)
    AF, jódolog hogy nem feltétlen kell ráállnom a témára középső fókuszponttal, hanem elég a jobbra fel nyilat a kerek gombon megnyomni (8 iránya van), és már világít is a jobb felső fókuszpont.
    Porvédelemből az Olympus rendszere a legjobb, de a többieké is használható valamennyire...Pentax tud "portérképet" csinálni.

    CA eddig nem sokszor fordult elő, de példát tudok mutatni, Ps-sel még korigálható(és korrigáltam is jópár helyen), ellenfényben fordul elő igazából:

    [Nagyban]

    Lent középütt levő elemnél, és a jobbra levő slég ablakereteknél maradt CA, meg felül az egész szegély olyan volt. 2 képből készült, egyiknél ég kiégetve, és ahol az ég találkozott a házzal, ott volt jelen.

    Virágba nememlékszem mennyire másztam bele, így szerettem volna elkészíteni a képet.
    [Ezzel lehetne talán még szemléltetni, a béka kb 7-8 cm magas dísz, ennyire tud nagyítani a kit.]

    A memóriakártya problémádat meg nem értem. Kiválasztottam a kedvedért két ugyanolyan típusú kártyát, csak a különböző formátumban:
    [Sandisk Ultra II SD 2GB - 4200,- ]
    [Sandisk Ultra II CF 2 GB - 4900,-]
    Nem egetverő a különbség, és a CF egy masszívabb kártya, nem túl gyakori meghibásodással. Ne ez legyen a szempontod. Nem véletlenül használják amúgy majd 15 éve...

Új hozzászólás Aktív témák