Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
ArthurShelby
addikt
válasz
lockdown90 #223884 üzenetére
7.5M
-
ArthurShelby
addikt
válasz
focvis #223708 üzenetére
Ma végül megvették, kodiak lett. 2l tdi 150ló, 2019, dsg, 2kerekes (nem a 4x4), 200ezer km, sok extra. Mire hazaértek vele a klíma is megjavult (hideget újra fújja).
Valami tüzépes csávó feleségé volt (de a férfi árulta), csodálkozott, hogy nem kp, és végül nagy nehezen lehetett a feleség számlájára utalni (elvileg neki nincs bankszámlája)
-
ArthurShelby
addikt
Ok, csak a hozzáállás szerintem fontos.
Mert ha a tartósabb autókat veszik inkább, akkor egy idő után a gyártó is kénytelen lesz olyat gyártani. Egy egy rossz széria (pl kigyulladós) az egész márkanevet meg tudja ingatni. Ha jól értem az a feltevés, hogy nincs verseny, kartell van és minden szar. -
-
ArthurShelby
addikt
válasz
molnarpeter #223712 üzenetére
Őt csak a legvégén zaklatnám az alvázszámmal.
-
ArthurShelby
addikt
Létezik még az 1.8 tsi? Az milyen, megbizható? [link]
-
ArthurShelby
addikt
Az mért van, hogy jszp szerint tavaly (2023.07.20) műszakin 170,7ezer km volt a kocsiban 7es dsg váltóval, míg a hirdetés 6os dsg-t ír 169500-zal? Ennyire nem tudja a kereskedő mit árul? Vagy csak letojja?
Az eredetiség vizsgálat (egyébként nem is értem itt miért nincs felírva a km) meg csak idén volt májusban (majdnem a műszakihoz 1 évre). Miért?Bűzlik itt bármi is, vagy ezek fölösleges dolgok, nem kell rajtuk fennakadni?
-
ArthurShelby
addikt
Sziasztok!
Erről a 190lovas touranról szeretnék kérni pár véleményt: [link]
Pl a 190lovas 2literes dízel is hasonlóan megbízható, mint a 150lovas? -
ArthurShelby
addikt
válasz
molnarpeter #222889 üzenetére
Nem tudja otthon tölteni. De nem rossz ötlet. Német vonalon van ami ajánlható? (Külső/belsőben európaibb ízlés)
-
ArthurShelby
addikt
válasz
tboy93 #222890 üzenetére
Ezen már túl vagyunk, én viszonylag nagy suv ellenes vagyok. Ő a 2. barátom, aki suv-ot vesz, mindketten az asszony miatt, jött a gyerek...
Ja és a másik outlandert vettAzt mondta, hogy ha majd megházasodok megértem (ő sem akart suv-ot, inkább kombit/mpv-t, pl a tourant ajánlgatta az asszonynak).
-
ArthurShelby
addikt
Egy barátom venne 2. autót. Jelenleg egy 7es golf kombijuk van 1.4 benzin, 150ló.
Jön a második gyerek, az asszony suv-ot akar, nincs apelláta. Először honda vonalon indult el, most meg már vasárnap lexus nx-et nézünk meg (2016-os nx300h, 2.5benzin, 155ló).
Van valami jó tippetek? (Más márka/megbizható típus, szebb külső/belső) -
ArthurShelby
addikt
válasz
ArthurShelby #215231 üzenetére
Közben annyit találtam, eredetiség vizsgálattal kapcsolatban, hogy:
"Egyenes ági rokonok közötti adásvétel esetében (unoka-nagyszülő között is), testvérek valamint házastársak közötti adásvétel esetén viszont nem kell eredetiségvizsgálat. Ez esetben a rokonsági fokot igazoló születési vagy házassági anyakönyvi kivonatokat szükséges bemutatni a gépjármű átírás alkalmával." [link]Illetve vagyonszerzési illetékkel kapcsolatban:
"Ha az öröklés vagy ajándékozás egyenesági rokonok (gyermek, szülő, nagyszülő), házastársak (ideértve az elhunyt házastárstól való öröklést is) vagy testvérek között történik, nem kell illetéket fizetnünk". [link]Ha jól értem a testvérek közötti adásvétel majdnem ingyenes (nincs vagyonszerzési illeték és nincs eredetiség vizsgálat, viszont van gondolom törzskönyv és forgalmi még egyszer, szóval csak 12ezer ez az átírás)
Ilyenkor adásvételit, vagy ajándékozást kell írni?@molnárpéter: köszi, ez jó ötlet
Ok, anyu nevére ajándékozás. -
ArthurShelby
addikt
Adott egy céges autó (vw golf), amit mi megvennénk/tünk nagybátyámon keresztül, aki ott dolgozik a cégnél (neki lett fölajánlva). A cég nem engedte meg, hogy egyből a nevemre kerüljön a kocsi, először a nagybátyám nevére kell (így töltötték ki az adás-vételit).
Nagybratyó nem nagyon akar papírozni, ezzel törődni (ritkán megy be a céghez) mert:
-sokat dolgozik, kevés ideje van, fáradt
-nagybátyám testvére (a másik nagybátyám) nemrég halt meg rákban, szűk egy hete temettük
-a lánya (unokatestvérem) most szült, de már 3-4szer vitte be a mentő fájó hassal, epekővel műtötték, most azt mondják gyomorfekélye van, esetleg maradt még a kőbőlMi elutaltuk a vételárat, és tegnap megkaptuk a kocsit 2db kulcscsal. Az adásvételi (nem a standard/szabványos), amit kaptunk belőle 1 példány hiányosan van kitöltve (nincs rajta dátum, km...csak az eladó-vevő adati és a vételár). Az adásvétel hivatalosan május 22-ére lett dátumozva/kéne dátumozni, illetve megvan beszélve milyen km-re lett véve.
Na most több kérdésem is van.1. A 8 napból kicsúsztunk/tak, amíg le kell jelenteni az adásvételt a kormányablakban. Ilyenkor mi van? Bünti és minden megy tovább? Esetleg újra írják a szerződést?
2. A kocsit szeretnénk egyből nagybátyám nevéről átírni ránk. Vagy rám, vagy ha úgy olcsóbb (pl nincs vagyonszerzési illetek) anyumra (ő a vérszerinti rokon/testvére, ott lehet talán ajándékozni is). Hogy érdemes ezt csinálni? Hány eredetiség vizsga kell, mikor?
3. Nagybátyámnak arra a pár napra kéne kötni (utólag) biztosítást, vagy mindegy, csak kerüljön le a nevéről minél hamarabb? -
ArthurShelby
addikt
válasz
alázógyík #209209 üzenetére
Kicsit belelovalltam már magam, pörögtem, hogy ráalkudok az autóra, de mikor az előző hozzászólást írtam, már éreztem, hogy nem kéne, csak még vitt a lendület.
Valahogy érzem, hogy az autóval és az eladóval is valami baj van, csak nehéz elengedni a kocsit (a beleképzelt álmot)
-
ArthurShelby
addikt
válasz
ArthurShelby #209127 üzenetére
Közben tovább is görgettem, és látszik az eladó srác története a csoportban [link]
1. 2018. decemberben már van egy szürke dízel e39-e (525tds) [link]
2. 2019 márciusában motort keres hozzá [link]
3. 2019 november még mindig motort keres, előtte már árult viszont adagolót, és egyéb motoralkatrészeket
4. 2019 december, törött bmw-t keres megvételre [link]
5. 2020 február, hengerfejes a kocsi, autómentőn van a képen [link]
6. 2020 április, venne törött bmw-t hirdetés [link](innentől érdekes számomra, mert itt már a számomra érdekes eladandó kocsiról van info)
7. 2022 március (nagy ugrás az időben, másik autó), 4 kipufogósra akarja alakíttatni a kocsit, megemlíti, hogy eladó lesz az 530i. Itt már M-pakettet említ, de itt még nem az, később vesz pár M-es kiegészítőt, de pl hátsó spoiler a csomagtartón később sincs (ami szintén az m csomag része). [link]
8. Alkatrészeket keres: m-es kormány, hengerenkénti leömlő, parkszenzorok, hátsó bőr ülést.
9. Eladó lesz 4db ajtókárpit (gondolom ezek vászonosak, és ő meg bőrre cserélte) [link]
10. Hátsó lámpákat keres, fehér színű indexest (a hirdetésekben mind sárga színűek), illetve gyári navigációt keres
11. 2022 április, kitesz egy képet, amin az egyik oldali helyzetjelző nem jó, és írja, hogy eladó lesz a kocsi (utólagos M-esítéssel). A hozzászólások között egy egyik kommentelő megemlíti, hogy az autó ki volt vonva a forgalomból. A barátja a segítségére siet, azzal magyarázzák, hogy az előző tulaj vonta ki, ők így vették kivonva [link]
12. Keres hátsó fekete bmw emblémát (itt még megvan a vonószem takaró kis műanyag a lökösben) [link]
13. 2022 augusztus, meghirdeti 2,5millióért. Beírja (helyesírási hibával), hogy elkelt
14. 2022 szeptember, meghirdeti 2,6millóért
15. 2022 szeptember, meghirdeti bő 1 héttel később 2,25millióértÉrdekesek még továbbá a barát posztjai is, gyakorlatilag ugyanakkor, ugyanazokat az alkatrészeket keresi, mint a másik. 2022 júniusában megkérdezi, hogy mi lenne a reális ára a kocsinak.
Alapvetően tetszik a kocsi színe
, meg lehetne rá alkudni, de azért van pár ijesztő jel, ti mit gondoltok?
-
ArthurShelby
addikt
válasz
AssAssynn #209134 üzenetére
A kedvencem, hogy a hirdetés leírásában nyilván mindegyik megvigyázottnak, meg apa kicsi kincsének van feltüntetve a kocsi.
A problémám, hogy még nincs emberem/szerelőm, aki ismeri/szereti a típust. (Gyermán Zsoltot szokták ajánlani, én annyit tudok róla, hogy Vályi Pistával együtt mentek az euroringen egy speedzone videóban
-
ArthurShelby
addikt
válasz
szpeti40 #209129 üzenetére
Legyen zárcsökkentés
és @user12
Csak attól félek, hogy ez lehet fordítva is, hogy drágulhatnak is a kocsik. Ráadásul tavaly még nem volt háború, ezért is nehéz az összehasonlítás/jóslás. Import autó egyre kevésbé van (külföldön is kivárnak, nem adják el, nem vesznek újat+infláció)
Mert az is lehet, hogy most kéne viszont venni, kb bármelyik kimenetelt el tudom képzelni.
-
ArthurShelby
addikt
Sziasztok!
Nagy álmom egy bmw 530i (e39) facelift manuál, ami nem fekete, nyilván minél több extrával..
Na most ezek a típusok rohadnak (sok a rozsdabolya), meg nem mindig a legszimpatikusabb a felhasználói köre (talán mivel 3ezres benzines motorral keresem, ami relatíve sokat fogyaszt így jobban kiesnek a spóroló bajnokok). Én nyilván próbálom a jobb állapotban lévő darabokat keresni.Az a kérdésem, hogy szerintetek csökkenni fog e az ára, mondjuk tavaszig? (jön a fűtési szezon, magas a rezsi, sokat fogyasztó autó, az emberek kifogynak a pénzből...én meg addig spórolok
).
Illetve mi a véleményetek az alábbi hirdetésről (pl túlárazott)? Nem látszik a képeken jól, de ez sötétzöld nem?
[link] [link]
(ugyanaz a két hirdetés, csak idővel csökkent az ára)
-
-
ArthurShelby
addikt
válasz
molnarpeter #195075 üzenetére
Sajnos csillaggarázs van, így konnektorról ritkán lenne otthon töltve.
-
ArthurShelby
addikt
válasz
BigBlackDog #195064 üzenetére
Először is mindenkinek köszönöm a válaszokat, hasznos volt!
A honda accordra az asszony vétózott (nem tudom miért, de nem volt apelláta).
Viszont az Auris hibrid pl tetszik, illetve a T27 Avensis facelift is jó tipp volt. Első körben ezekre repülök rá, ezeket nézegetem majd.Az i40 2.0 GDI és a Civic 1,8 kombi sem rossz tipp, de egyelőre a fentebb felsoroltak jobban tetszenek.
-
ArthurShelby
addikt
válasz
molnarpeter #195059 üzenetére
A japán vonalon a mazda6 lenne jó, de azt a rozsdásodás miatt kizártam.
Az 1.4TSI ajánlható, mert rengeteg rosszat hallottam róla (kokszosodás)? -
ArthurShelby
addikt
válasz
BigBlackDog #195058 üzenetére
Megbízhatóság miatt van a 2l. Lehet több és kevesebb is, csak az 1.4T-ban annyira nem bízom. A benzinesség meg a városi használat miatt kell. Jobb ha szívó, de a turbó sem probléma.
Nem kell, hogy valami izomautó legyen, de nem baj ha tud menni. Kombi meg azért kell, hogy beleférjen a család (majd ha jön a gyerek a babakocsi is könnyedén). -
ArthurShelby
addikt
Hali!
4-5millió Ft-ért keresek kombi benzines 2literes használt autót. A golf 7 variant pl tetszik, de jó motorral csak 2.literes dízel van. Volvo v60 nem 1.6benzin nincs is Mo-n csak új autóként.
Van valami jó tippetek kb ilyen korban, ilyen paraméterekkel? -
ArthurShelby
addikt
"egy farokhosszabbító semmi más"
Ma sok ilyen van, lehet válogatni rendesenÉn a tesla-t jónak tartom, de nagyon nem tetszik az az iphone-os hype ami körülötte van, illetve igénytelen szerintem a belső formaterv (itt főképp az odabasztt nagy tabletre gondolok). Szvsz a prémium autókban a németek a legjobbak/legfejlettebbek, egy camarro, corvett mind nagyon le van maradva (pl legfőképpen úttartásban)
Most az amcsik beindították a villanyautó gyártást, adófizetők dollármillióit ölik bele a fejlesztésbe, és megkapják mellé az amerikai hype gépezetet is (hollywood, sajtó...)
-
ArthurShelby
addikt
válasz
hobizoli #153078 üzenetére
Megnéznék egy füstös tuning dízelt, le tudj e nyomni egy tesla-t. (nem a tesla-nak szurkolok)
A benzin-dízel vitához meg annyit, hogy Lamborghini dízelből csak traktort tudok, de Bugatti dízelről egyáltalán nem hallottam.
Ennek ellenére nekünk az újabb kocsink dízel (CDTI), meg vagyok vele elégedve (az 1.6 ecotec-hez képest főleg
).
-
ArthurShelby
addikt
válasz
LuckyL #152957 üzenetére
Tőlem megállhat 3-4M-ba is. Csak tudjam hogy akkor már teljesen pöpec, és ezentúl már csak benzin pénz lesz+kopó alkatrész csere. Tehát kiszámítható.
Szóval nem a bénázás, hogy bmw-m van, de nem tudom lehúzni az ablakot, mert nem működik, 2 hét múlva tudom csak vinni szerelőhöz... -
ArthurShelby
addikt
válasz
LuckyL #152953 üzenetére
Rendszeren azért nem mennék 200zal, de nálam ez már elvárás (főleg ha bmw). A baj valószínűleg az, hogy valahol kb egy 2010-es insignia szintjét várom el tudat alatt egy 2000-es bmw-től.
"jobban jársz egy új bmw lízingdíjával mint egy e39 fenntartási költségével"
Csak pont külsőre/belsőre az e39 tetszik. Meg kicsit szeretem a régi autókat (az újakat is persze).
De egyébként pont ettől félek, hogy óriási ráfizetés lesz. -
ArthurShelby
addikt
válasz
aero. #152933 üzenetére
Köszi szépen!
A kormány nálad is lötyög? Ha igen mennyire?
ez alapján kérdezem:
"- Az 5-ös széria egyik hibája a gyenge kormánymű. Lötyögő, recsegő hibát produkál. Sikeres javítása lehetséges, de csak ideiglenes javulást hoz. A V8-as motorokkal szerelt típusoknál a kormánymű strapabíróbb, a hiba előfordulása ritkább. "[link]A képektől meg csak csorog a nyálam.
Erről az androidos gps-ről több info-d van? (specs, esetleg yt videó)?Tudom hogy kell a banán is, de azért nem szeretnék mindig vele foglalkozni. Egy opelhez képest a kiszámíthatóság érdekel.
(vastag pénztárca van, de azért megnézem hova teszem a pénzt, és mire költök)
-
ArthurShelby
addikt
válasz
aero. #152926 üzenetére
Mivel most egy jól felszerelt zafira tourer-ünk van, így már hozzászoktam egy-két jóhoz (pl kanyarkövető xenon ), így kicsit azt is szeretném a régi bmw-ben (a kanyarkövető nyilván lehetetlen, a xenonra gondolok, remélem a fénye is hasonló).
Gps-t én is szívesen veszek bele másikat, viszont nálam nagyon fontos hogy stílusban (a szoftver stílusát is ideértem) passzoljon a kocsihoz.
Egyébként a link alapján olvasom, hogy már akkor volt led-es hátsó lámpa (facelift, 2000 környéke). Több mint
15évvel később még mindig nem alap a mai autókbanÍgy utána olvasva a 3.0i-re teszem a voksom. (bár ugye minden attól függ találok-e jót)
Én a futóműről hallottam, hogy ott mindig cserélni kell valamit. Meg úgy elvileg az egész kocsi állandó törődést igényel azt mondják sok a kis bosszantó hiba.Mennyire lehet kifogni ma egy jól szervizelt (ténylegesen) 200ezret futott példányt?
Egyébként neked milyen az autó?
Dúl a szerelem, megérte? -
ArthurShelby
addikt
Hali!
Régi kedvencem az e39. Ilyet keresnék facelift-eset, kézi váltósat, benzineset, 2.5/2.8/3.0-s motorral. Illetve a 6-os váltó miatt (a hatos váltó a mániám) tetszik az 4.0-s (bár mintha valahol olvastam volna, hogy barkálcsoltak 6-os váltót másik motorhoz is).
Mániám az m-es kormány (a többi m-es dolog kevésbé izgat), a nagy navi és esetleg még a bőr ülés is (bár lehet ezeket utólag is mind ki lehet cserélni). Nyilván szeretem, ha minél jobban felszerelt (bár pont emiatt para is, mert több miden tud elromolni).
Ja és ne legyen fekete! (hanem pl szürke)
Még sosem volt bmw-m, opelem van (A, C zafira). Mire kell figyelni? Tényleg mindig elromlik, nem megbízható, és drága az alkatrész?
Ráérek, egyáltalán nem sietős a vásárlás (még a legelején vagyok, tájékozódok). Télen ha jól tudom kisebb a kereslet, ezért kicsit olcsóbbak is az autók, ez igaz?Szeretnék Németországban 200-zal menni, ez nem tudom mennyire elvárható követelmény. A fogyasztás 8-10l-ig nem zavar, 12-t fájó szívvel, de lenyelem. Főként városi használatra, illetve néha nagyobb utakra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen széket vegyek?
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Mini-ITX
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- PlayStation 5
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix Thor Platinum II 1200W 80+Platinum Prémium tápegység!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3018
- MacBook Pro 14" M3 Pro 18GB RAM 512GB MAGYAR BILL 1 év garancia
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- Extra olcsó! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest