Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #42556672

    törölt tag

    válasz bacus #7647 üzenetére

    A VLAN-nál rengeteg lehetőséged van. Alapból a legtöbben a portok oldaláról fogják meg.

    - Access port az amibe bedugsz egy gépet (Mikrotik untagged portnak hívja), az itt bejött csomaghoz hozzáteszi a VLAN tag-et az itt kiküldött adatról leveszi. Onnan tudja, melyik VLAN-ban van, hogy a portnál megadta. (PVID->Port VLAN ID)

    - A trunk port pedig switch-ek routerek összekötésére használt, (Mikrotik-nél tagged port) itt a kimenő csomag mindig tartalmazza a VLAN tag-et , hogy a túloldalon a másik eszköz tudja, hogy a bejött csomagot melyik VLAN-ba kell továbbítania

    Amikor VLAN-t használnak van egy management VLAN ami úgy van konfigolva, hogy innen tudod managelni az eszközöket és csak innen. Ez lehet dedikált port valamelyik eszközön.

    Ha elrontod a konfigot, nagyon könnyen ki tudod magad zárni az eszközből!

    Rengeteg jó leírás van a Mikrotik oldalon.

  • bambano

    titán

    válasz bacus #7647 üzenetére

    "Felvett egy bridge-t, majd van még 56 vlan, és persze mindegyikhez egy bridge. Minden vlan a bridge interface-en van, majd minden egyedi bridgbe egy port az adott vlan. Minden vlanos bridge külön ip cím tartomány, külön dhcp szerver, stb.": lehet, hogy ezt a szemetet a hw gyorsítás miatt csinálta... de lehet, hogy tévedek.

    "Vagy ehhez látnom kellene az alatta lévő switcheket is, ahol már port szinten szét van osztva?": valószínűleg igen, a switchek portján natív hálózat van, és a bejövő forgalmat a switch tageli be vlanba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák