Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerokrisz

    tag

    válasz bambano #1103 üzenetére

    Csatlakozva az ez előtti hozzászólásodhoz, én is kipróbálni szoktam a sebességet nem pedig elhinni amit írnak. Igen, én a mikrotik topicból ítélve a PC-n lévő RouterOS-re gondoltam. Egy i5 2400-as procival mértem 3 hónapja szintén digi pppoe netet, ott sajnos már a 650Mbps is nagyon de nagyon épp hogy megvolt. (torrent végképp kinyírta, 400se ment)
    Teszteltem még ugyan azon a HW-n akár windows (ami nem hogy routernek,de önmagában sem bírta ki), vagy synology mint router (xpenology) de ugyan az. Mindenhol ez a 650 körüli limit jött ki, 100% cpu-val. Ekkore vettem egy ubiquiti routert hw nat-tal, töredékéért a pc árának és a fogyasztás pedig egyértelmű szerintem... és 0% CPU-val viszo a 998Mbps-t.
    Egy ideje mindenhol azt alkalmazom hogy cél eszközt kell használni az adott célra, és akkor nem lesz gond.
    Ilyen egybe wifi router minden szart például már sehol nem használok. (így hiba esetén is olcsóbb a javítás...)
    De igen, debiannal nem próbáltam, így nem tudom elbírja e. De nem hinném, hogy erősebb lenne mint egy kimondott routernek írt os. (és a synology alatt is egy debian fut ha jól tudom, így viszont akkor az is megdőlt)

    [ Szerkesztve ]

    Türelem... A hosszú élet ritka!

Új hozzászólás Aktív témák