Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Telefon váltáson gondolkozom és ezért kérdeznék pár dolgot tőletek!

    Jelenleg nokia n8 asom van, amit nagyon szeretek, mert masszív (utálom a tokokat, fóliákat, nem volt soha, nem is akarok), nagyon jó kis fényképezője van, sokat használom a nokia navigációt. A szoftvere viszont elavult, sok mindent nem tudok kipróbálni vele, amit szeretnék.

    Olvasgattam, nézelődtem sokat és igazából azt hiszem 2 készülék jöhet szóba nálam. Nokia lumai 925 vagy iphone 5s esetleg 5.

    Az iphone design nagyon tetszik és még egy nagy érv, hogy nagyon sok alkalmazás van hozzá (olyan telót szeretnék, amivel ki tudom próbálni/használni az újdonságokat is, mint mobil nfc s fizetés stb, meg ami még várhatóan jön majd ezen a téren). Az i5 el a nagy baj, hogy nagyon sérülékeny és nagyon rossz a wifi és akku se túl jó, nincs rádió, a navigáció rossz, bluetooth fájlátvitel nem működik és a kamera sem túl acélos....egyszóval 2 dolog szól mellette a design és hogy gyakorlatilag minden szoftveres újdonság elérhető rá és hogy kommunikációból jeles (üzenetek, whatsapp, fb...)

    Az 5s szerintem nagyon drága lesz 180-200 ezerért nem akarok telefont venni, bár a pletykák szerint a fenti problémák mind orvosolva lesznek és akkor nagyon bejönne.

    A kérdésem igazából itt a hosszú storyzás után, most már hogy látjátok mik a gyengéim kb, hogy ha kijön egy iphone 5s az i5 hibáinak javításaival, mennyivel tudnám jobban használni/újdonságokat kipróbálni vele, mint mondjuk a lumia 925 el? Mondanám/sokszor mondanám, hogy uu basszus ez nincs winphonra, csak ios re? :F
    Az árkülönbség kb egy 70-80 ezer biztos lesz, ami azért tetemes...

    Ha van véleményetek akkor köszi! :R

  • Declare

    őstag

    Köszönöm szépen a gyors és segítő hsz eket! :R

    Nagy összeget mernék tenni rá, hogy lesz nfc az i5s ben és wifi meg talán kopás problémát is javítják és a kamerája is jónak tűnik...az utóbbi években nem szokott meglepetés lenni az új iphone bemutatása a kiszivárgott infókhoz képest :U

    Jaja, azt hiszem az i5 tuti felejtős, megvárom még kijön a 925, aminek az árát remélem lejjebb nyomja a 1020, meg az i5s is meglátjuk milyen lesz aztán utána lehet visszatérek :) de most nagyot lendítettek a 925 felé...design nagyon tetszik. A 1020 nekem nem ér annyival nagyobb méretet/súlyt és árat, hogy van benne a brutál kamera. Kis visszalépés lesz kamerafronton az n8 hoz képest... :U ezt lenyelem :U

    Neck: ez megnyugtató, olvastam olyat is (igaz pár hónapos hsz volt, hogy sem a whatsapp sem a fb chat nem működik normálisan wp8 on. De akkor ez most már nem igaz ha jól értem. A jelest azt arra értettem, hogy ami alkalmazás van ios re az ha jól tudom 99% hogy tökéletesen megy is. Az android az pl egy katasztrófa, tele van szeméttel az az android market...nem volt ismerősöm, aki fél év után ne hajította volna el az androidot. A legtöbbjük iosre váltott és mindenki csak áradozik róla...na ez az egyik ami felkeltette az érdeklődésemet ios irányába.

    pit stop: Igaz, i5 az felejtős..... i5s t megvárom. Van bennem egy olyan is, hogy kíváncsi is lennék egy iphonra, hogy a nagy hype és a 17 éves gyerek státusz szimbolum gondolatán kívül mi is van benne :) csak nokiám volt eddig mindig.

    Tyer: n8 at is 3 vagy 4 éve vettem 80-90k körül és a mai napig semmi baja, pedig olyanokat esett, kijelzővel, háttal....kis horzsolások vannak az alján, hátán, de a kijelző makulátlan :Y respect a kis n8 nak, komolyan!
    Kérdezem én, minek a design, meg az anyagminőség meg a stb, ha belerakod egy tokba meg rányalsz egy hólyagos fóliát? :) ennyi erőből lehetne festés nélküli, design nélküli, kicsit alumínium forgácsos szélű telefonokat árulni féláron azoknak akik tokba akarják hordani :)) nem én akarok lenni a telefonért, az egy eszköz amit tervezzenek meg úgy, hogy normális használat mellett állja a sarat. Ez az én vélemények :B

  • Declare

    őstag

    Polllen Jogos....szeptemberig úgysem vagyok otthon, így nem aktuális a vásárlás, addig meg kiderül mi hol tart és miben mi lesz és mennyiért :)

    Neck: :DDD akkor legyen fogadás, ha lesz műanyag iphone és iphone 5s nfc vel én nyerek és küldök neked egy ;) ilyet, ha nem akkor te nyersz és ezt küldöm el privátban :R :))
    Androidról meg annyit, hogy családban is van és én segítettem e-mail beállítani egy sony-n, de vagy 1 órát küzdöttem vele, mire egy olyan klenst találtam ami kb normálisan működött....az egyiken ezt nem lehetett állítani amásikon azt.....borzasztó...ettől még lehet szeretni persze, nekem nagyon nem áll kézre és az egész nagyon nem tetszik....ismerőseim htc i meg össze vissza fagytak, lassultak, újraindultak.....katasztrófa...samsung galaxykkal egész jól elvannak akinek van...ízlések és pofonok :))

    Tyer: meglátjuk....fóliát teljesen feleslegesnek tartom, ezek a gorillaglassok nem karcolódnak normális használat mellett....n8 semmi karc nincs pedig csúszott asztfalton is kijelzővel lefele...semmi...még egy ilyen szilikon bumpert el tudok képzelni, az megvédi a széleit ha esik...de ronda....nekem egy tok vagy hasonló sem tetszik...nagyon nem. :U

    agabe: off, de emellett nem tudok elmenni, első kézből van az infom, hogy amiket felsoroltál, pont nagyon nem jók....mentünk barátokkal egy hosszú hétvégés szlovák útra....iphone garmin navival...mondom a haveromnak ez mi? (neki csak iphone telefonja volt mindig, a legnagyobb fan ok egyike) azt mondja, óó hát ez egy király telefon de a navi itt az elmaradott keleten semmit nem ér...ja mondom végül is nekünk fontos is, hogy New Yorkban a szabadságszobrot 3d be forgassa, míg szlovákiába bécsen keresztül tervezi az utat Bp ről
    következő story wifi: beültünk étterembe free wifi...mindenki csekkolja a maileket...iphonos srác: itt nincs mégse free wifi?? mindenki ránéz, de... gyenge de van...iphone semmi wifit nem látott a környéken, kis 4 éves n8 ammal simán csekkoltam a maileket (de nézd meg youtubeon keress rá iphone 5 wifi problem....)
    akku: sports tracker az iphont fél nap alatt lenullázta, az én n8 ammal (jelzem 3,5 éves kb az akku ugye) egész nap ment estére még volt benne 15%....új korában nap végén még kb 30%

    Na de köszönet mindenkinek a hszeket, októberben meglátjuk hol tart a világ, ha kijön valami csuda jól kijavított iphone nem 200 ezerért, azon lehet morfondírozok / kérdezek majd :) , de egyébként ha ilyen 100-110 körül elérhető lesz a 925 akkor most nagyon arrafelé hajlok :R addig csendben figyelek olvasgatok :))

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    Cserére érett a szeretett kis N8 as nokiám :) Komolyan mondom nekem ilyen frankó telefonom még nem volt....amennyit esett, hátlapra, üvegre, sarkára, ázott el stb...és kisebb karcok, kopások és ennyi :R csak már lassú és a szoftver sem épp modern :D

    Androidod nem szeretnék semmiképp ez az egy biztos. Nagy telefont sem.Ami fontos lenne még, az a navigáció. Online és offline állapotban is, illetve zene hallgatás (mp3 kezelése, lejátszási albumok...)

    Mivel írtam, hogy androidot nem szeretnék, úgy láttam igen korlátozottak a lehetőségeim. Nokia 925 vagy iphone. Az iphone nagyon tetszik, meg nagyon sokan hype-olják. Viszont iphonos ismerősök is azt mondják a navigáció az elég vacak....feltörni meg rárakni a garmint az ok, de azért ez elég tré....a nokia navigációja viszont úgy olvastam nagyon nagyon jó. Erről mi a véleményetek? Illetve iphonera rá lehet tenni letöltött mp3 akat? vagy csak itunes?

    Arra gondoltam, hogy az iphone6 megvárom most szeptemberben....múlt évben is gondolkoztam a cserén, de hogy kijött ez az iphone 5s ami annyi, hogy vékony, jól néz ki, de azon kívül baromi gyenge a wifije, nincs benne nfc (ami mondjuk kb 3 éve van minden más telóbe), kopik és még az üzemideje is zéró...hát azonnal el is vetettem. Kíváncsi leszek tényleg lesz e valami izgalmas az új i6 nak...vagy megint csak a marketing lesz. :U

  • Declare

    őstag

    válasz minek?:S #57692 üzenetére

    Ez a BlackBerry most hirtelen eszembe sem jutott. Ahogy néztem a Z10 lenne az egyetlen, mert ilyen kis mütyürgombos telót nem akarok. Utánaolvasok majd, de ha van vélemény szívesen fogadom.

    A másik ami most eszembe jutott, hogy mindig is érdekeltek az újdonságok, szeretem őket kipróbálgatni és a mobilt is szeretném használni minél szélesebb körben. Pont ez ami az alma fele húz és pont a WP ellen szól. Minden újdonság, meg szoftver almára jön ki először, ahhoz van megcsinálva a legjobban...WP n meg olyan alap dolgok sem voltak még pár hónapja, mint skype....(nem tudom most mi a helyzet). Szóval szerintem a WP nagyon jó lehet ha ügyesen fejleszti a Microsoft, de kell nekik még szerintem 1-2 év. Nem fogok sok mindennel, úgy járni a WP vel, hogy ez sincs rá, meg az sincs, csak androidra meg iosre?

    Mi a nem nagy? Jó kérdés :) nekem ez a 4" ami tetszik, de ilyen ugye nem igen van....a 925 is már kissé nagy, amikor megnéztem...de talán meg tudnám szokni...ez van erre megy a világ, rohangáljunk tabletekkel :U

    (#57693) hroberto: leegyszerűsíted a kérdést. de lehet igazad van :))

    (#57694) szaki26a: 1520 az nekem már óriási...mondom a 925 is olyan volt, amikor megnéztem, hogy hu basszus de rohadt széles...pedig hosszú ujjaim vannak, de akkor is :U 930 at néztem neten, de elég fantáziátlan kinézete van..... :U

    Sajnos pont ezeket mérlegeltem és ezért jutottam arra, ha az Iphone6 nem egy túlhájpolt 1,5 éves technikával felszerelt cucc lesz (mint az 5s is volt) és a navija is jó, akkor az tetszene a leginkább. Viszont az ára messze magasabb, mint ami értelmes lenne....ezért is jöttem ide okosodni, mert elakadtam :))

  • Declare

    őstag

    válasz minek?:S #57697 üzenetére

    Köszi szepen! Megnezem majd ezt a black berry t valahol

    (#57698) Dave™ , (#57699) HKorn : Köszi nektek is!

    Szeptemberben megvarom most mar az uj applet, meg az lehet amugyis meg lejjebb nyomja mindennek az arat :) Adiig valahol megnezem a Blackberryt meg a 925 öt, összehasonlitom es meglatjuk!

  • Declare

    őstag

    Szaisztok!

    1-2 honapja kerdeztem a telo vasarlasi dilemmamrol, de mondtam, h megvarom az uj iphont, mert ennyi ev pangas utan biztos csinalnak egy klassz telot.....na hat szerintem nem lett tul klassz :U

    Elvarasaim: Hoasszu tavu hasznalat (min 3 evig nem akarok telefonokat nezegetni), navigacio (online/offline), nem akarok tokot rakni ra, ergo azert normalis strapat birja, akku üzemidö azert legyen jobb, mint egy iphone 5s nek, kamerat is sokat hasznalom. Android nem jatszik.

    Ez altal elegge leszükül a kör, irom a dilemmat:

    - Blackberry Z10: Nem rossz, de valahogy nem fogott meg, nagyon nagyon vegen van a sornak

    -Lumia 925: igazabol minden klappolna, de nem mai darab, nem tudom pl 3 ev mulva nem lesz e mar lassu/elavult, bumfordi nagy design es tudom, tudom fejlödik a windows oprendszer, de azert tovabbra is baromi nagy lemaradasban van az ios es androiddal szemben....viszont nagyon jo az ara.

    -Lumia 930: Nagy :O nem tudom, hogy meg tudnam/meg akarnam e szokni ezt a meretet....mondjuk ha összehasonlitom a 925 el par mm az elteres...nem tünik soknak, csereb viszont friss hardver...

    -iphone 6: negativumok: desinban szamomra visszalepes az 5 höz kepest, akku üzemidö, nem tudom, hogy jobb lesz e....8 megapixeles kamera (??WTF :((( anno az N73 as nokiamban volt 2005 ben ilyen :Y ), offline navigacio, nem tudom hogy müködne, csak ilyen mindenfele hackelt trükkökkel (?)....ellenben ha nem jön be jo aron el tudom adni, illetve regota szeretnek kiprobalni mar egy iphonet, h tenyleg olyan jo e....persze az ara is a hatrany kategoriaba esik.

    Szoval ezek mellett, van barmi okoskodasra lehetöseg, vagy dobjak fel egy ermet? :U :)

  • Declare

    őstag

    válasz w333 #61369 üzenetére

    Köszi a tippet, ha androidot vennek sony t vennek....jol neznek ki.
    DE a hideg kiraz az androidtol, a belassulo, összeomlo, "bocs nem tudtam felvenni a hivast, mert nem erzekelte a kijelzö" rendszertöl, a virusok celpontjaul szolgalo, reklammal es szemettel teli googleplay aruhaztol......es az egesz minden nyitott rendszer filozofiatol :B

    Lehetne ezen vitatkozni, en a környezetemben nem latok normalisan müködö androidot....pedig vannak szep szammal....biztos, h lehet szeretni, lehet jot kifogni stb....nem trollkodasbol irtam amit irtam, csak a lenyeg, hogy nekem Android....nem :N

  • Declare

    őstag

    válasz Dave™ #61373 üzenetére

    Köszi a tippet! Megnezem, de idegenkedem a nagysagatol latatlanban :U

    (#61371) s4tch: Köszi! Ez amugy megint csak egy ellenerv az androiddal szemben....1,5 evente dobd a kukaba es vegyel egy ujat kb.....

    Meg azert ezen az uj iphone on filozom, egy kicsit. Elvileg par nap mulva lesz az üzletekben (Hamburg) es akkor meglesem elöben. A hallottak alapjan azert figyeltek erre a kopas temara, szerintem az az 5 szeria baki utan nem lesz problema. Viszont a navigacioval kapcsolatban, hol tudnek okosodni? Van valami olyan forum ahol nem apple lilagözzel a fejükben forumozo emberkektöl lehet kerdezni?

    Vagy 930 vagy i6 lesz.....köszi a velemenyeket!!

  • Declare

    őstag

    válasz s4tch #61389 üzenetére

    Köszi!!!! :R

    (#61390) Dave™: Ez nagyon nagyon igy van!! Megnezem ezt a 930 at, tenyleg nem sokkal nagyobb, mint az i6....mondjuk az azert kecsesebb...meg ha ez az uj design nekem annyira nem is tetszik.....visont sok helyen latom mindig, hogy valami elerhetö IOS re es androidra....WP re azert sokszor megallapitom, hogy nem.... csak ugye kerdes, tenyleg, hogy kecsesebb desig es jobb szoftvertamogatottsag er e +300eurot...es akkor meg egy 100as, hogy legyen egy jo navi is rajta....Attol tartok igazabol meg, ha veszek egy lumiat, csak egyszer fussak bele valamibe ami nem elerhetö WP re es szeretnem kiprobalni/hasznalni es akkor fogok mergelödni, h mer nem vettem az i6 .....

    Mindenkepp megnezem öket elöben! Köszi! :R

    (#61388) Stauffenberg : Azert irtam, h lehet jo az android en nem vitatom...nekem nem kell a tapasztalataim alapjan.

  • Declare

    őstag

    válasz s4tch #61392 üzenetére

    Kamera gyenge, wifi gyenge, akku üzemidő szintén. Az n8 as nokiám jobb képeket készít és sokkal jobb a wifije....ahol az én telóm (2010 es csak úgy mondom), simán felcsatlakozott wifire, ott az iphone 5s egy darab wifit nem látott....és ugye kb 100 euroval olcsóbb, mint az i6.

    A másik, meg, hogy pont az iphone aminek nem igen szokott csökkenni az ára nem? Egyik haverom pl több, mint 70 ezerért adott el egy 4s telót :)

  • Declare

    őstag

    Sziasztok!

    18 eves, gimis fiunak keresek karira telot....csak a felasznalasi körülmenyek miatt :D semmi komoly....egy nagy gyerek :DDD

    60 ezer ft kb amiben gondolkozom es a samsung galaxy s4 mini re gondoltam.

    Nem igazan vagyok otthon az android vilagban...nem szeretem öket, soha nem is volt, nem is lesz :) . De a leirt gimis kategoriaba es korosztalyba, szerintem jo valasztas lenne :F

    Egyeb velemeny? Esetleg sony? A samsung galaxy 5s mini mellett szolna valami komolyabb erv?

    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Declare

    őstag

    Köszi sracok!

    A kerdesem az lenne, hogy mondjuk a galaxy s5 mini mellett szol e olyan erv, hogy a frisebb szoftver fut rajta? Vagyis nem lesz az s4 minivel olyan baj, hogy nem tudom en 3 ev mulva nem lesz ra normalis szoftver es mehet a kukaba kb? Ha jol tudom ez a fö baj az androidokkal. Nyilvan nem 10 evre kell a telo, csak ha mar mondjuk 1-1,5 ev mulva is jönnek a szoftver miatt a hatranyok, akkor esetleg el kellene gondolkozni az s5 ön.... :F vagy ennyire nem dramai a helyzet ? :)

    Sony esetleg? Mint brand meg ök szimpatikusak nekem Sony Xperia V Lt25i vagy Sony Xperia T Lt30p

    Egyebkent ugyan itt a gsmhome nal neztem ki a galaxy s4 minit is [link] Megbizhato ez a bolt?

    :R

  • Declare

    őstag

    Hello!

    Egyik ismerösöm kert tölem segitseget...androidos telok temakörben....hat mondom jot kerdezel :)

    Sony xperia z1 compact vagy z3 compactot nezte es a kerdese, hogy alap felhasznaloi igenyek mellett, ugy hogy a kisebb meretet preferalja, van e barmilyen erv a z3 mellett (ujabb android szoftver, ezaltal több funkcio, jobb stabilitas, hoszabb tamogatottsag...barmi)

    Esetleg van valami ami miatt nem a sonyt ajanlanatok? Olvastam a topicot böngeszve, hogy sokan leszoljatok mostanaban a sonykat :F Ha esetleg mondanatok alternativat, azt tolmacsolnam, de en android vilagban semennyire nem vagyok jaratos.

  • Declare

    őstag

    Hello,

    Kivancsi lennek a velemenyeekre. A szitu a következö:

    Van egy lumia 930 am ami leesett es a mostani trendeknek megfelelöen tönkre is ment azonnal, szoval küldhetem javittatni, ami gondolom minimum 1-2 honap lesz. Sajnos jobb telefonalternativa (kisebb meret, strapabirosag, nagyobb üzemidö) nincs szamomra, szoval marad a 930 :( . Ez baromi gyors, jo a kamera es van offline navi. Ezek voltak a szempontok vasarlaskor.

    Amig javitjak, kellene egy masik telo es itt picit elakadtam.

    Alternativak:

    -iphone 5s vagy 5c . Az 5s irrealisan draganak tartom egy 2 eves elavult es gyenge akkuidös teloert. Viszont a merete es kinezete tökeletes lenne. Ugyanakkor tartok töle, hogy lassu, eleg gyenge a kamera es a offline navi sincs. Ez nagyjabol igy helytello? Erdemes esetleg megis kiprobalnom? Erdekel regota, hogy a "cool"sagon kivül van e tenyleg valami a logo mögött :F esetleg az 5c? Bar az meg mar tenyleg öskövület.

    -Lumia 532. Nem nagy, olcso, gondolom a nokia HERE drive ugyan ugy fut rajta mint a 930 on (ugye? :F ).

    -Lumia 730/735. Ez tünik a leginkabb elhetö alternativanak. Vezeteknelküli töltes (autos töltöm ilyen, ez nagy plusz pont), egy fokkal elhetöbb kamera, talan nem is lesz sokkal lasabb, nokia HERE navi. Különbseget viszont a kettö telefon között nem igen latok.

    Esetleg valami mas alternativa? Androidokat kifejezetten utalom (hasznalhatatlan, semmirevalo programok tömege az aruhazban, virusok, fagyasok, magatol törtenö ujraindulasok....az egesz ceg filozofia), ugyanakkor ha esetleg van olyan amire azt mondjatok, hogy nem ilyen lefagyos/ujraindulos, kicsit strapapirobb, 5 collnal kisebb, elhetö kamera akkor esetleg megneznem azt is :)

  • Declare

    őstag

    válasz galaxys80 #82609 üzenetére

    Nem vagyok jo velemennyel az iphonokrol, de mint ujdonsag erdekelne is (sose hasznaltam). Ha valakinek iphone van a közelembe az altalaban nem latja a wifit, amit mas telo igen, belsözsebben töltövel jarnak es a navigaciot meg az iphone fanatikus barataim sem szoktak erölteteni, mondvan ez telefon, navira ott a TomTom :)

    Hasznaltan vennem, proba gyanant, de meg igy is sokallom, viszont 1-2 honapig akarmilyen is el lennek vele, aztan eladnam, viszont kiprobalhatnak milyen :) Azert azt kötve hiszem, hogy a 930 at felülmulna barmiben, de azert is kerdeztem pont, hogy ki mit mond, szoval a velemenyt köszi :R

    Az 532 ugy jön a kepbe, hogy iszonyu olcso es elvileg van rajta HERE drive navi, de azert majd remelem reagal meg mas is a kerdeseimre :)

  • Declare

    őstag

    válasz spider80 #82611 üzenetére

    Köszi Neked is! :R

    Nem zarkozom el semmitöl, pont azert is kerdezek. Kinezetre es meretre nekem az i5s nel nincs szebb es jobb. Mikor a 930 at vettem, elötte az i6 ra vartam. Aztan kijött ami kijött, elmentem megneztem...aztan megvettem a lumiat :)

    Irrealisan magas ar es az a fanatizmus, ami fel van köre epitve, az nekem taszito es mint irtam nem is latok manapsag mar semmi különöset az iphoneban, mint regen.

    Mindenesetre, amiket irtatok az 5s re, azt köszi.

    Ez a lumia 730/735 ez milyen telo?

  • Declare

    őstag

    válasz spider80 #82616 üzenetére

    :R ez egeszen jo es 60k alatt megvan. Viszont a vezeteknelküli töltest beneztem...az csak külön tokkal megy :(((

Új hozzászólás Aktív témák