Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • tobsa

    tag

    Az interneten sok helyen hírdetnek 0%-os áfával új mobilokat.Mennyire megbizhatóak ezek a boltok? Vásárolt már valaki ilyen helyen telót?Esetleg ajánlani tudtok megbizhatót?Garanciális ügyekben mi a tapasztalat,akinek már volt ilyen esete?

  • DTF

    aktív tag

    válasz tobsa #1 üzenetére

    Lehet, hogy rosszul tudom, de asszem ahol 0%-az ÁFa ott a garancia 1év, amit a GSM-bolt ad. Ha pl multiban veszed a telefont, ott van 2 év gyártói garancia. Aztán lehet, hogy hülye vagyok és nem így van!

    DTF

  • hdanesz

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz tobsa #1 üzenetére

    Szia!
    Én az xxxxxx-et tudnám neked ajánlani.Náluk is 0%-os ÁFA van...és a Mobilarena a partnerük.:) Már csak emiatt is gondolom,hogy megbízhatóak. Ja és hozzá kell még tennem,hogy rendkívűl segítőkészek,mind a honlapjuk fórumján keresztül, mind telefonon keresztül.
    Én egyszer akartam náluk lecserélni a mobilom,érdeklődtem is a fórumon...és legnagyobb meglepetésemre pár nappal később felhívtak és részletesen elmagyarázták,hogy miként zajlana a beszámítás stb. stb. (Azt tudni kell,h. debreceni vagyok, a bolt meg Pesten van, ezért érdeklődtem a beszámítási lehetőségekről,hogy kell-e utazni Pestre vagy nem...)
    Bár még nem vásároltam náluk,de szerintem nem fogsz csalódni bennük.

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz DTF #2 üzenetére

    Én is hasonlóképp' tudom.
    Általában a 0%-os ÁFÁ-s boltok kintről behozott telcsiket adnak saját garival, ami ugye nem egyenlő a gyártói garanciával.
    Én nem vennék ilyen helyen telefont.

    Samsung Galaxy A54

  • hdanesz

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Viktor0610 #4 üzenetére

    A garancia tekintetében igazat adok.Én egy ilyen boltban vettem a telefonomat.Gari: 3hónap bolti+9hó SW garancia.
    Az én telefonom magyarországi, de ettől persze még biztos hoznak be külföldről is.

  • DTF

    aktív tag

    A 0% ÁFA-s boltok korlátozottabb garanciát adnak. mint a multik vagy maga a gyártó. Én vetttem egy telefont (xxxxxx), amire 6 hónap garit adtak, persze korlátozásokkal.
    A xxxxxxx Kft.-t tudnám ajánlani, róluk sok jót hallottam, bár ők nem használják ki a 0%adta lehetőséget. Még jókat hallottam a xxxxxx nevü boltról is!
    De az a legjobb ha figyeled a multik akcióit és ott vmikor nagyon leáraznak egy-egy jó mobilt (pl. az EW a szülinap alkalmából tényleg jó árakat ad) és 2 év garit adnak SE és Nokia modellekre (érdekes, hogy más modellekre nincs gyártói garancia!)

    DTF

  • AirBooms

    addikt

    válasz DTF #6 üzenetére

    Jelenleg Magyarországon a mobiltelefonok árkategóriájára új termék esetén minimum egy év garancia a törvényileg előírt. Ez független attól, hogy az adott termék milyen áfakategóriába tartozik. Tehát akkor is egy év, ha nullás, akkor is ha húszszázalékos.
    Fél év garanciát akkor adhat egy kereskedő, ha a termék nem új, vagyis használt.
    Nekem ebből az jön át, hogy az ilyen ''nullaszázalékos'' boltok kihasználva azt a lehetőségüket, hogy különbözeti adózásra jogosultak, az általuk újként bevételezett telefonokat használtként adják tovább nulla százalékkal. Innentől gyanús, hogy legalább egyszer áfát csalnak és nem a törvényileg egy év garit adják a telcsihez.
    Érdekesség, hogy tipikusan ezt a trükköt számítástechnikai alkatrészek, illetve gsm cuccok esetén játszák el. Aki ismeri az ilyen jellegű üzeletek működését, talán sejti, hogy miért tudják ezt megtenni. Viszont - szerintem - ezzel nem csak egyszerűen ''eljátszák a rosszfiú, törvényszegő'' szerepét, hanem bennünket, vásárlókat is átvernek. Alaposan.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz AirBooms #7 üzenetére

    Szerény álláspontom szerint a dolog kétélű. Ha fél év garit ad csak egy telefonhoz és 0% ÁFÁ-t, akkor azt olcsóbban tudja eladni. Te, mint júzer, pedig eldöntheted, hogy megér-e neked ennyit.
    A GSM üzlet tulajok rettegnek a szervíztől és a garitól. Nekik ez csomó plusz teher, adminisztráció, költség, satöbbi. De kötelező. Vannak olyan üzletek, ahol élből nem forgalmaznak például Sagem telefont, mert fél a tulaj a meghibásodástól.
    A trend meglátásom szerint az, hogy a hazai forgalmazásban is megvehető telefonokra általában jár a gyári gari, hiszen az itthon minden további nélkül érvényesíthető. A Hong-Kongból behozott ilyen-olyan telefonokra viszont nem, mert a kereskedő nem mer kockáztatni, a kockázatot ezesetben kvázi az ügyfélre hárítja.
    Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy neki mi éri meg, számít-e az ÁFA, és mennyire hisz a gariban, ami megint egy másik story.

    Van itt a fórumon néhány mobilboltos, ahogyan észrevettem, talán refelktálnak ők is.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • DTF

    aktív tag

    válasz AirBooms #7 üzenetére

    Abban igazad van, hogy Magyarországon minimum 1 év garanicát kötelesek adni minden új műszaki termékre. Van olyan bolt, aki csak 3 hónap garanciát ad! Nekem ez a gyanús. Az ÁFÁ-s dolog az nem annyira, hisz az törvény, ki lehet használni. Nekem csak ezzel a három, hat garanciás dologgal van bajom. De ezt is úg yoldják meg, hogy pl. az egyik bolt ezt írta:
    ''3 hónap garanciát biztosítunk, örök élet szoftver garanciával (mindig ingyenesen megkapod a legújabb szoftvert a telefonra, ha elhozod hozzánk a mobilod ) valamint a garancia lejárta után is önköltségi áron szervizeljük a telefont.''
    Akkor minek a 3 hónap garancia, ha mindig önköltségen megjavítják a telefont?

    DTF

  • DTF

    aktív tag

    válasz AirBooms #7 üzenetére

    Én vásároltam már olyan boltban nem egyszer ahol 0%-os az ÁFA. Kaptam rendes ÁFÁ-s számlát, el tudtam könyvelni.
    Nem tudom, hogyhogy nem érted meg, de azért mégegyszer bemásolom ide neked a rendeletet a GSM boltok különbözeti adózását:
    ''Az 1992. évi LXXIV. Törvény alapján jogosultak a különbözeti adózásra. A feltüntetett árak a vásárláskor fizetendő bruttó árak, melyek 0%-os Áfá-t tartalmaznak. Ezt a számlát költségként el lehet számolni, viszont az Áfá-t nem lehet belőle visszaigényelni. A vásárló külön kérésére lehetőség van 20%-os Áfá-s számla kibocsátására is, viszont ez természetesen az ár növekedésével jár.''

    Remélem így már ok.

    DTF

  • DTF

    aktív tag

    válasz AirBooms #7 üzenetére

    Az jutott eszembe: nekd miért rossz az, ha egy bolt 0%-os áfá-val ad el cuccokat? Az csak jó a vevőnek. pl. Ew-ben a Nokia N70 110-en vmennyi, GSM boltban 90 vmennyi. Ha magánszemély vagy akkor szerintem nem kérdés, hogy hol veszed meg!

    DTF

  • (An)Dante

    őstag

    Több GSM üzletet is megkérdeztem. Nu nem csak jólelkűségből, hanem engem is érdekel a dolog.. :P Bizonyos készülékekre teljes adott esetben 2 éves gyári garanciát adnak 0% ÁFA ide vagy oda. Ez az EU egyik jótékony hatása, mert ugye ha valahol megveszel egy telót alacsony forgalmi adóval, itthon pedig használtként adod el, akkor ugye nyert ügyed van.. A használt cikekkre ugyanis nincs ÁFA, az EU-ban vásárolt termékekre pedig idehaza is van gari.. ;)

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • AirBooms

    addikt

    válasz DTF #11 üzenetére

    Épp a másik topicon volt róla szó, hogy vannak esetek, amikor szinte nincs különbség a vételárban. Vagyis a nullás ár majdnem ugyanannyi, mint a 20 százalékos áfás ár (az adott példában kb. 92k vs 93k). Innen kezdve miről beszélünk? Kapsz jó esetben félév garit, de egyes helyeken csupán három hónapot. Cserébe még abban is biztos lehetsz, hogy az a bolt, ahol vetted, nem éppen tisztességes úton jár, s mikor legközelebb mész hozzájuk, talán már csak a hült helyüket találod...
    Szóval mit nem lehet ezen érteni?

    Ráadásul mivel egyre biztosabb vagyok benne, hogy ezt a nulla százalékos dolgot a féléves garival azért nyomatják, mert hivatalosan a vevő csak használt telefont kap (holott ő újként vette), egy esetleges garanciális , vagy bármilyen egyéb vitában nagyon pórul járhat. A legtöbb ilyen bolt semmilyen szabályszerű számlát nem ad ilyenkor, s így még az is előfordulhat (mert elvileg megtehetik), hogy egyszerűen letagadják a vásárlás tényét.

  • DTF

    aktív tag

    válasz AirBooms #13 üzenetére

    Már bocs, hogy ilyen durván fogalmazok, de te hülye vagy! Mondom, hogy én vásároltam egy ilyen boltnál (épp ma is) ahol 2 év garanciával vettem új telefont és rendes, könyvelhető számlát is kaptam!
    De ha ilyen csökönyös vagy akkor hiába magyarázok itt neked!

    Ezennel a részemről a téma lezárva!

    DTF

  • AirBooms

    addikt

    válasz DTF #14 üzenetére

    Csak óvatosan a hülyézéssel!
    És óvatosan a fogalmazással!
    Azért mert te ma nem láttál a városban miniszoknyás csajokat szaladgálni, nem jelenti azt, hogy nem voltak ilyenek. Meg azt se, hogy te vak vagy. Meg hogy hülye!

    Én konkrétan két ilyen boltról is tudok, az egyik, ahol annak idején nekem is sikerült megvenni a D600-at (itt nevet nem említek), és az xxxxxx-et (őket azért merem említeni, mert már korábban is említette valaki). Őket még egy-két hónapja hívtam, akkor 6270-et akartam venni (vettem is, csak nem náluk). A honlapjukon egyébként érdekes dolgok szerepelnek: a telefonnál még azt írják, két év gyári gari. Aztán apróbb betűkkel: '' Az Áfa tartalomról és Áfá-s számláról bővebben a ''Tudnivalók'' 2. pontjában olvashat.''
    Erre a szövegre kattintva aztán érdekes dolgok bukkannak elő. Egyrészt érdekes magyarázat - amolyan neszesemmifogdmegjól módon - a nullaszázalékos áfáról, utána pedig a garanciáról: ''Az xxxxxx Bt. új mobil készülékekre 3 hónaptól - 2 évig nyújt garanciát telefon modelltől és ár konstrukciótól függően. Használt mobil készülékekre 1 héttől - 2 évig vállalunk szavatosságot. Egyes telefon modelleket több fajta garanciális és szavatossági konstrukcióban kínálunk vevőinknek. Konkrét modellek garanciájáról kérjük érdeklődj elérhetőségeinken.
    Hát én érdeklődtem annak idején, s az amúgy kétéves gyári gariról kiderült, hogy mindössze három hónap!
    Három hónap!!!

    Higgadj le!

  • AirBooms

    addikt

    S akkor az érthetőség kedvéért:

    Nem adott üzletek, konkrét boltokkal szemben van kifogásom, hanem még egy másik topicon feltettem egy kérdést:
    ''Mi a fene az a nullaszázalékos áfa és miért jó ez egyes üzleteknek?''
    Mindezt azért tettem, mert:
    1. Egyes nullaszázalékos üzeletekben csak alig - egy-két ezer forinttal - olcsóbak a telefonok, mint a ''szabályos'', 20 százalékos áfát számlázó boltokban.
    2. Tipikusan ezekben az üzeletekben térnek el a kötelezően adandó egyéves garanciától, általában három-, illetve hathónapnyi garanciát adnak csupán.

    Ezek után erős bennem a gyanú, hogy az ilyen üzeletek:
    1. nem működnek teljesen tisztán (miért kell nekik a nullaszázalékos kavarás, ha mások ugyanazt a terméket lényegében ugyanannyi bruttóért tudják árulni?).
    2. Némileg átverik az ügyfelet, hiszen a kötelezően adandó garanciát jelentősen csökkentik, s könyvelésileg sem tiszta, ha használttelefonként, nullaszázalékos áfával kerül be egy céghez egy ilyen telefon.

    Mondom, ezek csak feltevések, kérdések.
    Egy hozzáértőtől szeretnék választ kapni.
    Nem

  • Ck.

    addikt

    válasz AirBooms #16 üzenetére

    Figyi, te hallottál pl. a xxxxxxx-ról?
    Itt a legtöbb telefont gyári garanciával árulják (1-2 év), és mégis 0%-os ÁFA-t alkalmaznak!

    Nah hol is van itt a garancia időtartama csökkentve akár 1 perccel is?

    [Szerkesztve]

  • DTF

    aktív tag

    válasz Ck. #17 üzenetére

    Hiába magyarázod neki, úgysem érti meg! Ugyanazt fújja már fél napja!

    DTF

  • AirBooms

    addikt

    válasz Ck. #17 üzenetére

    Olvass figyelmesen! (tényleg, ide csak notórius nem pontosan olvasók járnak???)

    A kérdésem az volt, mi az a 0 százalékos áfa és, hogy egyes helyeken miért adnak a törvényileg előírt 1 évnél rövidebb garanciát?

    (Erre szerinted mennyiben volt épkézláb válasz a tiéd???)

    [Szerkesztve]

  • [Anduriel]

    aktív tag

    Valaki hallott már esetleg a xxxxxxx-ról
    vagy a xxxxxx-ről ? Most készülök telefont venni, és ha megbízhatóak akkor lehet hogy egy ilyen Gsm boltból venném, mert árban kicsit jöbbak mint modjuk az xxxxxx vagy a xxxxxx.

    ''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

  • AirBooms

    addikt

    válasz [Anduriel] #20 üzenetére

    Kérdezz rá a garanciára, s ha adnak legalább egyévet, csak akkor vegyél náluk. Akkor is csak akkor, ha eredeti gyári garipapírt adnak (pl. Nokia esetében az eredeti Nokia garipaprít), különben úgy hajtanak majd el a Nokia, vagy Samsung, stb. szervizből, hogy csak ihajj! Olyanba ne menj bele, hogy ők a saját üzletükben vállalnak rá egy, vagy két évet. Szívás.

  • s1ru2

    senior tag

    De AirBoons ezzel csak az a gond h pl én 6270et néztem ki és azt itthon sehol nem kapom meg normális Nokiás garipapírral mert azt itthon nem forgalmazza hivatalosan a Nokia. Javíts ki ha tévednék !! De szóval hogyha olyat nézel ki akkor suxxxi nemde ?

    Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

  • [Anduriel]

    aktív tag

    válasz AirBooms #21 üzenetére

    Olyan helyen nem is akarok venni ahol 3hónap gar van, inkább fizetek kicsit többet, csak gondoltam hátha vásárolt már valaki a fent említett boltok valamelyikében. De most írtam egy levelet a xxxxxxx-nek a garral kapcsolatban. Mondjuk róluk jót hallottam eddig.

    ''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

  • AirBooms

    addikt

    válasz s1ru2 #22 üzenetére

    Én láttam már nokiás garpapírral 6270-est, a bolt nevére nem emléxem, csak annyira, hogy az xxxxxx üzletházban vannak. Sajnos én nem tőlük vettem a 6270-et, mert én is azt hittem, hogy rendes gyári garival nincs az a telefon. Most viszont már rettegek, hogy ne legyen gond vele, mert akkor a nokiaszerviz biztosan elhajt, vagy vastagon számláz...

    Egyébként, szerinted, ha nem a Nokia, akkor ki fogja az ilyen ''kamu'' garpapíros telefonokat itthon gariba javítani?

    [Szerkesztve]

  • AirBooms

    addikt

    válasz [Anduriel] #23 üzenetére

    Osztd majd meg a válaszukat velünk, szerintem itt sokakat érdekelne (engem is)!
    :R

  • (An)Dante

    őstag

    Ez a topic több szempontból is érzékeny terület. Kérnék mindenkit, hogy ha lehet üzletek nevei ne szerepeljenek. (A szóban forgó fél legtöbb esetben nem tudna itt reagálni, anélkül pedig nagyon egyoldalú a mardalózás.)

    Használt árucikk értékesítésénél nincs ÁFA, mivel arra egyszer már ki lett fizetve idehaza vagy valamelyik EU tagállamban, illetve azon kívüli beszerzés esetén el lett vámolva. (Ez így nem teljesen pontos, de mind1 ;) Ennél részletesebben infó itt található: 1992. évi LXXIV. törvény [link])

    A GSM üzletekben kapható készülékek általában olyan EU tagállamból származnak, ahol rendkívül alacsony a frogalmi adó. Idehaz használtként kerülnek forgalomba az amúgy bontatlan, új telók, így a forgalmazónak csak a nyeresége után kell kifizetnie a szükséges adóterheket. A gyári EU garancia nyilván ugyanúgy megjár az eredeti vásárlás időpontjától, hiszen EU tagállamban teljesen legálisan vásárolt termékekről van szó (az esetek többségében). Ez azt is jelenti, hogy nem pont egy, illetve két év garanciáról van szó, hanem pár nappal-héttel rövidebbről. Régen (az EU csatlakozás előtt) ilyen trükközésre nem volt lehetőség.

    Ha mégsem jár hozzá rendes garancia, az azt jelenti, hogy valami más forrásból származik a készülék és egészen biztosan használtként kerül értékesítésre. Használt termékekre pedig nincs 1 éves garancia!

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • AirBooms

    addikt

    válasz (An)Dante #26 üzenetére

    Nagyon érdekes, amiket írsz... :)

    1. Üzlet- és cégneveket emíteni mindenféle nyilvános fórumon (médiában, sajtóban) abban az esetben szabad, ha az szóbahozatal nem ön- és reklámcélú, hanem '''közszolgálati'' információt tartalmaz. Pl. ha csak az szerepel, hogy menj a Harácsoló Bt-be telefont venni, mert az a legjobb bolt, ez az eset reklám, tehát nem alkalmazható. Ha viszont azt írom, hogy a Harácsoló Bt. mellett baleset történt, kerüld el azt az útvonalat, ez már közszolgálati. Akárcsak az, hogy bizonyos üzletek tevékenységével kapcsolatban kétségek merülnek fel, s erre adott esetben példákat hozol fel. A köz szolgálata érdekében. Mellesleg egy nyilvános fórum szerintem csak nagyon erőltetett formában képes sajtónak, médiának minősülni, ez lényegében olyan, mint egy kocsmai beszélgetés. Tehát sokkal nyitottabb és szabadabb. Nem vonatkoznak rá a média írott és iratlan szabályai. Ugyanezen okból nem is szabad olyan mértékben komolyan venni, s hitelt adni az ilyen megnyilvánulsoknak. Ráadásul a legtöbb fórumszabályzatban szerepel az a kitétel, hogy az ''itt elhangzottak a fórumozók egyéni véleményét tükrözik, a működtető elhatárolódik mindenféle...'' Innen kezdve felesleges túlszabályozni egy amúgy egészséges és teljesen szabályos ''kocsmai beszélgetést''. A működtetőt nem érheti felelősségrevonás, a beszélgető pedig éppen a dolgát teszi: itt beszélget és nem a kocsmában. Ami nektek amúgy értékes (anyagiakban is és presztízsben is).
    Mellesleg egyáltalán nincs is arra semmi szükség, hogy az említett ''fél'' reagálni tudjon az itt elhangzottakra, erre sem törvény, sem egyéb kötelezettség sincsen. Vagy hallot valaki már arról, hogy ezen (s más) fórumon csak olyasmikről szabad témázgatni, ami (vagy aki) meg tudja védeni magát? Ilyen alapokon pl. az összes Microsoftot érintő tpopicot be kéne zárni, de még csak azt sem írhatnánk le akármilyen vonatkozásban, hogy ''Nokia''. Meg azt sem, hogy TÉGLA. Ő sem tudja cáfolni az állításom.
    Ugye, ezt te sem gondolod komolyan?

    Aztán még valami: terhelőleg csak az én hozzászólásomban hangzott itt el bármi is cégekkel szemben, tehát a felszólításod ilyen alapon magamra veszem. Viszont hülyeség amit írsz, mert minden, amit állítottam és ide bemásoltam, az a szóbanforgó cég honlapján teljesen publikusan, mindeki számára elérhetően ott van. Nem titkos infó, nem reklámszöveg, hanem ügyféltájékoztató. Az már más kérdés, hogy saját magukra terhelő...

    2. Sejtettem én, hogy itt arról van szó, hogy a ''nullaszázalékos'' cégek jogilag használt telefonként hozzák forgalomba a telefonokat, s ezért alkalmazhatják a különbözeti adózást. Ez viszont a vevő szempontjából nagyon tisztességtelen, hiszen akármennyire is új valójában az a telefon , jogilag és könyvelésileg mégsem az. Ráaádsul ezt szinte 100 esetből 100-ban el is felejtik közölni... Persze ez a ''nem céges'' júzert nem érinti. Látszólag. Viszont ha mondjuk a gari rendezésére kerül sor, már nem ennyire kellemes a helyzet.
    Mert egyrészt a gari rövidebb időre szól, másrészt semmilyen törvényileg hiteles irományt nem kapsz arról, hogy ki és hol, és milyen alapon fogja a telefont megjavítani. A gyári szervizhálózat biztosan nem fogja, mert gyári garipapírt nem kapsz. A bolt megjavítja? Jó esetben igen, de ha akarja, mégsem teszi, mert erre semmi sem kötelezi. Ő csak egy adásvételit ad, a törvénynek megfelelő jótállási jegyet nem.
    S miért rövidebb a gari???
    Hát mert megtehetik! Mert használt készülékre mindössze félévet kell adni (bizonyos összeghatár felett).
    Másrészt meg, miért rizikózzon többet? Hiszen ha garirendezésre kerül sor (ne adja az isten!) akkor ő kerül kakiba, nem a gyártó. Vagyis ezzel a rövidebb garival csak magukat védik.
    Ha pedig megadják a törvényileg előírt garit, ezzel bizalmat keltenek az ügyfélben, hogy náluk minden rendben van. Holott nincs, mert a garanciát pl. nem a Nokia országos szervizhálózata nyeli majd le, hanem a soxor mindössze egyszemélyes kis üzletecske. Ez egy vidéki esetében akár többszöri BP-re utazást is jelent, s ekkor még örülhet, hogy egyáltalán intézik a gariját.

    Ne bántsatok, nem magamtól vagyok ilyen okos. Az egyik hasonlóképpen működő üzlet tulaja okított ki minderre. S ezt nem emberbaráti szeretetből tette, hanem egy másik hasonszőrű üzlet ''lehúzása'' miatt. Aztán mikor már a vételre került (volna) a sor, ő is ugyanígy akart eljárni.


    Szóval én nem vennék ilyen helyeken semmit. Persze, ha a tuti gari nem számít, csak a béka segge alatti ár... Ti tudjátok.



    [Szerkesztve]

  • AirBooms

    addikt

    Egyébként meg érdekes, hogy itt mindenki ezeknek a szerintem - ügyeskedő cégeknek az érdekeit védi. Mi a búbánatért?
    Fizetnek nektek ezért???

    Ha mégsem, akkor két eset lehetséges.

    1. Ide csak gsm-boltosok járnak.
    2. Ide csak nem épelméjűek járnak.

    Na, ne csináljátok már!

  • DTF

    aktív tag

    válasz AirBooms #28 üzenetére

    Ki ügyeskedik itt? Maxiumum te! Szerimtem le lehetne állni, mert már qrva unalmas, hogy ugyanzazt hajtogatod 2 napja! már kaptál választ egy hozzáértőtől is! Miért kell szórakozni?

    DTF

  • sbazsi

    veterán

    válasz AirBooms #27 üzenetére

    Üzlet- és cégneveket emíteni mindenféle nyilvános fórumon (médiában, sajtóban) abban az esetben szabad, ha az szóbahozatal nem ön- és reklámcélú, hanem '''közszolgálati'' információt tartalmaz.Pl. ha csak az szerepel, hogy menj a Harácsoló Bt-be telefont venni, mert az a legjobb bolt, ez az eset reklám, tehát nem alkalmazható. Ha viszont azt írom, hogy a Harácsoló Bt. mellett baleset történt, kerüld el azt az útvonalat, ez már közszolgálati.

    Ráadásul a legtöbb fórumszabályzatban szerepel az a kitétel, hogy az ''itt elhangzottak a fórumozók egyéni véleményét tükrözik, a működtető elhatárolódik mindenféle...'' Innen kezdve felesleges túlszabályozni egy amúgy egészséges és teljesen szabályos ''kocsmai beszélgetést''.

    Vedd észre magad.
    Néhány soron belül megcáfolod amit írtál.
    Továbbá remélem nem Te akarod megszabni, hogy mit lehet, és mit nem ebben (vagy bármelyik másik) fórumban?!
    :(((

  • AirBooms

    addikt

    válasz sbazsi #34 üzenetére

    Szerencsére a moderátorok sokkal jobban értik a dolgukat és azt is, amit az elöbbiekben leírtam, mint te. Éppen ezért magánban - úgy tűnik - a topic további sorsát levelezzük.

    Van még mire figyelned, mielőtt bármit leírsz.

  • sbazsi

    veterán

    válasz AirBooms #35 üzenetére

    Szerencsére a moderátorok sokkal jobban értik a dolgukat és azt is, amit az elöbbiekben leírtam, mint te.

    Ezért is Ők a moderátorok.

    Van még mire figyelned, mielőtt bármit leírsz.

    Akárcsak neked.

  • AirBooms

    addikt

    válasz [Anduriel] #20 üzenetére

    Á, hogy most végignéztem a még tavaly évvégi magánlevelezésem, felbukkant ez a cég, ismerős volt a neve (az első az általad említettek közül). Annyi ilyen gsmxxxx bolt van...
    Nos, én ''tőlük'' vettem egy Nokiát, egészen pontosan 84 ezer forintért. Ez volt az első nem hivatalos helyen vett telefonom, így az első ilyen kalandom. (Nokia nem árulta ezt a típust)
    Az egész vállalkozás egyszemélyes, üzletet, boltot, helységet felejts el. A nagymami (vagy ki a csoda) vegyesáru trafikjában találkoztunk (ez csak akkor derült ki, mikor odamentem). A honlapja persze szép, s a kiszállítós szolgáltatás is oké, csak éppen ez utóbbi az üzlethelység hiánya miatt nem szolgáltatás, hanem kényszer a csávó részéről.
    Nokia garit nem ad, s egyálatlán semmilyen garit, számlát nem ad, csupán egy nagyon gagyi keménylapra nyomott adásvételit, amit nem tölt ki rendesen. A garit csak nála (valahol a nagy kék ég alatti üzletében) érvényesítheted, ami egyébként hat hónap és 1 év szoftvergari (hogy ez mit jelent, a bánat tudja). Ha a telefonnal baj lenne és cserélni kell, akkor a mindenkori napi árnak megfelelő árfolyamon veszi vissza, ami ugye egy telefon életcilusában ritkán szokott emelkedni. Nekem azt mondta, hogy 4-5 nap után olyan 78-80-ért venné vissza.
    Jaj de szívesen beszkennelném azt csodás adásvételit nektek...:)

    Szal, döntse el mindeki, hogy ez a bolt mennyire felel meg igényeinek.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    No, akkor tegyük rendbe a dolgokat.
    1. A fórumon valóban nem óhajtunk cégnevekkel dobálózni, jogi és etikai okokból.
    2. A mobilarena több GSM üzlettel is kapcsolatban áll. Ezek kölcsönösen bizalmi alapon működő együttműködések, a cég biztosítja a csak a mi kedvünkért beszerzett tesztkészüléket, mi pedig ezt publikáljuk. Ezért tudunk frissek lenni, a gyártók önszántukból nem nagyon dobálják az online újságok után a legújabb modelleket, tisztelet a kivételnek.
    3. Fentiek miatt sem most, sem pedig a jövőben nem szeretnénk a partnereinkkel konfontációba kerülni. Nem csak nekünk, hanem az olvasóknak is fontos, hogy mindig a legfrissebb telefonokról tudjunk írni.
    4. Hiszünk abban, hogy a partnereinket úgy válogatjuk meg, hogy a lehető legkorrektebb üzletek kerüljenek ide. A mobilarena a maga látogatottsági mutatóival most már egy rangnak számít, a partneri viszony pedig egy olyan ''kitüntetés'' egy üzlet számára, amely hitelesebbé teszi a többi üzlettel szemben.
    5. A partnerüzletek pedig mindent megtesznek annak érdekében, hogy ezt a imidzset igazolják.

    Fentiek miatt a topicot zárom.

    Ha a 0%-os ÁFA és a gari fogalma további társalgást igényel, akkor javaslom ezzel kapcsolatosan új téma nyitását, melyet kiemelt figyelemmel kísérünk. Egyetlen hazai fórum sem engedi üzletek és cégek vélt vagy valós lejáratását, tekintettel arra, hogy az érintett nem tud a témában megnyilatkozni, így kérem, hogy ettől a jövőben tartózkodjunk.

    Köszönjük a megértést.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Aktív témák