Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bela22

    tag

    válasz Blackmate #65 üzenetére

    Jó, hogy megoldódott a probléma, de szvsz szerintem itt tápellátással volt gond, mert ha most nem kattog, akkor a hibák ki lettek javítva a winyón, amit a rossz áramellátás okozhatott, vmint az, hogy a csati a winyó végén most már rendesen érintkezik! Ez amúgy igen fontos, mert pl épp ma jártam úgy, hogy egy 420-as chief táp esetén két winyó (egy y kábelen) érintkezés miatt elkezdett kattogni. Miután a molexekben a fém csatikat összébbnyomtam (nem a külső műanyagtokot össze, hanem a bennelévő fémeket kell kicsit összébbszorítani, hogy jobban érintkezzenek, mikor összedugjuk a kettőt!!) , már rendesen működött a két winyó!
    Mielőtt kattogás miatt az ember a winyó halálára gondolna, mindenképp ellenőrizze ezt a dolgot! Ha a molex csati jó szorosan rászorul, akkor az a legjobb!

    Még annyit, hogy az a 250-es táp nem vmi erős! De elvileg egy p1/p2-höz talán még jó manapság, ha nem vmi márkás tápról van szó!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Blackmate #63 üzenetére

    Az eddigi tapasztalatok alapján a 366-os nem okozhatta. Gondolj bele, csak parancsokat ad a drive-nak. A drive ír-olvas, hibás írást tehát csak ő okozhatott magának. A kattogás (nem tudom olvasni effekt) hibás írás során is előfordul. Itt tápfesz problémád lesz. OP futása alatt nagyobb a proc teljesítményfelvétele. DOS-ban így tudtad korrigálni felülírással, míg XP alatt határon kap tápot a winyó. Ezért hibás írást követ el időnként. Szintén hibás írást okozhat ha túlmelegszik. Ezt a két esetet nézd meg.

  • Blackmate

    őstag

    válasz Blackmate #42 üzenetére

    Nos ha érdekel valakit a kálváriám:

    A mentés az egyik partíciórol sikerült. A többiről pedig nem próbáltam :). Ugyanis mérgemben a MaxBLAST-tal ráengedtem egy Quick Zero Fill-t. S láss csodát a vinyó azóta nem kattog.:Y Úgy működik, ahogyan kell. Végfutattam egy Quick Test-et a Powermax-szal, ami nem jelzett hibát. Ha lesz egy kis időm végig eresztek rajta egy Burn-in test-et is.

    Akkor már csak egy dologra lennék kíváncsi: Mi okozta ezt a látszólagos vinyóhalált?

    Nekem 2 tippem lenne:

    1. Abit BE6-II-es lapom van HPT 366-os raid vezérlővel.
    2. NTFS fájlrendszer

    (3. esetleg a kettő együttes hatása.)

    Ez a HPT 366-os vezérlő eddig is csinált hülyeségeket, mert sajnos nincs hozzá rendes XP driver: rendes leállítást követően a scandisk elindult. Valamiért kikapcsolásnál nem állította le rendesen a vinyót.
    Az NTFS fájlrendszerre azért gondolok, mert eddig haladni szerettem volna a korral :), és áttérni NTFS-re FAT32-ról. A rendszer partíció is NTFS volt, és pont azt a meghajtót nem tudtam lementeni: 96%-nál lefagyott a MaxBLAST (DOS-os).

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Blackmate #52 üzenetére

    Valószínűleg felülethibás a lemez szélén. Ezt a területet hagyd utolsónak, vagy hozd be hozzánk, ha a többivel végeztél. Megpróbálunk fizikai másolatot (hiányos lesz) készíteni róla, majd software-es finomítással kiszedni a menthetőt. Ez 4 fejes, ha a fej meghal, szinte reménytelen. Fokozottan hűtsed, és ha elkezd kattogni (első partíció), hagyd utoljára, ne nyúzd. Ha fizikai sérült a lemez, folyamatosan romlani fog azon a területen, és ez lavina szerű folyamat.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Blackmate #48 üzenetére

    Valószínűleg nem fog megjavulni. Örülj neki, ha lejön az anyagod. Sok sikert hozzá. Lefutotta a kilométerét, nem érdemes használni ezt a típust, ha már csuklott egyszer. A SMART meg sz@r. Általában nem jelez semmit, csak szimplán megdöglik. A Seagate vagy Hitachi jelez. Meghalás tekintetében a Seagate a legjobb. Százalékosan a többiek nagyobb arányban képesek azonnal meghalni. Tehát feladathoz kell winyót választani:

    Server: Hitachi, Seagate, WD Raptor
    User: Seagate, Maxtor, Hitachi, Samsung
    Home: Maxtor, Samsung, Hitachi, Seagate, WD
    Capture: Maxtor, Hitachi, WD, Samsung, Seagate

    PATA:
    Hitachi: iszonyúan stabil biztonságos elektronika 133, precíz mechanika, jó menteni, kiváló hibakezeléses algoritmus, képes pillanat alatt meghalni
    Seagate: jó elektronika - de határra méretezve 100, precíz mechanika, jó menteni, kiváló hibakezeléses algoritmus, általában fokozatos halál
    Maxtor: határra méretezett elektronika 133, szép, de nem csereszabatos mechanika, mechanikailag nehéz menteni, van hibakezelése, kiszámíthatatlan halál
    Samsung: határra méretezett elektronika 133, mi van raktáron mechanika, menthető (nehéz alkatrészt találni hozzá), van hibakezelése, vegyes meghibásodások
    WD: több változata van, így változó tulajdonságú. Mechanikai mentését nem szeretem. Raptor profi kivitel (Hita-Sea), egyéb home minőség (Max-Sam)

    A fenti tapasztalatok a napi mentések során gyűltek össze, nem biztos, hogy pontosan egyeznek a valós tulajdonságokkal. Ahhoz a teljes beérkezett választékot az utolsó darabig végig kellene tesztelni, ami lehetetlenség.

    Végeredmény: Mindegyik gyártó terméke jó, a feladathoz célszerű választani belőlük, és a szállítás, üzemeltetési környezet jelentősen tudja változtatni a műszaki jellemzőket. A mentést és archíválást egyik esetben sem szabad hanyagolni. Ha van mentésünk, szimpátia kérdése, melyik gyártó termékét használjuk.

  • rlazol

    veterán

    válasz Blackmate #43 üzenetére

    ha tényleg nagyon fontos adatok vannak, akkor keresd meg liksoft-ot. ne babarálj sufni-tuninggal, mert minden újraindítás után szarabb lesz.

    ok? volt hűtve az a winyó?

  • Blackmate

    őstag

    válasz Blackmate #42 üzenetére

    Egy kis fejlemény: A legújabb MaxBLAST-nál is kattog, az viszont látja a vinyót. Látja az összes partíciót, és mindent (technikai adatokat) a vinyóról.

    Akinek bármilyen ötlete van kérem segítsen, mert nagyon fontos dolgok vannak rajta, és legalább azokat szeretném lementeni róla.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés