Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Mattb #34692 üzenetére

    Szia, igen, fel lehet. Nincs akadálya, Catalina legfrissebb verzióját.
    Igen, működik az alvás is.
    Tapipad az egy kicsit más kérdés mindegyik notiban más tapipad van így az zsákbamacska, az biztos, hogy fog működni, csak a kérdés, hogy mennyire jól/rosszul, ehhez jobban utána kell nézni/ki kell próbálni.
    A WiFi kártyád ha Intel akkor biztos, hogy nem fog működni, ebben az esetben csere egy Broadcom kártyára (itt a lista hozzá: [link] ) vagy USB wifi, illetve van egy Intel kext amit épp fejlesztenek, írták, hogy működik, ki lehet próbálni, de számítani kell arra, hogy elég bugos lesz: [link] . Ha Qualcomm Atheros akkor sajnos teljesen felejtős a Wifi azon.

    Nekem is dual-boot van (Win - Linux - macOS) és szintén 60 GB helyet hagytam a Win-nek, bőven elég neki, nyílván attól függ miket raksz rá, nekem alap dolgok vannak (Steam, driverek) és csak játékra van használva, a macOS-nek hagytam több helyet, az a daily drive. Egész egyszerű a menete, ha tisztán telepíted akkor először macOS-t rakd fel, csinálj egy 60 GB FAT32 (vagy exfat igazából mindegy) partíciót a Win-nek, rakd fel a mac-et majd utána a Win-t arra a partícióra amit létrehoztál. Boot managert rá kell rakni az EFI meghjatóra, majd Win-en beállítani, hogy az induljon először, cmdbe (admin módba)
    bcdedit /set {bootmgr} path \EFI\CLOVER\CLOVERX64.efi (vagy ha OpenCore akkor OC\OpenCore.efi

    majd újraindítás után a Clover vagy az OC fog bejönni, ki tudod választani melyik OS induljon.

    [link]
    Itt indulnék el az egészhez, macOS telepítőt meg [link] ezzel szedném le (Internet recovery, szóval kell neki telepítés közben a net, esetedben mivel nincs támogatva a wifi ezért kábelen), vagy VM-ből is létre lehet hozni a teljes telepítőt. A legjobb eset ha van egy Mac amiről meg tudod csinálni persze.

    [ Szerkesztve ]

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Mattb #34695 üzenetére

    Tudni kell milyen interfészű kártyád van (M.2 NGFF, Mini-PCIe, 1/2 Mini-PCIe) és az alapján ki lehet választani a listából azt amelyik passzol a notiba. A legtöbb 2016 után gyártott notikban M.2 NGFF kártyák vannak. Nekem Qualcomm Atheros QCNFA344A volt, cseréltem Broadcom BCM94352Z-re amit Aliexpressről vettem olyan 5 ezerért. Kell hozzá néhány kext, de igazából semmi különös, teljesen jól megy. A legjobb választás teljesítménybe és kompatibilitásba BCM4360 vagy BCM43602 típusú, de azoknak elég combos áruk van.
    Vannak elég olcsó kompatibilis Broadcom kártyák is, de azok nem 5 GHz típusok, hanem csak 2.4 .
    Vagy ugye megpróbálhatod az Intel kext-et amit linkeltem, hátha bevállik.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Mattb #36070 üzenetére

    Intel NUC. Egyedül egy gond van vele, tudomásom szerint a WiFi kártya mindben rá van forrasztva és mivel Intel ezért nem fogod tudni natívan használni (van hozzá community által kreált kext, viszont így is iszonyat lassú és sok dolog nem működik vele, + nem lesz AirDrop-od).

    Aztán ott van még a GIGABYTE GB-BR széria is, azokon már lehet cserélni a wifi kártyát (bár utána kell járni van-e rajta BIOS whitelist, de szerintem nincs), szerintem a támogatása is rendben van. (amíg nem 11. gen Intel addig nincs gond)

    Érdemes rájuk keresni, hogy hátha valaki már feldobta rájuk a macOS-t és van leírás róla, vagy ilyesmik

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

  • tlac

    Topikgazda

    válasz Mattb #36070 üzenetére

    intel nuc-oknál nézz szét
    [link] [link]

    vagy ha rugalmasabban bővíthetőt szeretnél, akkor magadnak is építhetsz (én csináltam egyet)

    [ Szerkesztve ]

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz Mattb #36074 üzenetére

    Nekem egy Lenovo Thinkpad X1 Carbon 6th van. Megfordult már pár notebook a kezeim között, mindre raktam fel Mac-et, viszont ezzel vagyok eddig maximálisan megelégedve, nem is fogom lecserélni, max egy erősebb i7-es verzióra több rammal és WQHDR kijelzővel. AZ üzemideje is teljesen jó (~5 óra körül. ez még lehetne több is ha cserélném az akksit, kicsit el van már használódva)

    Konkrétan tökéletesen működik rajta minden, beleértve a Thunderbolt 3 hot-plugot, ami azért nagy szó (eGPU-val használom). A tapipadja konkrétan jobban működik VoodooRMI-vel macOS-en, mint Windows-on a saját drivereivel. Minden úgy működik rajta ahogyan annak működnie kell.

    A többi notival sem volt gond igazából, viszont a combo-jack mindegyiken kínszenvedés volt, és mindig össze-vissza működött az EarPods-ommal (az egyik Aceremen nem is tudtam normálisan beállítani, szóval sosem volt tökéletes), viszont ez is teljesen rendben van az X1-en. Ezeken kívül egyébként nincs sok macera velük.

    ha Thunderboltos gépet nézel akkor utána kell nézni, hogy az adott chip támogatott-e Mac alatt, vagy sem, és a beállítása is elég nehézkes lehet, ha csak nem találsz már elkészített SSDT-t hozzá.

    WiFi kártyát mindegyiken kell cserélni Broadcom-ra, hogy rendesen működjön és legyenek Mac-like funkcióid mint pl. AirDrop. ismét, lehet használni webezésre az Intel wifit is az említett kext driverrel, de nekem rossz tapasztalataim vannak vele, nagyon instabil. Ahogy megkaptam a laptopot még be sem kapcsoltam és ment bele a Broadcom kártya.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák