Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Plasticbomb #30198 üzenetére

    hatalmas +1!!!

    Én akarom, és szeretném érteni is a dolgokat, de valahol el kell ugye kezdeni. Itt meg sokan csak azt hajtogatták, hogy " há' te géped neked kéne tunnod! "
    De az elején abszolút nem volt világos mi mire van és miért (pedig instaláltam már pár rendszert és tudok követni guide-okat).
    Én amúgy csúnyán benyaltam a 2drb VGA-val, amióta kivettem az 1iket azóta minden OK. (Most meg várhatom a VEGA-t. Valami OOB-st akarok majd, ne kelljen bohóckodni azzal sem. Az öregebb AMDkbe már nem éri meg invesztálni szerintem).

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • Mr.C

    őstag

    válasz Plasticbomb #30198 üzenetére

    Igen, igazatok van, csak azt kéne megérteni, hogy ez nem csak egy szimpla guide lekövetés (na jó, a telepítés csak annyi), hanem haladó szintű informatikai tudás kell a használathoz. És itt nem a macOS-re értem, hanem a fenntarthatóságra. Bármiért, ha bekakál a rendszer, nem elég egy smc reset vagy egy recoveryHD futtatás mert ilyen itt nincs.
    "Valahol el kell lezdeni"
    Igen, de én se tengeren viharban tanultam meg úszni, rengeteg könyv és internetes anyag van már ezekről, sztem nem hacklinál kell kezdeni. Ott van pl az insanelymac oldal. Tudjátok hogy lehet ott topikba írni? Vag egy 20 kérdésből álló teszt, amit ki kell tölteni helyesre (asszem 16 jónak kell lennie). Ezzel kiszűrik az olyanokat, akiknek fogalmuk sincs pl mi a különbség ram és rom között és nincs a fórum teli a "ööö nem mehy mi a baj?" Kommentekkel (jelzem, itt sincs ilyen primitív hozzászóló, ha valaki félre értené).

    Amit mondasz részben igaz, de azt azért te is belátod, hogy nem ez a belépőkapu az informatikába

    [ Szerkesztve ]

    sudo rm -rf /*

  • rii

    nagyúr

    válasz Plasticbomb #30198 üzenetére

    guid-es rész:

    köszönöm! tényleg ott van!
    annyi a mentségem h "erase"-ről szóltak a how-to-k, de a particionálásnál ottvan, köszönöm!

    a post első fele:
    most van elősször uefi-s lapom .... 94 óta telepítgtek oprendszereket, sok-sok linux, os2warp, sun solaris, beos, ... próbáltam google-zni, hogy mi az az efi-uefi, legacy ... és még mindig nem igazán vágom, hogy most mi is van. meg régebben dvd-re kellett letölteni iatkos meg mindenféle distrot, most meg teljesen más a telepítés menete ... 2009-ben tlac már végigrugdosott ezen .... végül sikerült ... azért elég nehéz téma ez .... az uefi-t is ki kell ismerni, tele van olyan feature-kal, amin csak pislogok, meg gőzöm sincs mi az ....

    mint sad_Vamp, én se csak felcsűrni akarom a rendszert, hanem szeretném érteni is mit csinálok, de egyszerre kell a bios után az uefi-efi-legacy megérteni, a clovert, az MBR után a GUID-ot az újabb boot loader-eket, mikor nekem a lilo volt a kedvencem .... egy hdd-több partició, feltettem kindózt valahova, majd linux, lilo mehetett MBR-be is vagy csak a Linux partició boot reckordjába, és akkor csak azt a partciót kellett aktívvá tenni és ment a boot ... de azóta minden megváltozott :)

    én örülnék egy efi-uefi-legacy leírásnak az összefoglalóban, csak kérdezés helyett próbáltam google-özni, ... legjobb egy magyar-wikis leírás lenne, de azt nem tanátam .-/

    és mellette ki se látszok a munkahelyi melóból, az otthoni melóból meg napi 3 óra vezetésből .-///

    nagyon köszönök minden segítséget ... :)

    (#30199) Plasticbomb: köszönöm .-) nekilátok feldolgozni .-)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • tlac

    Topikgazda

    válasz Plasticbomb #30198 üzenetére

    egyetértek, nagyon sok mindent lehetne javítani az összefoglalón, meg konkrétan egy regényt lehetne írni
    voltak terveim is, minimum egy (de inkább kettő) hétvégényi időt kellene rászánnom, és hát ez eléggé a TODO listám alján van

Új hozzászólás Aktív témák