Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz kushwavez #34167 üzenetére

    Közben beszereztem egy RX 5700 XT-t :U
    1 óra mókolás után (igazából csak bootoptionökön kellett változtatni, párat kivenni, párat meg betenni) megy is vele a macOS. Tegnap este nyomtam is egy civilization 5-öt. Nem is tudtam, hogy ott csak macesek játszanak macesek ellen, windows-osok nincsenek ellenük. Ez meglepett.
    Persze pubg és cs:go miatt kell a windows, úgyhogy amint ment minden a mac-en, izzítottam a windows telepítőt. Simán beraktam prioritásnak a wintelepítőt, utána felraktam mint úgy amúgy szoktam, majd mikor minden baba volt megint beléptem biosba, kikértem a mac-es bootot, ott bejött a clover ugye, és ott ki lehetett kérni ismét a windowst. Közben rákerestem hogyan lehet lecsökkenteni a bootopciókat cloverben (bár nálam 2-nek nincs semmilyen neve, azt nem tudom hogyan kéne eltüntetni, mert név alapján lehet), úgyhogy most nem is zavaró, és akkor van mac-ra állított főbios bootal 3 másodpercem cloverben, hogy most windows vagy mac induljon. Minden pöpec :B

    Én még az iGPU-val frissítettem a macOS-t, meg ugye friss telepítésem volt múlt héten, nem kellett lilu+whatevergreenhez nyúlnom, de akkor gondolom a jövőben majd ezek lehetnek a ludasak ha vmi nem mükszik. Most lementettem pendrivra az iGPU-us és a radeonos EFI-ket is, egyszer még jól jöhetnek emlékeztetőül, ill. sokkal nem kell újra utánajárni most épp miket is kell átírni, úgyhogy én most nagyon-nagyon elégedett vagyok :DD

Új hozzászólás Aktív témák