- A Sony technológiáinak krémje lett az Xperia 1 VII
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- iPhone topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- One mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
-
Mobilarena
A Locus Map FREE és PRO egy többfunkciós offroad navigációs alkalmazás, amely fejlett online és offline navigációs képességeket kínál az Android készülékekhez (iOS-es verziója jelenleg nincs). Elsősorban szabadtéri szabadidős tevékenységekhez tervezték és használják, például túrázáshoz, kerékpározáshoz, geocachinghez. A szabadidős felhasználás mellett az alkalmazást szakemberek is használják, pl. térinformatikai adatok gyűjtésére, mentőcsoportok, légi felderítő csapatok stb.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ablakos
őstag
válasz
internetezoo #198 üzenetére
A linkelt térképlefedés funkció mire jó? (gyakorlati haszna) Valami egyszerű példát, légyszíves.
-
zsola32
őstag
válasz
internetezoo #198 üzenetére
köszi
ez nem segített sajnos
lehet hogy nem is itt, a gondazt szeretném, hogy a "tuhu" térkép használata közben lássam a turista útvonalak jelöléseit, jelekkel - színekkel.
-
zsola32
őstag
sziasztok
újra kellett tennem a Locust, elakadtam a "rendertéma" beállításoknál.
hol találom ezt az opciót?
(a túristautak térképhez letöltöttem a két rendertémát, de nem tudom hol kell előcsalogatni)köszi
-
Ch4os
aktív tag
Én biztosan nem váltok, de aki esetleg most vág bele, akkor annak egy B opció: https://www.komoot.com/product/world-pack
-
Ablakos
őstag
Tudtok alkalmazást ajánlani (szigorúan csak windows), amiben a kiexportált útvonalakat lehet megtekinteni, esetleg komplexebben adatokat elemezgetni? Unom virtuális Android eszközben a Locus használni.
-
HollyBoni
veterán
válasz
szuszinho #180 üzenetére
Sajnos ez ilyen. Én szinte csak terepen való bicózáshoz használom egy olcsó Redmi 5A telefonnal.
Állítsd be hogy sűrűbben mondja a kanyarokat (pl. 100 méter, aztán 40 méter, aztán kanyar most), illetve szokd meg hogy rosszak a távok. Azt is állítsd be hogy minél hamarabb sípoljon, rezegjen a teló ha letérsz az útvonalról.
Sokszor van hogy akkor mondja a magáét mikor tök felesleges, de mikor kéne, akkor meg meg sem szólal. Olyan is elő szokott fordululni hogy a valóságban létező út rajta sincs a térképen (tök mindegy melyik térképet használom), ez is be tud zavarni.
Hang alapján + telefon nézegetéssel bárhol el lehet menni vele. Ha jobbat akarsz, akkor egy dedikált GPS kormányra. Nem lesz két fillér, bár régebbi cuccok vannak használtan egész olcsón.És akkor kérdeznék is egyet mindenkitől: be lehet kapcsolni valahogy egyszerre a rotate map-ot, és show view-t?
-
zsola32
őstag
újabb megfigyelés a tokkal kapcsolatban:
ugyan nem dobálja a GPS jelet a telefon, de érezhetően pontatlanabb lesz az útvonal, ez nagyjából 500 métert jelent 10 km-en. (redmi note7)
picit elszomorított a dolog, aztán a megtett nyomvonal nézegetése közben, megakadt a szemem a nyomvonal szerkesztése menü alatt, az útvonalpontok, törlése/szerkesztése lehetőségen.
kb. 10 perc munkával át lehet szerkeszteni a nyomvonalat, igy teljesen illeszkedik a turistaútra a megtett út.
természetesen a megtett táv is változik, illetve minden mért érték.Szerintem ez már az a pontosság, amit valójában el tudok fogadni.
(jelenleg nagyjából 8-10 útvonalat járok, és kezdett tele lenni a mogyoróm, hogy adott távon mindig más hossz jön ki végeredménynek. így remélhetőleg kipiálva a probléma)
-
Ablakos
őstag
Az offline térképeknél nagyon jó a felhő szinkronizálás. (pláne több nap alatt levakart online térkép lementéshez). De hol kell visszatölteni ezt a mentett térképet? Belső készülék mappa van external térképhez, de nem látom a felhőt (Gdrive).
-
zsola32
őstag
írtam korábban az Aliról jött bringás tartóról.
pár napja futott be a túrázós tokom, egy redmi note7 telóra kerestem.a tartó nagyszerű, kétszer is használatam már az erdőben, és nem dobálja a tokban lévő telefon a GPS jelet.
[link] -
vlevi
nagyúr
válasz
szuszinho #180 üzenetére
Ez tényleg nem róható fel a szoftver hibájaként, amikor rossz kedve van a telefon GPS vevőjének, akkor az asztalra letéve is képes ugrálni a ház 4 sarka között, néha átkukkantva az utca túloldalára.
Vagy, amikor az egyik korábbi tracklogomban a max sebességet, 197km/ó-t a miskolci mcdonalds épületén belül mérte(Nem a locus, egy másik )
[kép] -
szuszinho
őstag
Betöltöttem az útvonalat, hogy azon navigáljon, mert erdőkben is mentem, és nem akartam eltévedni, de többször is sikerült
A kereszteződéseknél, mintha nem mindig időben jelezne, nem pontosan mutatná, hogy 40 méter múlva jobbra (pl.: 10 métert mutat, de már közelebb vagyok mittomén 5-6 méterrel). Szóval nem tudtam, hogy az egymás mellett lévő utak közül melyik is a jó. Utána már kiderült, mert megjelent a kérdőjel, aztán láttam, hogy az útvonal mellett megyek. Mikor vissza tudtam térni, akkor már megint mutatta a nyilakat, távolságot. -
Ablakos
őstag
válasz
szuszinho #175 üzenetére
"Lehet, ha gyalog vagyok, akkor van időm kitalálni"
Ez valóban kitalálós, vagyis az irányt a helyszín és térkép alapján kell belőni. Régen én is "vakon" akartam menni a navi. alapján, de csak a vadállatok röhögtek rajtam, a párom meg szidott, amikor plusz száz métereket kellett visszagyalogolni. -
-
Ch4os
aktív tag
válasz
internetezoo #173 üzenetére
Navi (talán track esetén is) tudja mutatni hogy mennyi van még hátra. Ez nekem is kint van a dashboard-on.
Nyomvonal rögzítése esetén van Audio tréner - én sosem használtam - itt tudsz idő/távolságra sok dolgot egyénileg beállítani. Pl szintemelkedés, akku szint, átlag sebesség, természetesen távolság is van, de hogy mit tud pontosan azt ki kell próbálni. -
szuszinho
őstag
Telefonnal (Mi8) erdőben. Track-re van egy kis computer a bringán, ezt direkt navira szántam volna.
Nem hiszem, hogy nem lenne megfelelő ebben a telóban GPS. Olyan helyeken, ahol egy csomópontból 3 út is ment jobbra, aztán egy ideig szinte párhuzamosak is voltak, ott nem tudtam, hogy melyiket is akarja. Lehet, ha gyalog vagyok, akkor van időm kitalálni.
Egyébként, a merretekerjeken készítettem az útvonalat, és azt importáltam be. -
Ch4os
aktív tag
válasz
szuszinho #172 üzenetére
Mivel navigáltál? Kocsi, keró, túra erdőben?
Az ugye egyértelmű, hogy egy kanyar/elágazás egy erdei úton nem tud hova tenni, hogy most jelölje hogy balra,vagy jobbra. Ha látod is, hogy ez csak egy visszaforduló út a hegyvonulat mentén. A Waze/Gmap/... azért tudják, hogy hol kell bal-jobbra menni, mert ott a kereszteződést is tárolják a térképen. Itt csak az útvonal van meg és ha az egy szintű elhajlást elér a haladási irányhoz képest, akkor arra mondja, hogy fordulj adott irányba. Ezt lehet állítani, hogy mennyi legyen az utasítások száma így csökkenthető/növelhető ezek száma.
A késői és pontatlan mutatás egyértelműen a teló és annak GPS hibája.
Én nem ajánlom Kocsis navira, arra vannak jobbak.
Kerós városokon keresztüli túrázásra tökéletes.
Erdőben túrázásra szintén tökéletes, de az utóbbi kettőhöz kell a jó térkép is!Túrázáshoz a navit én nem ajánlom. Én túra esetén csak simán a térképet nézem, a többit magamra bízom merre megyek vagy track alapján megyek. Keró esetében már jobban használható a navi (nem erdőben, inkább városban, városok között), de ott is inkább a track ami tuti.
-
internetezoo
senior tag
Sziasztok, van olyan lehetőség, hogy mondja hány méter van hátra?
-
szuszinho
őstag
válasz
szuszinho #171 üzenetére
Sikerült többször eltévednem. Nem tetszett, ahogy navigál. Amikor 2-3 leágazás is van ugyanabba az irányba, és ezek közel párhuzamos utak, nem tudtam sosem melyiket is mutatja igazából. Mintha később, és pontatlanul mutatná, hogy mikor is kell kanyarodni. A másik, hogy mikor elágazás nélkül kanyarodik az út, azt is úgy jelzi, mintha le kellene térni, vagyis kanyarodni.
Nem tudom, hogy ezek beállítás kérdései, vagy ez ilyen. Egyelőre úgy vagyok, hogy visszakérem az árát. -
Ch4os
aktív tag
Én bamba, most látom, hogy nem térképre, hanem útvonalra kérdezett.
Ha keró akkor: https://merretekerjek.hu/ vagy
https://www.strava.com/heatmap - ez a valós kerós használat alapján mutatja az utakat, de ez csak iránymutató, ebből még meg kell csinálni az útvonalat. vagy
bikemap ahogy már írták.
Ha gyalogos és Magyarország, akkor https://turistautak.hu/ -
xemelon
tag
válasz
Gy. Milán #165 üzenetére
kerékpáros útvonalak: bikemap.net
kiválasztod a területet, tudsz szűrni stílusra távolságra, stb...
beregisztrálsz és le tudod tölteni az útvonalakat, amiket behúzhatsz Locusbagyalogos: https://tturak.hu/turanaptar
ezek teljesítménytúrák, többről tudsz gpx-et letölteni, nyisd meg a régebbieket
Őrség50-en voltam gyalog, ez nagyon tetszett, tervezem montival is végigvinni -
vlevi
nagyúr
válasz
Gy. Milán #165 üzenetére
Itt OFF, mert nem Locus, de a Mapy.cz alkalmazásban letölthetőek a térképek, akár megyénként is.
Még nem használtam sokat, mert gyalog csak nagyon ritkán túrázok (túrázok? az túlzás, szóval, olyan helyre, ami mellett nincs betonozott parkoló). És a mapy.cz-ben tetszik, hogy lehet választani, hogy túristatérképet jelenítsen meg, vagy simát.
-
Ch4os
aktív tag
válasz
Gy. Milán #165 üzenetére
Turistautak vagy Open Cycle Maps OSM.
Honlapjukról is letölthető, de egyszerűbb Locus / Térképek / Online / Kiválasztod amit szeretnél pl: Turistautak / Kiválasztod az altípust pl: Classic / három pötty / Letöltés.
Lehetséges, hogy van napi letöltés limit (valahol van, valahol nincs, valahol meg fizetős), szóval ne állítsd be az egész világot, mert akkor nem lesz belenagyítással részletes. De ezt a Letöltés feletti Részletek alatt elolvashatod. -
Gy. Milán
újonc
Sziasztok!
Az Őrségbe mennénk túrázni. tud valaki letölthető túra, kerékpártúra útvonalat amit előre feltölthetnék a telóra? -
xemelon
tag
Tud valaki olyan kerékpáros telefontartót, amit terepen is mernék használni?
Esetleg órán használ valaki Locus appot? -
Ablakos
őstag
Igen, alapból az időbélyeg a rögzített nyomvonal neve. Néhány éve még átnevezgettem és becsúszott néhány dupla név. (>300 útvonalam van)
Az a sérelmem, hogy nem szól a hibáért, hanem megerősít, hogy minden sikeresMost már okultam, én is meghagyom az elején az időbélyeget. Jó ötlet.
-
zsola32
őstag
én úgy mentem el őket, hogy a dátumot (amit alapból elment) év/hónap/nap meghagyom, és utána írom be a bejárt útvonalat. így mindjárt sorba is rakja mindkét program - Locus illetve Drive.
Ez a módszer nálam működik, azért gyorsan megsasoltam a Driveban.Nálam az "Audió Tréner" szarakodik néha. Elmentettem egy sablont, melyben a:
- megtett táv
-eltelt idő
- átlagsebesség
- aktuális idő szerepel, 15 percenként kellene bemondania az adatokat.
Az elsőt mindig elfelejti, aztán ha nyomvonal rögzítés közben belépek a beállításokba, és ott letiltom, illetve engedélyezem, általában megjavul. tegnap ez sem segített, némasági fogadalmat tett "Jarvis". (a gyerekek elnevezték a trénert a vasemberes Jarvisnak, ha bemondta az adatokat, mindig megjegyzik:Köszönjük Jarvis
)
A program jó, nagyon szeretem. Úgy 25-30 éve még stopperos karórával nyomkodtam az időket, mennyit fejlődött azóta a technika
-
Ablakos
őstag
A nyomvonalak Gdrive exportjánál van egy furcsa jelenség. Azonos nevű nyomvonalak esetén az exportot sikeresnek hazudja, de a felhőben csak az egyik jelenik meg a duplikációk közül.
Eddig nem vettem észre és szerintem jó néhány az évek alatt bejárt útvonalam elveszett. -
zsola32
őstag
válasz
Andreas2 #156 üzenetére
kb. nem érdekel mivel rendelkezik redmi note 7
a lényeg hogy 06-07 hónapokban, használtam 37 órát túrák alkalmával, ez 200 km-t jelent, átlagban 10 km.es távokra osztva.
a 20 alkalom alatt, kb. 3x ment el a jel, de pár másodperc múlva vissza is jött.
Mivel a Mecsek a túra helyszíne, elég sűrű felettem a lombkorona, és vannak dombok is rendesen.egy bajom van a telóval, nehéz. túrázni jó lenne egy kisebb is.
-
vlevi
nagyúr
"A jelet a sűrű erdőben sem veszti el, ha jól be van állítva a telefon, akkor folyamatos a GPS jel."
Na, nekem sajnos mostanában pont ellentétes tapasztalataim vannak az RN7-el.
A Hortobágyon se találja a jelet, km-eken keresztül, nem tudom miért, nem tudom, hogy köze van-e hozzá, hogy a 11.0.8-as EU fw van a telefonon. Mintha korábban nem lett volna ilyen problémám. -
Andreas2
tag
A Redmi Note 7 Note elvileg még nem rendelkezik dual-band gnss-szel. Snapdragon 660 SoC van benne és Snapdragon családból csak 855, 765G, 865 chip-pel szerelt telefonok tudják ezt.
Például ebben a cikkben írnak arról, hogy miért jó a két frekvenciás gnss. (shortest path feliratú ábra)
https://www.androidauthority.com/dual-frequency-gps-878169/ -
zsola32
őstag
válasz
Andreas2 #154 üzenetére
nekem redmi note 7 van.
a pontosság itt relatív fogalom, ha nem piszkálom a beállításokat, többé - kevésbé egyforma távolságokat mér. (aztán múltkor tesómmal elmentünk bringázni, neki egy Cateye computere van, ott 32 km-en volt 1.3 km különbség)
A jelet a sűrű erdőben sem veszti el, ha jól be van állítva a telefon, akkor folyamatos a GPS jel.Más:
Biztos hogy csak nekem új, de Locus nyomkodás közben észrevettem, bármely időszak megtett útvonalait, össze tudja szummázni. Pl, ha tudni szeretném mennyit mentem júniusban, összeadja a megtett távokat, időket, illetve kiszámolja ezen távok átlagsebességét is...
Ez nagyon tetszik -
Andreas2
tag
Sziasztok!
Van aki Xiaomi Mi 8, 9, 9T Pro, Mi 10 vagy Mi 10 lite telefonnal használja a Locus-t? Ezekben a típusokban van elvileg két frekvenciás GPS vevő. Kíváncsi lennék, hogy van-e érezhető hatása a pontosságra erdőben, városi környezetben nyomvonal rögzítésnél. Tönkrement a Samsung S6 edge telefonom és helyette kellene valami hogy újra használhassam a Locus-t térképezéshez (OSM) és túrázáshoz. -
Ch4os
aktív tag
válasz
HollyBoni #148 üzenetére
A mobilod OS-e "optimalizálja", hogy a háttérben futó alkalmazások ne fogyasszanak sokat.
Itt le van írva mit kell tenni. -
Ch4os
aktív tag
Mind a kettőt tudja. Local és felhő is. #99
LiveTracking: Ott van benne ha rányomsz a Live tracking-re. Ingyenes, de cserébe bárki láthatja.
Ha azt akarod, hogy rejtve legyél és csak egy csoport lásson, akkor fizetős.
https://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:user_guide:functions:live_tracking
Én egyénit élő nyomkövetést használok. Saját NAS-omra küldöm az adatokat és leaflet-tel jelenítem meg.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- A Sony technológiáinak krémje lett az Xperia 1 VII
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- SSD kibeszélő
- Clair Obscur: Expedition 33 teszt
- Linux kezdőknek
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
- Egyedi ékszerdobozka
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Lenovo Ideapad 3! R3 7320U / 16GB DDR5 / 512GB SSD
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest