- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Google Pixel topik
- Garmin Fenix 7 és 7S - profi sport megszokásból
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Mobilinternet EU-n kívül, eSIM adatcsomagok használata
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
-
Mobilarena
A Linux Mint bemutatása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #13062 üzenetére
Szerintem nem gyanús az, valami támogatási alapon népszerűsítik az szabad szoftvert időseknél és diákoknál. Ennek még akár értelme is van, mert tényleg ez az a réteg, akiknek általában valami nagyon régi, ergya gépük van, nem játszanak a legújabb játékokkal, semmi CAD meg Adobe kreatív szoftverezés, és elegük van, hogy a XP/Win7 supportja lejárt, a Win10 meg alig döcög a gépükön, és állandó update-tel szivatja őket, meg a felülete is fapados. Nekik egy Mint ideális lehet minden szempontból. Igaz ehhez nem kell jólétcsomagozni, aki ilyesmit keresett, eddig is le tudta tölteni a linuxmint.com/download.php oldalról (ezt érdemes a magyar oldallal szemben használni), magyar nyelvet is támogatott eddig is. Különösen idősek körében lehet előny, ha a politika népszerűsít ilyen megoldásokat, mert ők az autoritásra mennek. Mert így nem az van, hogy kocka Linuxot akar velük valaki feltetetni, hanem ingyenes jólétmöhő van rájuk tolva, az meg mindjárt máshogy hangzik a legtöbb laikusnak. Mert a Linuxról azt hallották, hogy szar meg bonyolult, azt ne már, mert egyetemi informatikusi diplomával használható csak, és ez tény, mert a Zorigó meg a Zindeksz is megírta, és a fórumon Win Pisti is ezt mondja, hárman együtt meg nem hazudhatnak, de még csak nem is tévedhetnek.
Az állam meg azt nyeri ezen, hogy az ilyen projektekre egy csomó pénzt fel lehet venni, el lehet költeni, rokoni-ismerősi vállakozói körnek lehet leosztani, meg kipipálhatják, hogy növekedett a digitális írástudási szint, meg javult az informatikai infrastruktúra, és nem az van, hogy nem csináltak semmit egész nap.
Úgyhogy akár még jó is kisülhet belőle, de legrosszabb esetben is max. csak a nemzeti PinkPanther sorsára jut és nem terjed, nagy veszteség akkor sincs. Inkább legyen el ilyen intézkedésekkel a kormány, ezzel sok kárt nem okoznak, és olcsóbb is, mint a stadionépítés. Felőlem legyen, legalább rajtad kívül is használja majd még valaki a mentás Cinmanót
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját! -> [link]
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3519
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Samsung Galaxy S22 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 14 Pro Max / Kártyafüggetlen / 256GB / 12Hó Garancia / 87% akku
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest