Keresés

Hirdetés

  • Filléres Redmi érkezett

    ma Az A3x nem kapott nagy bemutatót, egyszer csak felbukkant.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Read Only Memories: Neurodiver teszt

    gp A 2064 folytatása négy teljes évet csúszott a legelső tervekhez képest – a jövő transzhumanista világa még mindig roppant érdekes, a történet azonban már nem robotok, hanem agybúvárok körül forog.

Új hozzászólás Aktív témák

  • urandom0

    senior tag

    válasz Ueda #81867 üzenetére

    Nem feltétlenül kell ingyenesnek lennie a Linuxos alkalmazásoknak sem, már ha erre gondolsz. Szerintem nyugodtan lehetne fizetős alkalmazásokat árulni, pl. az Elementary OS is ezt csinálja. Vannak ingyenes, pay-what-you-want (fizess amennyit akarsz, a'la becsületkassza) és csak fizetős alkalmazások, és magát a fizetési rendszert is az Appcenter kezeli, a fejlesztőnek semmi dolga nincs ezzel. A fizetés pedig gyors és egyszerű, megadja az ember a kártyaadatokat, az e-mail címét, és kb. fél perc alatt végigmegy az egész folyamat. Szerintem ez így nagyon jó megoldás, én nem bánnám, ha a többi store is átvenné, mert ez egy lökést adhatna a Linuxos appfejlesztésnek, ha látnák a fejlesztők, hogy mindenféle plusz munka nélkül monetizálhatnák az appjaikat.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Ueda #81867 üzenetére

    Ez egy gondolkodás mód. Pl. mikor rászánsz 5 percet az életedből megírni egy bugreportot egy ingyenes proginál, akkor szerintem te sem arra gondolsz, hogy valami más tevékenységgel ez idő alatt pénzt kereshetnél.
    Helyette kapsz egyfajta megelégedést, hogy segítettél valamit jobbá tenni amivel utána nem csak neked lesz jobb, hanem másnak is. - feltéve persze, hogy foglalkoznak is a bugreportoddal egy évtizeden belül, mint nekem azzal a KDE-s bejegyzéssel 2012-ből. :D

    tiobe: kíváncsi vagyok, változik-e majd valami náluk. Pl. nem igazán értem, hogy miért kell több főverzióval régebbi mesa-t tartani a disztróban, mikor már a rá következő mesa verziót is lezárták...

    gbor.richard: egyébként mi az, amit keresel disztró téren? Mire van szükséged?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák