Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    válasz hermanyi #44021 üzenetére

    Jó választás. Szabályozatlan meder, ennek megfelelően változatos mederviszonyok a jellemzőek, és hal is akad (mélyebb részeken ponty is, sekélyebb szakaszokon paduc, szilva). Nálunk, a középső szakaszon gyakorlatilag egyenes, szabályozott, csatorna-szerű a meder, rohan a víz, semmi hal nem áll meg benne, hiába is telepítik. A duzzasztott részek halai meg addig maradnak meg, amíg a szlovák úgy nem dönt, hogy elereszti a vizet a zsilipein (hogy száradna le a keze... :((( ). Szóval az a felső szakasz jó lehet. Csak ne legyen előtte hirtelen zuhi, mert gyorsan bezavarosodik (ott fent még csak egy szélesebb patak szinte).

    Fonott csapó témához: egy ideig használtam, mostanában próbálkozom vastagabb monofillel (a korlátozások miatt), illetve kipróbáltam Döme (... :DDD ) vastagodó zsinórját, nem rossz, csak nem tudom, milyen kötéssel kellene a két monofil zsinórvéget összekötni? Most a fonott-monofil kötést használom, de akkora a csomó a vastag dobóelőke zsinórján, hogy néha akad a dobon dobás közben, az meg elég veszélyes... Ti mivel kötnétek össze két monofilt? (0.18 és 0.29)

    [ Szerkesztve ]

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák