Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz gyépés #34747 üzenetére

    Lehet tévedek, de az eddigiekből kiindulva az érzetem:
    - mobal mellékes munkát keres.
    - Mindehhez azt gondolja, hogy referenciára van szüksége.
    - Következésképp nem az lehet a fő célja, hogy meglévő projekten kontraktorkodjon, hanem kisebb egyedi szoftverfejlesztéseket csináljon. Ha kontraktorkodni szeretne, akkor bőven elég referencia lenne az, hogy itt, meg ott ezen, meg azon a projekten dolgoztam. Viszont amikor kisebb egyedi megrendelőid vannak, akkor jelentősen más a leányzó fekvése. Hülye példa lesz sok szempontból: Microsoft alkalmazott vagy és egy kis modulnak a Wordben egy apró részét te csináltad egy 50 fős csapat részeként. Ha egyedi fejlesztéseket akarsz csinálni, akkor mit mondasz a user-eknek? Én csináltam a Word-ot, csinálok nektek ugyanilyet két nap alatt? Nyilván a célcsoportnak releváns referenciára van szükség. Ha kontraktorkodni, vagy alkalmazottként dolgozni akar, akkor az tök jó, hogy dolgozott a Microsoftnál, de ebből sokat nem lehet arra vonatkozóan levonni, hogy ha mondjuk kér tőle valaki egy kisebb portált, akkor mire számítson. Microsoft azért szar példa, mert ott talan a cég hírneve van elég erős ahhoz, hogy elfogadják akkor is referenciaként, ha amúgy a konkrét munka szempontjából irreleváns. Szóval valami kevésbé ismert céget képzeljetek inkább a helyére. Mondjuk: én csináltam az xy takarékszövetkezet tulajdonosi mérték nyilvántartó modulját. Na, ez alapján egyedi portál készítésre megbíznál valakit? Én nem biztos.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák