Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emilll

    tag

    válasz A Molyember #14 üzenetére

    Egyetértek az előttem szólóval, hogy felesleges elmagyarázni, meg is értem, hogy ő feladta, de én megpróbálom, mert szeretem a kihívásokat...
    Az az értetelme "egy esetlegesen rosszabb teljesitmenyt megvenni ugyanazon az aron", hogy ha ez elromlik, akkor lehet javítani, ezáltal tovább tart, tehát már eleve nem ugyanannyiba kerül, mint az, amit nem lehet javítani. Ennyire egyszerű.
    Plusz vannak, akik inkább vesznek drágábban környezetbarátabb terméket, mint olcsóbban olyat, ami nem az.
    Aki csak az ára alapján hasonlítja össze a termékeket és amint lejár a garanciája dobja is el és veszi a másikat ha elromlik, az nem fogja megérteni azokat, akik igyekeznek környezettudatosan vásárolni.

  • emilll

    tag

    válasz A Molyember #16 üzenetére

    Neked meg azt kellene megértened, hogy a Fairphone is létezik és veszik, pedig ennyi pénzért lehet kapni telefonokat, amik szebbek, erősebb processzor meg kutyafüle van benne, de valakinek fontosabb, hogy ne kelljen 3 év múlva kidobni, mert az akkuja fél nap alatt lemerül, vagy mert leejti és annyiba kerül a javítása, mint egy új telefoné, stb.

    Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenki úgy gondolkozik mint te és nem ár alapján dönt? Mi az, hogy nem fogja megérni soha az árát? Ha valami kerül 100ezer Ft-ba, de hasonló minőségűt lehet venni 80ezer Ft-ért is, de a 100ezer Ft-os 10 évig tart, míg a 80ezer Ft-os 3-ig, akkor mi az, hogy "soha nem fogja megérni az árát"?

  • emilll

    tag

    válasz RetepNyaraB #27 üzenetére

    Egy "zöldségéről" ismert és a többi márkától leginkább ebben különböző cég által készített termék alatt miért ne kezdhetnénk bele? Pláne ha pont az volt a "kifogásuk" egyeseknek, hogy "ez csak a zöldségről szól" meg, hogy drágább, mint a konkurensek hasonló áron.
    Nekik (nektek) kellett elmagyarázni, hogy sokaknak nem az ár az elsődleges szempont, hanem a tartósság, a fair-trade, stb., stb..
    Nem tudom, hogy a Fairphone megjelenésekor is ugyanez ment-e itt (nemfogjavennisenki, drága, zöldség, stb.), hiszen az is drágább, mint a többi hasonló telefon. A telefon már bizonyított, hogy van rá igény, veszik az emberek, akkor miért lenne másként a cég fejhallgatójánál?

  • emilll

    tag

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    Sosem értettem ezt a "minek odafigyelni a környezetvédelemre kicsiben" felfogást.
    A nagy cégek kinek termelnek? A fogyasztóknak. A "kicsiknek". Ha a fogyasztók elkezdenek környezetbarát(abb) termékeket venni, akkor a cégek alkalmazkodni fognak. Ha a fogyasztók büntetik a környezetszennyező, rabszolgamunkát használó cégeket, a cégek meg fognak változni, különben elveszítik a fogyasztóikat. Ha cégek azt látják, hogy a zemberek a környzetbarátabb, javítható, fair-trade termékeket kezdik el venni, akár az olcsóbb, de hamarabb elromló, nem javítható, stb. termékekkel szemben, akkor változtatni fognak.
    Ez az "én kicsi vagyok, nem tudok semmit tenni, a gonosz cégek a hibásak mindenért" felfogás csak kifogás.

    Ezt és a Faiphone-t nem csak Magyarországra gyártják, tehát nem értem miért is lényeges az, hogy Magyarországon mennyire fog fogyni.
    Abból, hogy neked "nem működnek" a Fair-termékek, még nem értem miért jutottál arra, hogy másoknak se fog? Te valami mérce vagy? Egyértelműen működnek, hiszen a cég már sok éve működik, újít, fejleszt, tehát van igény a telefonokra. Ahogyan 100%, hogy lesz igény a fejhallgatóra is, hiszen nem hülyék, látják, hogy a telefonok hogyan fogynak és biztosan csináltak piackutatást, stb. mielőtt előálltak egy új termékkel.

    A minőségre meg már leírtam, hogy nem a hasonló árúakkal kell összehasonlítani - ahogyan a telefonjukat sem. Igen, valószínűleg hangzásban elmarad a hasonló árkategóriájú termékektől, de nem is azokkal összehasonlítani, hanem az olcsóbbakkal. Akiknek van mondjuk 100ezer Ft-ja (az összeg hasraütés, nem emlékszem mennyibe kerül), és választhat, hogy vesz ennyiért egy távol-keleti fülest vagy ezt a javítható, fair fülest, azok közül lesznek, akik a távol-keletit választják és lesznek akik ezt - akkor is ha nem hiszed, mert te nem választanád. Ennyi.

    A Mátrai-erőmű meg nem tudom hogy jön ide...

  • emilll

    tag

    válasz RetepNyaraB #44 üzenetére

    'sztán mi a nem kultúrált abban amit írtam? Csak úgy kíváncsiságból.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés