Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emilll

    tag

    válasz RetepNyaraB #31 üzenetére

    Sosem értettem ezt a "minek odafigyelni a környezetvédelemre kicsiben" felfogást.
    A nagy cégek kinek termelnek? A fogyasztóknak. A "kicsiknek". Ha a fogyasztók elkezdenek környezetbarát(abb) termékeket venni, akkor a cégek alkalmazkodni fognak. Ha a fogyasztók büntetik a környezetszennyező, rabszolgamunkát használó cégeket, a cégek meg fognak változni, különben elveszítik a fogyasztóikat. Ha cégek azt látják, hogy a zemberek a környzetbarátabb, javítható, fair-trade termékeket kezdik el venni, akár az olcsóbb, de hamarabb elromló, nem javítható, stb. termékekkel szemben, akkor változtatni fognak.
    Ez az "én kicsi vagyok, nem tudok semmit tenni, a gonosz cégek a hibásak mindenért" felfogás csak kifogás.

    Ezt és a Faiphone-t nem csak Magyarországra gyártják, tehát nem értem miért is lényeges az, hogy Magyarországon mennyire fog fogyni.
    Abból, hogy neked "nem működnek" a Fair-termékek, még nem értem miért jutottál arra, hogy másoknak se fog? Te valami mérce vagy? Egyértelműen működnek, hiszen a cég már sok éve működik, újít, fejleszt, tehát van igény a telefonokra. Ahogyan 100%, hogy lesz igény a fejhallgatóra is, hiszen nem hülyék, látják, hogy a telefonok hogyan fogynak és biztosan csináltak piackutatást, stb. mielőtt előálltak egy új termékkel.

    A minőségre meg már leírtam, hogy nem a hasonló árúakkal kell összehasonlítani - ahogyan a telefonjukat sem. Igen, valószínűleg hangzásban elmarad a hasonló árkategóriájú termékektől, de nem is azokkal összehasonlítani, hanem az olcsóbbakkal. Akiknek van mondjuk 100ezer Ft-ja (az összeg hasraütés, nem emlékszem mennyibe kerül), és választhat, hogy vesz ennyiért egy távol-keleti fülest vagy ezt a javítható, fair fülest, azok közül lesznek, akik a távol-keletit választják és lesznek akik ezt - akkor is ha nem hiszed, mert te nem választanád. Ennyi.

    A Mátrai-erőmű meg nem tudom hogy jön ide...

Új hozzászólás Aktív témák