Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #3705 üzenetére

    Ha a Prohardveren beszúrsz egy kódot, akkor jelöld ki, és kattints a "Programkód" gombra, ne pedig simán a Monospace-re. Akkor megmarad indentálva.
    Nem irónia, tényleg így néz ki a kód.

    Őőő, megvan, mi az a "result" szó, mit is jelent? Ne oda akarj írni, hanem pl. a HTML-, JS- vagy CSS-panelra...
    [link] Itt is a result panelen van az eredmény.
    Ezt így ahogy van másoltam a HTML kóddal együtt, de nekem nem működött a pre.innerHTML sor (ugye az küldi a result-ra a kimenetet?).

    Milyen natív környezetről beszélsz?
    A telefont, ami végső soron a program fog futni.

    Amúgy nem értem, ez a zárójelezős téma hogy jött ide.
    A fenti kód olvashatósága... az indentálás kapcsán.
    Hogy én még nem zavarodtam bele.
    Gondolom legalábbis, hogy ez miatt nehéz olvasni.

    Nem tudom, most hány elemmel kísérletezel, de amikor mondjuk lesz 1000 név a telefonkönyvben, amiből szűrni kell az általad mutatott módon, akkor nem biztos, hogy azonnal végezni fog vele például egy gyengébb procival rendelkező teló...
    Igaz nálam csak olyan ~50 név lehet, de a telefonom elég gyenge, vagy 4 éves modell.
    Nem hinném, hogy a mai 1+ ghz-es telefonoknak ez gondot okozhatna.

    Az utolsóra:

    function akármi(izé) {
    var "ez meg az";
    return("ez meg az");
    }

    var "ez meg az" = function(izé);

    Na ez így jó vagy rossz? :B
    Asszem ugyanez érvényes az Array.prototype-ra is, azt is a program elejébe illesztem be és nem tudom a benne hazsnált változók össze akadhatnak-e a program többi változójával.
    Értsd: a function()-ben lévő változók "lokálisabbak-e", mint a programban lévők? :D
    De mindjárt olvasom a linkeket...

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #3705 üzenetére

    Amúgy meglehetősen gány, amit csinálsz, ez az összefűzögetős valami (annyira nem próbáltam meg értelmezni). Nem tudom, most hány elemmel kísérletezel, de amikor mondjuk lesz 1000 név a telefonkönyvben, amiből szűrni kell az általad mutatott módon, akkor nem biztos, hogy azonnal végezni fog vele például egy gyengébb procival rendelkező teló...

    Feladat:
    kellenek egy tömb - nem nulla - elemeinek indexei, de az elemek (számok) csökkenő sorrendjében.
    Vagyis ki kell gyűjteni nem csak a legnagyobb elem indexét (haha rém egyszerű lenne egy közönséges Array.indexOf(Math.max()) függvénnyel, de az indexOf() megáll az első találatnál, szóval nem jó - kellenek a lehetséges alternatívák), hanem sorban az összeset.
    Hogy fognál hozzá? :R

Új hozzászólás Aktív témák