Hirdetés
-
Mobilarena
Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !
Új hozzászólás Aktív témák
-
luciferc
őstag
Na akkor most nem teljesen világos a dolog. A digit kimenet és a DAC bemenet közötti átvitel során azért keletkezik jitter, mert az órajelet nem továbbítjuk. Ugye? Vagyis ha egy másik dróton elküldenénk az adatok kiküldésekor használt órajelet, akkor nem lenne jitter. ha jól értem.
De nem ezt teszik, hanem pusztán az adatot küldik. Ok, tegyék ezt, de legyen a vevő oldalán egy buffer és szikronizálja újra az adatokat az adatok elméleti órajelével, pl 44.1kHz-el. Ekkor is marad az átvitel miatti jitter? Most úgy gondolom, hogy nem, hiszen hiába jött be az a 16 bit (legyen 16 bites a digit jel) infó 1/44100 s-nál lasabban vagy gyorsabban, a bufferből már taktra pontosan 1/44100 s-onként másznak ki (feltéve hogy a DAC órája nagyon szuper).
ez így nem jó?
''analóg'' digit jelen mit értesz? most még nem esett le. -
luciferc
őstag
imádom az ilyen egysoros megnyilvánulásaidat
lehetne kicsit bővebben? miért van a jitter javított DAC-oknál nagyobb különbség mint ha egy hasonlóan jóminőségű de nem jitter javított DAC-ot kötök a kimenetekre?
tudsz valamit a hangkártyák/HE futóművek digit kimenetének jitteréről? egy rms érték jól jönne... -
luciferc
őstag
nem vagyok járatos a jóminőségű DAC-ok terén, de valahogy nehezen hiszem el, hogy ezek nem tartalmaznak buffert amivel tudnák csökkenteni a jittert. legfeljebb nem azonnal szólal meg a muzsik hanem 1-2-5 s-mal később. ilyen DAC-kal már gondolom nincs különbség egy HE futómű és egy szimpla digit-out között. hm?
-
luciferc
őstag
csak úgy érdeklődgetek, hogy a 35-40ezer/pár (újonnan) környékén kapható hangkeltő dobozkák mennyire ok-k? mondjuk egy 60 ezer Ft-os árkategóriás erősítővel párban. Hm?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Bemutató Audio-gd Precision 2 erősítő teszt
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billent Azonnal átvehető.
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 64/512 QUADRO T1000 4GB
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10850H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- EJJ! Dell Latitude 7330 -65% "Kis Gamer" Üzleti Profi Ultrabook 13,3" i5-1245U 16/256 FHD IRIS Xe
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- OLCSÓBB!!! Dell Latitude 7420 és 7420 All-In-One i7-1185G7, Intel Iris Xe Graphics, 16GB, 256GB-2TB
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 4690K 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Dell Latitude E7440 MAGYAR - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest