Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tangerine

    senior tag

    válasz misu #68 üzenetére

    Nem haragszom. Már régen tanultam (86-89). És akkor sem új könyvből. Eredeti szakmám gép-és gyorslakatos. :DDD
    De most átigazoltam az informatikába.
    Sajnos nem vagyok minősített hegesztő, inkább csak amolyan hobby-hegesztő.
    Egy kis kasztnizás, Simson kipufogó-gyártás, villanyfűtés-tartály, boiler-javítás, szinti állvány, meg ilyesmiket hegesztettem. Mindig amit éppen kell.

    Próbáltam és sokféle elektródával, de aztán feladtam, és odaadtam az apósnaka gépet is. Elég nekem a ''CO2''. ;)
    Suliban elég pár hegesztési módszert próbáltunk pl. ponthegesztést is. Mivel új suli volt, és mi voltunk az első generáció, a tanműhelyben lévő bolti satupadokat is a tanulókkal alakítatták át. Nagyobb keretet kellett csinálni (BKI) és lemezzel lefedni (ponthegesztés).
    ...
    A MIG/MAG hegesztés akkor csak a gáztól függ, a géptől nem attól függően, hogy CO2 vagy Ar gázt használ az ember, sőt a kettő keverékét is szokták. Akkor az MIAG vagy MAIG? Vagy mindkettő MIG? :DDD


    Plazmából csak vágót láttam, a rozsdamentes anyagokat azzal vágják a melóhelyen. Még a 200 mm vastag ''lemezt'' is elvágja, mint a rongyot.

    Ez az elekród/elekróda dolog olyan szőrszálhasogatásnak tűnik számomra. Én még nem találkoztam ilyen megkülönböztetéssel. Szerintem ugyanaz a kettő, azaz az áramkör egyik pólusa, az hogy fogy vagy nem, az más kérdés, mert ez esetben a ''fogyóelektróda'' redundáns fogalom (szócséplés) lenne.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Új hozzászólás Aktív témák