Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz kkf #247 üzenetére

    Akkor ott egyéb probléma lehetett, mert a telepítésnek és a particionálásnak normál esetben úgy kell mennie, ahogyan a korábbi válaszokban le volt írva. Illetve, ha rendesen törölve volt a lemez, akkor simán létre kellene tudni hozni a telepítő grafikus felületén is a partíciókat. Aktív partíciót pedig nem kell külön beállítani, mert azt majd beállítja a telepítő, ha szükséges. Ez a pendrive tartalmának átmásolása pedig megint extrémen hangzik, illetve nem teljesen világos, hogy pontosan hogyan is értendő.

  • King Unique

    titán

    válasz kkf #245 üzenetére

    Az, hogy Legacy módban nem enged a Windows GPT lemezre telepíteni, az evidens. De, ha UEFI van beállítva, akkor márpedig működnie kellene. Viszont az nem derült ki, hogy hány partíció volt a lemezen, melyiket jelölted ki a rendszer számára, azon milyen fájlrendszer volt, mi volt a hibaüzenet stb.

    Egyébként a korábbi válaszban említett manuális törléssel is akár teljesen letakarítható a lemez és a telepítővel is létre lehet a hozni a partíciókat. Ráadásul az is említve volt, hogy ha nincsen igény külön adatpartíciók létrehozására stb., akkor a kijelölt szabad területnél elég csak szimplán továbblépni a telepítőben. Szóval az MBR partíciós táblát és az NTFS partíciót külön létrehozni, ráadásul másik OS alatt, totál felesleges művelet volt... Nem beszélve arról, hogy kellenek a rendszer megfelelő működéséhez Legacy és UEFI telepítésnél egyaránt más partíciók is. Ezeket Linux alatt pl. a GParted nem fogja létrehozni, ellenben a Windows-telepítő már igen. Ez történhet automatikusan, vagy manuálisan is az "Új" opcióra kattintva.

  • King Unique

    titán

    válasz kkf #241 üzenetére

    Ezen topik témája alapján Legacy BIOS módban MBR, míg UEFI-ben GPT partíciós tábla kell a Windows telepítésekor. Aztán, hogy te pontosan mit csináltál, milyen boot mód volt beállítva, milyen boot eszköz kiválasztva, mi volt a hibakód stb., az a korábbi kérdésnél sem volt teljesen világos. Egyébként meg nem feltétlen kötelező a DiskPart használata, mert akár manuálisan is lehet törölni a partíciókat a telepítő grafikus felületén. De azért egy parancssort nyitni sem annyira megerőltető. Amúgy még partíciós táblát és partíciót sem muszáj manuálisan létrehozni, mert a szabad terület kijelölése + továbblépés után azt is megcsinálja automatikusan a telepítő. Ha valaki külön adatpartíciót akar stb., akkor célszerű még a telepítővel elvégezni a particionálást.

    Egy Windows, vagy más desktop OS-ek telepítése pedig azért nyilván igényel némi hozzáértést a felhasználótól. De egy átlagos user mondjuk nem nagyon szokott ilyenbe belevágni, az meg a másik. Egyébként meg ott az internet, tele van leírásokkal (magyar is akad), videókkal stb., szóval némi utánajárás után akár még egy átlagos felhasználó is meg tudná oldani.

  • kkf

    aktív tag

    válasz kkf #239 üzenetére

    nah közben youtube lett a barátom :)
    azért azt szeretném tudni, hogy a 512GB-s SSD-m mikor lett GPT partíciótáblássá alakítva, mert amikor beépítést követően először ment fel rá a Win 10, az csont nélkült ment.
    továbbá botrányos, hogy kb. a Vista megjelenésével egyidejűleg már bőven dívott a GPT, az SSD-k is kaphatók voltak már, és 2017-ben a Win 10 telepítő nem támogatja felhasználó barát módon a hétköznapi adattárolók Windows install késszé tételét, és nekem diskpart-tal kell mókolnom.
    az bőven kevés volt, hogy csinálok egy MBR-es partíciótáblát, és egy primer NTFS partíciót az SSD-n. aki legalábbis nem haladó user, és/vagy nem tud angolul, az hogy old meg egy ilyen problémát? :(((

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés