- iPhone topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Google Pixel topik
- Magisk
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szia!
Már linkeltem ezt a táblázatot, és ez alapján a GT430 jócskán lemerad a 9800 GTX-től mint dedikált PhysX kártya.
Ha rajtam múlna mindenképpen a 9800 GTX-et venném a helyedben, ha a teljesítmény számít. Ha bármi van, akkor az a kártyá még egyedül is képes néhány PhysX-es játékot élvezhető minőségben hajtani.
-
G4ga
őstag
leszedtem a drivereket, ujra raktam.
bongesztem a forumot, nezegetem mejik nv driver lenne a jo, asszem a 259.es irtatok sokan, igy azt is felraktam, de semmi valtozas.
szerintem keves ez a 8600Gt.igy kérdés:
5830 + GT 430 vagy 9800 GTX
Melyikkel járnék jobbam?
430 olcsobb egy picit, de a 9800GTX is 10k alatt lenne.Corsair HX 620 tapom van.
AMD b45 proci van még a gépbe.Választ elöre is köszi!
-
Ha hibrid módban ATi mellé szeretnél nVidia kártyát, akkor az ezen a linken megnézheted a várható teljesítményt, mint dedikált kártya.
Nekem egy 8800 GT adja a fizikát ( a táblázat szerint 4-es), de ha GTS 250-et raksz bele, az sem hiszem hogy sokkal gyorsabb lenne (táblázat szerint szintén 4-es).
A helyedben arra figyelnék, hogy ezeknek a kártyáknak ilyen felhasználs mellett szinte alig kell sávszélesség, eztért bőven elég nekik egy egy kb. 4x-es slotba tenném, ami általában az alaplap alján van, oda meg nem biztos, hogy kényelmesen elfér egy két slotos kártya, ezért vettem én is egy helyet foglaló 8800 GT-t.A teljes 16x-os vagy 8x-os foglalatokat érdemes fenntartani a 2. ATi/AMD kártyának.
Alapvetően elég kevés PhysX-es játék van, szóval elég kevés helyen vennéd észre a plusz kátyának a működését. Van amelyik rendesen megforgatja nekem is a hűtőt az nVidia GPU-n, van amelyik éppen hogy csak szöszmötöl vele. Szerintem azért ajánlott rá egy rendes hűtés, hogy ne fagyjon a gép el pont egy kritikus PhysX-es pillanatban.
-
-
LLKobe
veterán
Sajnos elég vegyesre sikerült a Border 2 optimalizációja. Én is feltúrtam a kérdésben az egész internetet, mert nekem is tetszene ez a physx, de arra jutottam hogy várni kell egy patch-re, vagy új physx szoftverre vagy mindkettőre.
Rengeteg fórumot bejártam a téma miatt, és a legtöbb helyen írják hogy egy, de akár két GTX680-al is durván bedroppol az fps. Arról nem is beszélve hogy single-ben még egész szépen megy, de mihelyst elkezdesz egy coop játékot (ami a border 2 lényege) és 3-4 ember által generált robbanásokat kell kiszámítani a physx-nek, onnantól ziher hogy képregény lesz.
Idézem az egyiket:
"I am having problems as well. I just don't get how so many people are getting a great experience and so many are on the other side of the fence. I guess sli has something to do with it.
Anyway in may case I get sometimes low 40s with a dedicated 680 to physx. Phenomenal performance in all games, even other physx ones like Alice and Mafia 2, but terrible performance in BL2."Szóval elég vegyes, én még várnék vele a helyedben, illetve én várok is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- AKCIÓ! Dell Latitude 5440 14 FHD üzleti notebook - i5 1335U 8GB RAM 256GB SSD Intel Iris Xe
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest