Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • formula01

    senior tag

    válasz FőDudu #108565 üzenetére

    Abszolút egyetértek azzal, hogy a 14 nap elállást abúzálni nem korrekt dolog, viszont ezzel abszolút nem értek egyet: "ha garis problemaja van a vasarlas utan, azt inteze gariban - ne a gepet akarja vissza kuldeni"

    Ismerve a hazai szervízeket, tisztelet a kevés kivételnek, szerinted ki az, aki egyből miután kiadott több százezer Ft-t, hetekig a garanciális ügyintézéssel szeretni szopni, mert vmi a csomagból kiszedve szar?

    Arra sincs garancia, hogy a szervízelés elsőre sikerül: Nekem pl. korábbi DELL gépem mikor bevittem egy billentyűzet cserére, lett belőle végül 1 palmrest csere, 2 db alaplap csere, 1 touchpad csere és 1 billentyű csere. Ez durván több, mint 1 hónapig tartott, azalatt 2* próbálta nekem visszaadni a szervíz a gépet, mindig más hibával. (Ez ha jól emlékszem 2019-ben volt). Aztán pl. pár hete cseréltettem az iPhone-mban garanciában a kijelzőt, szintén második nekifutásra sikerült az újat jól beragasztani. Kinek hiányzik ez, egy drága, új cuccnál? Amikor ennyi pénzt kiad az ember, nem szopást szeretne vásárolni.

    Aztán pl. 1 hangfalnál és 2 monitornál is kifogtam 1-1 ilyent az elmúlt ~4 évben. A hangfal egyik fele csak sistergett, az egyik monitoron a kijelző egyik oldalán vastagon volt egy sárga árnyalatú sáv, a másik monitoron meg a monitor kellős közepén 1 fekete pixel (használhattam volna végülis célkeresztnek fps-ekben :DDD ). Egy egérnél tavaly szintén, 40e Ft-s egér görgője úgy recsegett egyik irányban, hogy szánalmas volt. De volt nálam 50e Ft-s billentyű is, amire ferdén festették fel a gombot. (Itt mondjuk én csak a hibás keycap cseréjét kértem, de kaptam egy teljesen új billentyűt, emelem kalapom a boltnak.).

    Ilyen esetekben magasról teszek arra, hogy a gyártó, vagy a viszonteladó ezt hogyan károlja el/oldják meg egymás között, ha vmit megveszek, elvárom, hogy legalább újan rendeltetésszerűen működjön.

    Én mondjuk mindig feltüntetem a visszaküldés okát, és szerintem ez az, ami mindig elvárható lenne. Ha vki csak azért rendel meg értékes cuccokat, mert nem képes venni a fáradtságot, hogy megnézzen vmit élőben a legközelebbi akármelyik szaküzletben, azoknak szerintem is le kellene vonni a visszafizetendő összegből azt, amennyit a felbontással a termék vesztett az árából.

    Aztán vannak persze kivételek, pl. About You-s ruha rendelés/visszaküldések megint egész más kategória.

Új hozzászólás Aktív témák