- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Motorola G86 - majdnem Edge
- One mobilszolgáltatások
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
pinnacle #36419 üzenetére
A telepítő onnan tudja, hogy GPT kell, hogy UEFI módban bootolt be a telepítő. De végül is bajt nem csináltál vele, inkább csak felesleges lépés volt. Nagyon konvertálgatni sem kell egyébként sem, csak el kell távolítani a partíciós táblát, ha ilyenre van igény, azaz elég a lemez legeléjt felülírni, vagy particionálóprogival egy GPT táblát létrehozni rajta (üresen hagyva).
Lapozófájlt én sem használok, 16 GB RAM van, nekem nem kell swap se Linux, se Windows alatt, így is annyi memória van, hogy a nagy része üresen áll kihasználatlanul. De aki pl. sok nagyobb progit futtat egyszerre (nagy fejlesztői IDE, meg még mellette olyan fut, hogy Lightroom vagy Adobe Premier), meg legújabb AAA-s játékokkal játszik, ami meg tudják kajálni a 16 GB RAM-ot, azoknak javasolt bekapcsolva tartani.
A CSM kikapcsolása, UEFI boot használata meg szerintem is ajánlott, gyorsíthatja a gép bekapcsolását, azt az időt, amíg a gép eljut a bootloaderig. Hagyományos CSM / BIOS módban BIOS boottal végrehajt egy csomó POST tesztet, ami csak tradícióból van benne, ez pedig lelassítja az eszközök detektálását.
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
pinnacle #36419 üzenetére
Játékoknál jártam úgy, hogy 8GB mellett tiltott lapozófájllal kidobált, hogy elfogyott a ram, pedig csak 5-6GB volt használatban, amint adtam neki 1GB lapozófájlt megszűntek ezek a hibák.Sőt egyszer volt olyan program, ami el sem indult míg nem volt lapozófájl beállítva, még jó, hogy írta, hogy kell neki, mert nem jöttem volna rá a hibára.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36419 üzenetére
Az már az egyik korábbi válaszban is le volt írva, hogy normál esetben elég grafikus felületen a törlés, az is "lenullázza". A GPT-re konvertálás nem feltétlen szükséges, illetve nem minden esetben. A CSM az UEFI-s bootolást nem támogató rendszereknél, eszközöknél kellhet, de ugye a Windows 10 támogatja rendesen, annál nem létszükséglet. Meg pl. a Secure Boot használatához is általában kikapcsolt CSM szükséges.
Ha kikapcsoltad a lapozófájlt és eddig nem tapasztaltál hibát, lehet akár így is, a te dolgod. De attól még általában nem javasolt kikapcsolni és ha hibakeresésnél nem jön létre a memóriakép, annak is lehet az oka a letiltott, vagy túl kicsi lapozófájl. Az meg a másik, hogy a lapozófájlt kikapcsolni / méretét kisebb venni, hibernálást letiltani is leginkább a kicsi tárolókapacitású SSD-knél szokás a tárhelyspórolás végett. De egy 1 TB-osnál olyan sok értelme nincsen, annál van bőven szabad tárterület és sokat nem oszt, nem szoroz az a max. néhány GB.
-
Doky586
félisten
válasz
pinnacle #36419 üzenetére
A win10 telepítő már van olyan 'okos' hogy önmagának át tudja konvertálni (és inicializálni akkor is ha a másik volt előtte beállítva) kézimunka nélkül, ha nincs a lemezen egyetlen partíció se..
A CSM csak azt jelenti hogy a lap tud uefi és legacy módban is bootolni. (legalábbis Asrock esetén), úgyhogy otthon feleslegesnek tartom ezt letiltani, mert van más hasznos funkciója is (pl tud ntfs pendriveról is uefi bootot csm-el, nemcsak fat32-ről)
A gép onnan tudja hogy uefi vagy legacy módban akarod-e telepíteni a win-t hogy a bios gyors boot-menüben (F11) ugyanaz a pendrive kétszer szerepel: Az UEFI kezdetű UEFI; az USB kezdetű Legacy módban installál...
ui: természetesen nem tilos ... szétverni a gépedet baseball-ütűvel, csak nem javasolt..
-
Frawly
veterán
válasz
pinnacle #36393 üzenetére
16 GB RAM-nál nem nagyon kell lapozófájl, de ez felhasználásfüggő, ki mire használja a gépet, milyen progikat futtat, azokból hány szokott futni egyszerre. Ami miatt nem javasolt teljesen kikapcsolni, az az, hogy néhány progi problémázhat miatta, emiatt inkább csak le kell venni a méretét fix 400 MB körülire. Úgy kb. olyan, mintha nem is lenne, de mégis létezik.
A többi beállításod jónak tűnik.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36393 üzenetére
Először az "új" opcióra kell menni, utána lehet a telepítővel manuálisan formázni, partíciókat létrehozni. Vagy csak simán a tovább opcióra és folytatni a telepítést. A lassú formázás nem szükséges, elég a gyors. Az SSDOK screenshot alapján jónak tűnnek a beállítások, TRIM, partícióeltolás stb. oké. A lapozófájlt viszont nem javasolt teljesen kikapcsolni még ennyi RAM esetén sem, mivel bizonyos esetekben problémázhat a hiánya miatt a Windows és egyes programok is. Valamint ha kikapcsolod, akkor Minidump sem lesz, ami egy hibakeresésnél jól jöhet. Ha nem akarod, hogy a RAM teljes méretét lefoglalja, akkor be lehet állítani egyéni méretet kisebb értéket megadva, illetve min-max formában (példák). A hibernálást viszont inkább ki lehet kapcsolni, ha nem használod.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36385 üzenetére
Ha megfelelően törölve van, akkor normál esetben megcsinálja, létrehozza a telepítésnél. Ha ez esetleg nem történik meg és a továbblépésnél hibaüzenetet dob, akkor lehet szükség az átkonvertálásra, vagy egy újraindításra. De lehet akár egyből a törlés után is konvertálni, úgy még biztosabb. A kulcsokat általában nem szükséges a telepítésnél külön elmenteni, mivel eltárolásra kerülnek. De egyes hardvereknél akár pl. ilyen mentési lehetőség is van, ha arra van szükség. Viszont a pontos részletek felől már az alaplapod topikjában kellene érdeklődni, nem itt. Kinek mi a jobb, ha eleve kikapcsolsz és letiltasz több funkciót, akkor úgy kevésbé van értelme az UEFI-s telepítésnek.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36370 üzenetére
Elég általában a törlés is, nem feltétlen muszáj GPT-re konvertálni. A felsorolt opcióknál a CSM kikapcsolása lehet indokolt, ha EFI mód szerint, meg bekapcsolt Secure Boot mellett akarod telepíteni és használni a rendszert. Viszont ha digitálisan nem aláírt illesztőprogramokat akarsz használni, akkor nem feltétlen kellene ezt erőltetni, még ha vannak is különféle módszerek (+) ehhez. Meg ha a CSM mód szerint telepített rendszernél most minden oké, akkor azt megbolygatni.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36360 üzenetére
Mármint úgy érted, hogy több részre particionálni, több partíciót létrehozni, mivel ha 1 van rajta, akkor is nyilván particionálva van. Ha "egyben" hagyod, akkor az is oké, te tudod mik az igényeid és hogyan fogod használni az SSD-t.
Ha normál módon akarsz telepíteni és a rendszer számára alapértelmezetten létrehozott kicsi system partíciót nem lespórolni, akkor igen, elég a célmeghajtó törlése, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak. Vannak bizonyos előnyei az UEFI-nek, az olyan telepítésnek, meg a modernebb UEFI-s hardvereken már nem feltétlen kellene erőltetni a legacy (CSM) módot, sőt ezen cikk alapján az új vasakon már jó eséllyel UEFI only megoldás lesz. De azt neked kell tudnod, vagy kipróbálnod, hogy a hardvereden melyik a jobb, stabilabb. Ha nálad annyira bevált a BIOS/MBR szerinti telepítés, akkor akár maradhat azon is, te tudod, a te dolgot. Meg a Windows 10-nél szükség esetén akár utólag is van lehetőség átkonvertálni a telepítést UEFI-sre az MBR2GPT eszközzel.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #36347 üzenetére
Az egy korábbi cikk, ami még W7-hez készült, ha sikerült elolvasni a címét. Vannak átfedések az újabb Windowsok telepítéséhez is, de ha W10-et akarsz telepíteni, akkor azért nem kell 1:1-ben mindent átvenni. Ilyen a kiragadott particionálás rész is, ahol elég törölni a telepítő grafikus felületén, vagy parancssorban a lemezt, nem szükséges előre particionálni, létrehozni a partíciót. Majd particionálja és formázza a Windows 10 telepítője, ami úgyis több partíciót hoz létre a lemezen BIOS/MBR és UEFI/GPT módban egyaránt. Aztán ha UEFI-s hardvered van, támogatja az alaplap, akkor lehet akár a W10-et is annak megfelelően telepíteni, nem kötelező a legacy (CSM) telepítést választani. Na meg itt pont az a helyzet, hogy a W7 telepítésénél lehet gond bizonyos esetekben az UEFI, az nem támogatja teljes körűen, ellenben a W10 igen.
A Live Linuxot meg inkább hagyjuk... Az azért olyan gyors, mert többnyire a RAM-ból fut. De ilyen van Windows 10, illetve WinPE alapon is (példa), ha annyira az kell. Ellenben telepítsd fel normál módon egy pendrive-ra, aztán máris nem lesz olyan gyors. Továbbá esetedben egy ilyen hardveren, 8 GB RAM és SSD társaságában gyorsan kellene működni a Windowsnak. Ha annyira belassult, akkor ki tudja mit műveltek vele, miket telepítettek rá, állítottak el, netán milyen malware-t szedtek be, vagyis hogyan gányolták össze a rendszert... Ezt megelőzvén legközelebb akár egy korlátozott jogosultságú felhasználói fiók is jól jöhet, hogy ne tudják szétcseszni.
-
Doky586
félisten
válasz
pinnacle #36347 üzenetére
Nem kell semmit trükközni, nem kell semmit optimalizálni, nem kell diskpart-ozni..
Telepítőt futtatva először törölj minden partíciót a lemezről (köztük a kicsi rejtett partíciókat is) és a particionálatlan helyet add meg telepítési célnak. Ha van rajta adattár partíció az persze maradhat. -
Raymond
titán
válasz
pinnacle #26383 üzenetére
Ha az irasra es nem az olvasasra gondoltal akkor a Samsung Magician kimutatja, mar a 830-nal is ott van.
-
válasz
pinnacle #26323 üzenetére
Amikor csak lehet, Én Legacy-ban telepítek, de van, amikor nincs választás: [link]
Ðávid #26328
SMART alapján 145 óra a működési ideje, ami 6 nap és 1 óra. Lehet, hogy hibásan adja vissza/kezeli ezt az értéket a meghajtó.
A másik lehetőség az az, hogy nem kezeli hibásan, csak a felhasználó gépében van a "hiba", azaz pl nem megfelelően működik az energiatakarékosság- és vezérlés és ilyenkor, amikor valamilyen speciális alvásba/hibernálásba merül a gép(tehát nem le van állítva), akkor az SSD még kap áramellátást és akkor nyilván az üzemidőnek számít.
W8 és a felett az OS-k alapbeállítása, hogy kikapcsoláskor egy speciális/továbbfejlesztett "alvásba" küldi a gépet, nem pedig hagyományos értelemben "kikapcsolja". Ilyenkor (ha BIOS-ban bizonyos beállítások be vannak lőve), akkor simán egy billentyűzet leütéssel avagy egér kattintással feléled a masina, mintha a "régimódi" alvásból/hibernálásból ébredne.Meg lehet próbálni, hogy (W8 vagy újabb Windows esetén) admin joggal futtatod a parancssort és kiadod a POWERCFG -H OFF parancsot és gép restart. Ezt követően a kikapcsolás az a régi kikapcsolás lesz és tudod ellenőrizni, hogy akkor is aránytalanul nő az üzemidő avagy normális/reális értékben növekszik-e.
-
-
válasz
pinnacle #25816 üzenetére
Hát erre csak azt tudom mondani, hogy "Szűz Mária Édesanyám, aki a mennyben lakozol titokban" (Hofi Géza bá' után szabadon)
Aki neked ezt mondta, az "mennyen" el répát eggyelni...
Ekkora baromságot -az a baj, hogy- nem is olyan ritkán olvasni a neten... (aki Neked ezt mondta, azt hajtsd el a retekbe...)
A telepítés már más tészta, de szvsz, az is megoldható, mert igen kevés gép BIOS-a olyan bináris hulladék, amin ezt ne lehetne megcsinálni...
King Unique
Igen, vannak dolgok, amik valós problémákat vetnek fel (olvastam a tesztedet), de a boot, meg a partícióséma(amikor ilyen faxságogat lehet lépten nyomon olvasni, mint "a GPT "gyorsabb, meg jobb, mint az MBR", hát ahhoz nem tudom adni a nevem(meg szerintem Te sem)....Sztenn
Örülök, hogy van, aki érti a "célzást" és nem egyből "torokra megy"....UI: Eddig csak ismiknek írtam, de sajnos kb. fél éve előjött egy "betegség" nálam (ami nem megfázás vagy hasonló)... Ebből adódóan le kellett mondanom az itteni topikgazda címről is, meg sok más dologról is. Most remélem újra itt lehetek...
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #25823 üzenetére
Igen, hallottam róla, illetve olvastam nemrég a másik topikban is a kérdésed. Ezért is írtam, hogy a 7-es már kissé elavult ilyen téren. Az a kiskapu valóban megvan, de ugye az egy alternatív megoldás és hivatalosan csak az arra jogosultak vehetnék igénybe. A normál ingyenes frissítési lehetőség pedig már lejárt.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #25818 üzenetére
A Win7 UEFI-s telepítését ne erőltesd...! Nekem is van olyan laptopom, amin akár Rufus-szal, akár ezen leírás alapján készítem el a telepítőt pendrive-ra, mindkét esetben kifagy a "Starting Windows" feliratnál. De még DVD-ről való telepítésnél is, amit egyébként ajánlani szoktak Win7 UEFI install esetén. Ellenben a Win8.1/10 simán felmegy rá UEFI-ben pendrive / DVD használata esetén is. Persze ez annyira nem meglepő, mivel utóbbi 2 modernebb OS, a 7-es meg már kissé avitt...
Nyilván nem probléma az SSD-nek egy átkonvertálás. Linux esetén a gdisk, Windows alatt pedig külső partícionáló programok megoldják adatvesztés nélkül.
A Legacy / UEFI telepítést jobb, ha nem kevered, pláne ha egy lemezen van a 2 rendszer! Vagy egyik, vagy másik szerint telepítsd mind a kettőt!
Egyébként az ingyenes Win10 upgrade már "rég" lejárt... Szóval, hacsak korábban nem frissítettél a 10-esre azon a gépen, akkor most nem fogja beaktiválni, illetve elfogadni a 7-es kulcsát.
-
King Unique
titán
válasz
pinnacle #25814 üzenetére
Ha tisztán telepíted a rendszert, akkor az OS számára automatikusan létrehozott kisebb partíciókat felesleges piszkálni, sőt nem is ajánlott! UEFI esetén rendszerint + 3 db lesz, de én ezeket sem piszkáltam soha. Illetve (normál esetben) a fájlkezelőben nem is látszanak.
(#25815) Fire/SOUL/CD:
Hát ja, pl. Windows - Linux dual-boot esetén is lehet szívni az UEFI boot miatt. Tapasztaltam...
Viszont, ha azt nézem, hogy az új gépek már mind UEFI-sek és vannak a GPT partíciósémának is előnyei az MBR-rel szemben, akkor lehet létjogosultsága. Bár, mivel manapság úgyis mindenki SSD-re pakolgatja a rendszert, így a 2 TB ott még arrébb van. Amúgy azt mondják, hogy a Windows 8.1/10 már "jobban érzi magát" UEFI-GPT környezetben. Nálam úgy van telepítve mind a kettő, de nincs vele különösebb gondom. Max., ha Linuxot akarok rakni mellé, az lehet macerásabb kicsit, mint Legacy boot esetén. -
válasz
pinnacle #25814 üzenetére
Nem. A linkelt leírás MBR partíciósémát feltételez, nem pedig GPT-t. GPT partícióséma esetén van olyan rejtett partíció, amit nem szabad törölni(lehetni lehet fizikailag törölni, de akkor kampeca...)
Már soxor leírtam: 2TB alatti rendszermeghajtónál nem kell GPT partíciósémát(azaz UEFI telepítést) eszközölni, mert semmi előnye nincs, ezt csak ilyen google huszárok írják, akiknek semmi gyakorlati tapasztalata nincs, csak olvastak valamit a neten (aminek legalább feléről azt sem tudják, hogy mi is az...)UI: Én 23. éve nyomom az ipart de a W10-t sem telepítem UEFI-ben (hacsak nem lehet másként), mert csak szopás van vele hosszabb távon. Ilyen alapvető szopás, hogy sokan csak a rendszerpartíciót mentik avagy a Windows beépített mentését használják. Sajnos sérülhetnek/fertőződhetnek azon rejtett partíciók is, amiket ilyenkor a többség nem ment el egy backup során. Ha ez megtörténik, akkor semmit nem lehet tenni, teljesen le kell zúzni az adott meghajtót(ilyenkor ugye minden adat elveszik, mert nem lehet visszahozni) és újrahűzni mindent. természetesen van az UEFI telepítésnek is előnye, csak hát olyan apróságokat már nem vesznek figyelembe a user-k, mint hogy, ilyenkor KÖTELEZŐ a Secure Boot bekapcsolása(és az ahhoz tartozó KEY legyártása a BIOS-vban) és had ne soroljam...)
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
pinnacle #13501 üzenetére
Ja, basszus, most fogom fel az eredeti kérdésedet, kicsit fáradt vagyok, bocsánat, így a gyors és felületes elolvasás során úgy értettem, hogy pont az ALTATÁSBÓL nem ébred fel normálisan (a fedél felnyitásával), pedig még idéztem is, amit írtál, amiben benne van a lényeg.
Sorry, my fault.
Szóval hogy végre érdemben is válaszoljak, persze, az teljesen normális, ha HIBERNÁLÁSBÓL bekapcsoló gombbal kell elindítani a gépet...(Altatásnál a laptop fedelének emelésekor ébrednie kell a gépnek, amennyiben ez nincs kikapcsolva, és amennyiben minden rendben van (pl. az ezért felelős "elrejtett" kapcsolóval is).) Értelemszerű, hiszen ez ilyen értelemben teljesen ugyanolyan, mint amikor a "rendes" kikapcsolt állapotból bekapcsolod a számítógépet (a bekapcsológombbal, nem a fedél felemelésével), mivel a hibernált állapotnak pontosan az a lényege, hogy ilyenkor teljesen ki van kapcsolva a gép, nem fogyaszt áramot (csak a háttértáron tárolva van a gép aktuális állapota, amit aztán visszatölt a memóriába). Gondolj bele, milyen kellemetlen lehetne, ha a kikapcsoltnak vélt állapotból (tehát NEM altatáskor) a fedél pici felemelésével is bekapcsolna magától a gép, ezt simán eljátszhatná egy laptoptartó táskában is, az meg nem tenne túl jót neki hurcibálás közben.
Egy szó, mint száz, ha a hibernált állapotból nem kapcsol be a géped a fedél felemelésével, az teljesen normális. -
janos666
nagyúr
válasz
pinnacle #13476 üzenetére
Kösz. Pusztán csak érdekelt, hogy nálad mennyit megy úgy ez az OEM változatú Samsung SSD, semmiképp nem vártam jobb eredményt és nem is javasoltam volna, hogy úgy használd (hisz a laptop gyakorlatilag szünetmentes tápellátású, szóval nincs belőle para, hogy elveszik a cache tartalma áramszünetkor).
Nálam egyébként így alakulnak az eredmények retail 840 Pro-n:
Tehát nem érdemes letiltani a cache-t, ha érdekel a 4k írási sebesség, de a flushing maradhat, mert ennél az SSD-nél nincs számottevő hatása.
Talán "behazudja" ez a vezérlő, hogy már az is megvolt, mikor még a fedélzeti DRAM-ban van a cucc egy része, de az is lehet, hogy amikor már a DRAM-ban van, onnan tényleg elhanyagolható késéssel át tudja írni a NAND-ra (annyira hogy mire a flush-t kéri a Windows, általában már tényleg megtörtént) és csak az OS kernel <-> SSD vezérlő közti kommunikációs csatorna sajátosságai miatt van ekkora szükség a fedélzeti DRAM cache-re, hogy ilyen számottevő a különbség.Szeretnék már látni ilyen cache ON/OFF tesztet natív PCI-E SSD-vel (NVMe módban), mert így sokszor inkább az SSD cache-ét teszteljük, nem magát a NAND írási sebességet (illetve áttétesen azt is, hogy mekkora kockázatot vállal az SSD a cache-eléssel, max. mennyi adatot tart a fedélzeti DRAM-ban és hazudik-e erről a flush kérésnél...).
-
válasz
pinnacle #13476 üzenetére
Magát a gyorsítótárazást nem kell letiltani, csak a puffer ürítés letiltás a előtt ne legyen pipa ([link]), mert semmi kihatása nincs az SSD-re. (Igen-igen régi SSD-knél volt jótékony hatása, de ott sem mindnél)
scott_free
Klónozásnál (meg backup/restore estén sem), mindegy, hogy miről-mire klónozol: Macrium Free -
válasz
pinnacle #13470 üzenetére
Még nem kaptam meg az email-t (megnéztem, SPAM-ben sincs).
Ettől függetlenül már bekerült a SMARt adatbázisba, meg pár darab Kingfast is(amit lehet modell alapján azonosítani), az SSDOK következő változata már megjelenít SMART adatokat is a fennemlített meghajtókról, de az E-mail-t azért jó lenne megkapni.ubyegon2
Az FSTRIM az nem valós trim, az csak kb az üres terület karbantartásával megegyező karbantartás. A valós TRIM az az fstab fájl módosításával jár, a discard paraméter alkalmazásával, de ezt csak akkor célszerű alkalmazni, ha nincs kitéve nagy mennyiségű írásnak/törlésnek kis fájlokon az SSD, mert a Linux ebben még nincs a toppon...
Ezt csak a tisztánlátás kedvéért írtam, a valóságban valóban célszerűbb az fstrim időszakonkénti vagy időzített futtatása. -
janos666
nagyúr
válasz
pinnacle #13470 üzenetére
Laptopnál nyugodtan be lehet pipálva (hacsak nem vagy olyan bogaras, aki rendszeresen kipattintja az akksit, mikor hálózati áramról működteti), mert csak áramkimaradás esetén csökkenti az adatvesztés valószínűségét/mértékét.
Próbáld ki letiltott cache-el, a 840 Pro nagyon "szép" eredményeket produkál úgy (ebben jobb volt a SandForce).
-
válasz
pinnacle #13402 üzenetére
Az eszközkezelőt nézd meg, ha ott vannak ismeretlen eszközök, azokhoz természetesen fel kell rakni drivert és van ami a chipset-ben van. (Pl az Intel management engine (IMEI) ismeretlen eszköz szokott lenni, de van hozzá külön driver vagy pl a Windows Update-ről is szokott jönni hozzá...)
V.Stryker
Egy régi AHCI driver került fel. Ez 2 módon fordulhat elő, vagy külön telepítetted vagy a chipset driver pakolta fel. Amit lehet tenni az ez.1. Visszaállítod az alap OS AHCI driver-t: 4. pont
2. Ha nem segít, akkor ezt telepítsd fel: SetupRST_12.9.0.1001.exe
3. Ha ez sem segített, akkor a chipset driver okozza a hibát, amit levakarni sem lehet, lehet újrainstallálni az OS-t -
-
válasz
pinnacle #13372 üzenetére
Miért szeretnéd boot-os eszközről frissíteni? A Samsung Magician nem tudja frissíteni Windows alól?
(Ha letöltöd a Magician-t, akkor csak FW frissítésre használd (boot-os eszközt is létre tud hozni amúgy), de semmi másra! Ha kész a Fw frissítés, akkor egyből uninstall, semmi sebességméricskélés, optimalizálás, szóval semmi. csak a múlt héten 5-en kerestek meg mail-ben, hogy a Magician használata után(nem Fw frissítés) belassult a meghajtó, sehogy sem lehetett újra a gyári sebességeket mérni rajta, állították vissza a rendszert.Bocs, hogy kérdem (lehet megnézted és valóban régebbi FW van rajta), de biztos, hogy nem a legújabb FW van rajta? Dobhatnál egy képet az SSDOK-ról, az (is) kiírja a FW verzióját ill. nehogy olyan eset álljon elő, hogy egy OEM Samsung-ról van szó, mert ha igen, akkor ahhoz nem a Samsung gyártja a FW-t, azt a Magician-al nem lehet frissíteni.
-
janos666
nagyúr
válasz
pinnacle #13072 üzenetére
EFI-hez Windows-nál alapvetően két partícióra van szükség:
EFI partíció FAT32 filrendszerrel (elég az abszolút minimális 36Mb)
Rendszerpartíció NTFS filerendszerrel (mehet a teljes fennmaradó tárhely egyben)(Én kézzel szoktam feldobni így ezt a kettőt a telepítőben kért parancssorból DISKPART-al.)
Ha a Windows telepítőre bízod, az létre fog hozni egy Recovery és egy MSR partíciót is, ami fejenként pár száz Mb. Ha (a Recovery-t tekintve) mindig van kéznél Windows telepítő DVD-n vagy pendrive-on, illetve (MSR-t tekintve,) ha nem akarod később babrálni a partíciókat az adatok megtartása mellett, akkor ezek feleslegesek (sőt, a Recovery enélkül is elérhető lesz, míg nem sérül meg túlzottan a C: partíció, vagy a rajta lévő NTFS filerendszer, a saját partícióra helyezés csak további biztosíték, viszont úgy elpazarol némi tárhelyet, mert kicsit nagyobb lesz a kerekített méretű recovery partíció, mint maga a recovery tényleges tárhely igénye, míg a C-re kerülve ez lényegében csak néhány file, mint a többi rendszerfile ; illetve gyakorlatilag MSR nélkül is lehet tologatni azokat a partíciókat).
Igen, van. Ha mást nem, legalább annyi, hogy gyorsabban bootolhat a Win8, ha az alaplap és VGA is támogatja azt a módot és engedélyezed is az UEFI setup-ban (fastboot, quickboot, ilyesmi). De egyébként is elegánsabb, rugalmasabb felállás a GPT és EFI boot.
-
-
válasz
pinnacle #11355 üzenetére
Mi az, hogy nem fut le?(mit ír ki? Nem talál SSD-t vagy valami egyéb hiba?)
Olybá tűnik a képed alapján, hogy legalább 1 SSD van a rendszerben. (1 darab HDD-nél (nem RAID tömb tagjaként) teljesen lényegtelen az Align amúgy)Ha nem fut le, annak 2 oka van
1. Elcseszett AHCI/IDE driver van használatban(tipikusan NVidia, de ez esetedben kizárható, mert látszik, hogy az OS alap AHCI drivere megy(legalábbis amire a HDD lehet kötve))
2. RAID üzemmódú SATA port-on van az SSD (Az SSDOK nem támogat minden ún. RAID mode AHCI driver-t)
(Számos alaplapon lehet több SATA vezérlő, amelyek üzemmódja külön-külön állítható. Elképzelhető, hogy amin az SSD "csücsül" az nem IDE avagy AHCI) -
válasz
pinnacle #11353 üzenetére
Az Alignálás úgymond "kötelező" SSD-k esetén. Természetesen helyes Align nélkül is megy egy SSD, csak hát Gyagyás Tódi kategória a helytelen partíció-eltolás alkalmazása.
Erről dobj képet, ez a progi leellenőrzi: SSDOKDoky586 #11291
W7 nem támogat olyan UEFI szolgáltatásokat, amit a W8/8.1 igen. Ha valaki W7 esetén Legacy és UEFI esetén különböző boot time-t mér, az mindig user error, pl akkor mért először, amikor csak az SSD volt csatlakoztatva, avagy IDE és AHCI üzemmód között variált... -
Ice&Lime
veterán
válasz
pinnacle #11081 üzenetére
Nem vesztesz semmit, ha lecsökkented 400-ra és így mégis hagysz valamit.
Ha ezt sem szeretnéd, akkor tiltsd le, ha lesz valami gond, akkor rakd vissza 400-ra és kísérletezz vele.
Eldöntheted mi a jobb neked. Eddig én az 5 év alatt nem találkoztam olyan programmal, aminek kellett volna, de attól még lehet ilyen és ha van, akkor jól jön az a pici. -
Kékes525
félisten
-
Kékes525
félisten
válasz
pinnacle #11081 üzenetére
Ez egy jó kérdés, nagyon sok programot szoktam telepíteni és kipróbálni és emlékszem hogy valamelyiknek kellet, de ez ritka és pontosan nem tudom a nevét.
Page file needed in Win7 with 16GB RAM?
Ezzel pedig lehet ellenőrizni a lapozó file használatát, pagefile-diagnosztika:
-
Ice&Lime
veterán
válasz
pinnacle #11008 üzenetére
Ha minden jól bevan állítva, akkor nem tudom mi lehet a konkrét oka. Talán egyes ssd-knél előfordulnak ilyenek hibernálás kapcsán. Én személy szerint nem használom ezt a funkciót, inkább letiltottam. Csak be és ki szoktam kapcsolni a notit.
(#11011) balint621: winrar-t használj a kicsomagolásához. Nekem jó, most teszteltem.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
pinnacle #10892 üzenetére
De, csak itt a chippeken kívül azért még más fogyasztó is van az ssd-n belül. A vezérlőnek nem azonos a fogyasztása üresjáratban és terhelt állapotban.
Az újabb SF vezérlők (pl az újabb SX900-akba már ilyen van) azok képesek energiatakrékos módra is, tehát mint a procinál üresjáratban visszaveszi a feszt ezáltal csökken a fogyi üresjáratban. Persze érdemi spórolásról itt sem beszélhetünk...
-
-
válasz
pinnacle #10694 üzenetére
Mielőtt? Ezen eszmecserében egy szó nincs róla, hogy állíts be mindent. Őszintén szólva maga az eszmecsere is érthetetlen a számomra...(Szvsz az történt, hogy kérdeztél egy valamit, amire Qru válaszolt, utána meg még szerkesztetted a hozzászólásod (és úgy már nem sok értelme van Qru válaszának))
pinnacle #10698
A Rapid nem segít semmit, a SATA portok max. fizikai sebességénél(esetedben SATA2 azaz 300MB/s) nem lehet többel olvasni/írni, akármennyit is jelenít meg, akármelyik sebességmérő is.Sk8erPeter #10710 - A Magician használata csak bizonyos esetekben lehet indokolt, de ez a funkciója felejtős. (Márpedig a user ész nélkül szeretnek itt "játszadozni", aztán van akinél helyre is teszi a dolgokat a Magician)
"Egyébként meg a belinkelt töredezettségmentesítős képpel nem kell foglalkozni, mivel az SSD-n sosem fog futni, ezt automatikusan beállítja, de ezt Te is vágod..."
Ha a Magician cseszte azt is el, akkor kell vele foglalkozni (W7-től felfelé az összes OS tiltja a defrag szolgáltatást automatikusan)student #10718
Ameddig a karanténból nem állítod vissza és törlöd a bejegyzést, addig mindig nyavalyogni fog az Avast(amúgy tévesen természetesen)Dolphine #10738 - Bodor megadta a választ.
-
-
válasz
pinnacle #10674 üzenetére
"...Win7 Sata I-n keresztül is tudja."
Ööö, miért ne tudná?(Legjobb tudomásom szerint csak az un. Queued TRIM nem támogatott SATA1 esetén, mert ahhoz NCQ támogatás kell, amit meg SATA2-tő vezettek be, de attől még SATA1-en is kiküldhető a TRIM parancs...(aztán lehet tévedek, de SATA1-es alaplapok idején még XP uralkodott, ott meg amúgy sem volt TRIM)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- AKCIÓ! ASUS PRO WS W790E-SAGE SE alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! HTC VIVE Pro 2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- Eladó ANDROID TV box 4/64GB tárhely / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest