- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S24 FE - később
Hirdetés
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ThoLy
csendes tag
Az fkeres azert nem mukodik jol, mert nem adtal meg neki egy parametert. Ha a vegere beirsz egy 0-t, akkor pontos egyezoseget keres, igy viszont nem, es ezert talalja meg mindegyik esetben ugyanazt.
a hianyzik azt mutatja, hogy az fkeres fuggvenybe beallitott tabla elso oszlopaban nincsen olyan elem, amit keresel (ez lehet formazasbeli problema is, de lehet karakterhiba is)
a darabhatobb akkor jo ha tobb kriteriumot akarsz szurni. ha csak egyet, akkor eleg a darabteli is.
udv,
ThoLy -
föccer
nagyúr
Jelöld ki az összes nevet, majd érték beszűrással másold be egy üres helyre. Hagyd meg rajta a kijelölést, majd adatok menüben használd az ismétlődések eltávolítását. Ezzel megkapod az egyedi elemeket. Ezután az egyedi elemek mellett használd a szumhatöbb függvényt. Az fkereshez használd a teljes paraméterezést. Fkeres(mit keressen;hol keressen;melyik oszlop elemét adja eredményül;pontos találatot keressen)
A hol keressen paraméterben megadhatsz tetszőleges széles tartományt. A mit keressen mindig a megadott tartomány első oszlopában fog keresni, és eredményül a melyik oszlop elemét adja vissza paraméterként megadott oszlop tartalmát fogja megadni.
Ha bizonytalan vagy, akkor használd a súgót.
üdv, föccer
-
Ghoosty
őstag
FKERES, mindig balról jobbra keres. Jelen esetben A oszlopban keresi és valószínűleg azért nem találja, mert ott tényleg nincs.
Ha jobbról balra akarsz keresni, akkor INDEX/MATCH függvények összefűzésével tudsz. (bocs, de nem tudom, a magyar megfelelőjét.)Duplikációt én úgy szoktam eltüntetni, hogy kijelölöm a tartományt, majd rányomok a menüben Adatok/Ismétlődések eltávolítása.
-
cigam
titán
+1 problémám lett a =HIPERHIVATKOZÁS()-al. Ha speciális karakter van benne, azt ASCII kóddá alakítja.
PL ha a fájlnévbe van egy nemzeti karakter, vagy szököz, máris "Hib%C3%A1s+linket_gener%C3%A1l" Így meg már nem találja meg a windows.
Rá lehet venni arra, hogy ne kódolja a linket?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Eladó arany színű Apple iphone 7 128GB / 12 hó jótállással
- Asus ROG Strix G713QE - 17"3FHD IPS 144Hz - Ryzen 5 5600H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - Win11
- Lenovo ThinkCentre M720q/ Dell OptiPlex 3070/ Hp EliteDesk 800 G4-G5 mini, micro PC-Számla/garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B150M i5 7400 16GB DDR4 250GB SSD 500GB HDD GTX 1060 3GB BitFenix NOVA MESH 400W
- Dell Precision 5540 i7-9850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest