Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5268 üzenetére

    He-he én is pont ilyesmi Compaq gépből fogom csinálni a HTPC-t. :)
    D500 vagy D510SFF (D51S) ?
    A D500-ban alapból nincs USB 2.0, úgyhogy abba egy USB kártya könnyen lehet, hogy kellene ehhez, mert az USB 1.1 lehethogy nem elég sebességben.

    Hát sajnos a HD nem fog menni rajta, legalábbis én úgy tudom hogy csak a HD szériában van megfelelő dekóder rész - DXVA. Valami amúgy a 9550-ben is van már, úgyhogy ennek azért mégiscsak jó lenne utánakérdezni pl. a HD Film lejátszása topicban.
    (tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba)
    Tudnál ezekről egy kis infót mondani ?

    Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
    Csak abban van, hogy az USB-n átküldött adat ugye terheli a procit is valamennyire.
    De ha ezt a mostani kb. 6Mbit-es adás-sebességgel számolnám csak, akkor nem nagyon.
    Úgyhogy érdekes, miért is mondják, hogy kell hozzá a 2.0-s USB; vagy lehet hogy ez máshogy működik. :F

    HD-hez egy AGP-s Ati HD kártya lenne jó - azzal már megy a DXVA.
    Ugye mivel Low Profile kell neked is ehhez a házhoz, így sajnos abból csak egy darabot ismerek - illetve kettőt, mert van egy régebbi változat S-Video TV-Out-al, az újabb meg HDMI-vel.
    Az S-Video-s: Asus AH3450/HTP/256M 256MB DDR2 AGP [link]
    Csak sajnos jó drága...
    Talán van ahol pár ezerrel olcsóbb lenne, de még úgy is sok.
    De ha neked jó lenne a HDMI-s (nekem mindenképp kell a TV-Out, és pl. ezért nem tudtam a nagygépbe HD5000-s szériás kártyát venni. :W ), akkor azt lehet kapni néha aprón használtan, sokkal olcsóbban.
    Én TV-Out-osat hiába keresek használtan. :(

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Virág et. #5268 üzenetére

    Tényleg esélytelen egy P4 2.4GHz + ATI FireGL T2 (Radeon 9550) párossal a HD adások megjelenítése akár Win, akár Linux alatt?

    Nem teljesen esélytelen, de izzadni fog a processzor, a VGA hiányosságai okán.
    Én biztosan nem vágnék bele ebbe a projektbe, mert nagyon hangos lesz a végeredmény.
    (Ha HTPC irányában indulsz el, érdemesebb Atom-ION párosban gondolkodnod. Létezik passzív, notebook tápos változatuk. Minimális hűtéssel is szaladnak. Ráadásul annyira alacsony a fogyasztásuk, hogy mehetnek 24/7-ben. (Alvó állapotban nagyjából annyit fogyasztanak, mint kikapcsolva.))

    Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
    Az USB verzióknak elenyészően, de nagyobb az erőforrásigénye, az USB erőforrásigénye miatt.
    Ha az analóg része is lesz az USB vevőnek, ne számíts szép képre analóg vétel esetén.

    tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba
    Ha ragaszkodsz a Linuxhoz, előtte ellenőrizd, létezik linuxos driver hozzá. A mai divat szerint zárt drivereket készítenek a gyártók, de csak Windows alá.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Virág et. #5272 üzenetére

    "6600GT elég neki "

    Elméletileg ez sem teljesen OK.
    Az Nvidia GF8x00 kártyáitól kezdte alkalmaz a hardveres h.264 lejátszást.
    Az ATI HD előjelű kártyáinál vezette be.

    De mindketten, az induló kártyacsaládok néhány tagjából kihagyták ezt a funkciót.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5271 üzenetére

    Én pont azt tapasztaltam, hogy TV-Outosból van több
    Ha látsz valahol, légyszi küldj egy linket. :R
    De most akkor én is körbenézek megint egy kicsit, hátha.

    és LP-sek.
    Ja tényleg, PCI kártyából is ez kell, ez hirtelen eszembe sem jutott.
    Miért, a többségük nem Low Profile ?
    Mondjuk én szerencsére úgyis USB-sen gondolkodtam.
    Bár ha jelentősen erősebb lenne egy PCI-os vétele, akkor lehet az lenne.

    Amúgy neked még az eredeti tápod van a gépben ?
    Mert én pont így jutottam hozzájuk nagyon olcsón (két D51S), hogy rossz/ nincs tápjuk, csak saját táppal megy - amit anno kitalálnom, hogy hogy kell bekötni, elég bonyolult volt. A kitalálás még a D500-al volt, azt egy ismerőstől kaptam, a lakás különböző részeiből szedtük össze a gép darabjait. :) De a tápját meg kibodta. :(

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5272 üzenetére

    amivel ugyan ugyanúgy csak a free csatornák jönnének
    Van egy kódkártya-olvasó megoldás, amit 5-7e között árulnak kb. (házilag is össze lehet rakni állítólag - valószinűleg olcsóbban), nemrég volt itt szó róla a fórumban. Ez soros porton csatlakozna a géphez, és elvileg tudnád vele olvasni a MinDigTV Extra kódkártyáját (Conax Cas7). De konkrét tapasztalat még szerintem nincsen, meg más kódolt adáshoz való használatáról - konkrét tapasztalatot- is nehéz találni, legalábbis nekem így tűnt.
    De amúgy érdekelne a MinDigTv Extra ?

    32"-os HD Ready Viewsonic
    Hmm, róluk nem nagyon hallottam mostanában itthon, főleg nem LCD TV-ről.
    Vagy külföldön vetted ?
    Pontosan milyen típus ez ?

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5277 üzenetére

    Nem, magyának a kártyának.
    És így nem kell kártya olvasó modul (CAM modul), hanem közvetlenül a kártyát olvasod.
    Csak a szolgáltatók néha nem szeretik ezt a módszert, de úgy tudom "megtűrik".
    Mivel a CAM modul kb. 14e ft !
    Ezt amúgy TV-hez - persze ha van benne MPEG DVB-T tuner - mindenképp kell venned.

    Csak a pontosítás kedvéért:
    A Kódkártya olvasás céljára való PCMCIA slotot CI slotnak hívják.
    Ebbe megy bele a CAM modul, és majd abba bele a szolgáltatótól kapott kártya (ami olyasmi formátumú, mint egy bankkártya).

    Ja és ha nem ezzel a közvetlen-kártyaolvasós módszerrel (megnézem már, mi ennek a neve pontosan) akarsz PC-n nézni kódolt csatornákat, akkor sokkal bonyolultabb és drágább megoldás kell, mivel a Conax Cas 7-es CAM modulon kívül egy olyan DVB-T vevő is kell a gépbe, amire lehet csatlakoztatni CI-slotot (álltalában egy szalagkábel van erre - egy az IDE csatihoz hasonló csatlakozóval a kártya nyákján).
    Kivétel az USB-sek, az egy nagyobb doboz, és abban van egy CI slot - de ezek meg méginkább drágábbak.
    Szóval az ilyen csatlakozós kártyák jóval drágábbak + még kell a PCMCI foglalat rész, amit szintén drágán adnak, de ezt elvileg házilag is meg lehet csinálni mondjuk.
    De külön a géphez, és nem közvetlenül a kártyához kötött PCMCIA foglalat nem működne én úgy tudom.
    De szóljatok, ha nem így van ez.

    A minőségéról eddig nem hallottam túl jókat
    Hát sajnos ettől féltem.
    De hol olvastál erről ?
    Mármint most ugye az új kódolt csatornák minőségére gondolsz, ami tegnap indult ?

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Virág et. #5279 üzenetére

    (#5279) Virág et.
    Keress 1080i felvételt. Lehetőleg olyat, ami a MindigTVről származik. Azzal tesztelheted a legbiztosabban. (Én lefedettségen kívül lakom.) Nagyobb processzorigénye lehet a váltósoros megjelenítés miatt.

    (#5278) SzaboZE
    Látom dvb-c-vel nem foglalkozik senki
    Ez a DVB rendszer viszonylag probléma mentes. Ha visszalapozol egy kicsit, néhány vevőegységről is találsz információkat.

    milyen lehetőségek vannak a Mindig TV extra vételére pc-s tunerrel? Szoftveres dekóder kell vagy létezik hardveres kiegészítő?
    Hivatalos megoldás:
    DVB-T vevőegység + modulfogadó + CI modul + kártya. (Kicsit drága ebben a formában.)

    Létezik alternatíva, vevőegység + kártyaolvasó + kártya + szoftver. (Ez olcsó megoldás, de nincs még bejáratott megoldás.)
    Néhány hozzászólást visszaolvasva találsz több információt.

    (#5280) atesss
    Csak a szolgáltatók néha nem szeretik ezt a módszert, de úgy tudom "megtűrik".

    Egyre kevésbé. Németországban tiltólistán van az egyik alapvetően szükséges szoftvereleme.

    [ Szerkesztve ]

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

  • nfsu17

    veterán

    válasz Virág et. #5279 üzenetére

    "Kipróbáltam rajta egy 1080p HD demo videót, kis "röcögéssel", de folyamatosan játszotta."


    lorenzen
    (fanatikus tag)

    "(#5279) Virág et.
    Keress 1080i felvételt. Lehetőleg olyat, ami a MindigTVről származik. Azzal tesztelheted a legbiztosabban. (Én lefedettségen kívül lakom.) Nagyobb processzorigénye lehet a váltósoros megjelenítés miatt."

    Engedelmetekkel akkor közzéteszem "tesztelés" céljából ezt a DunaTV-s Eurovizios HD felvételemet.

    Első elődöntő - Moldova

    Módosítatlan stream.
    183MB
    Idő: 3:13
    1920x1080 (szerintem "i", mert interlaces)
    kb 7000kbps-os bitráta
    h264 Profile 4.0
    ref 4
    DXVA-s

    Ha vkinek lenne kedve, akkor ránézhetne, vannak-e benne hibák, mert a tsdoctor trial,és már nem játszik, mással meg nem tudom megnézni. :R

    [ Szerkesztve ]

  • csendes

    őstag

    válasz Virág et. #7611 üzenetére

    Ha minden igaz, akkor a TerraTec Cinergy T USB XE (rev1)-ben AF9005 demodulátor van:[link]. Ahhoz viszont a Terratec-től [link] le tudod tölteni az XP/Vista/Win7 BDA drivert, ez a közvetlen link:[link]. A rev1 kell, mert a többiben más demodulátor van.

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • csendes

    őstag

    válasz Virág et. #7610 üzenetére

    A KWorld 380U (350U/355U) [link] [link] elvileg ugyanezekből a chipekből áll, lehet, hogy jó lenne a BDA driverük, közvetlen link: [link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

  • Virág et.

    senior tag

    válasz Virág et. #11611 üzenetére

    Kipróbáltam a DPS HD60-at is, menüre és hangkezelésre ugyanaz, mint az Evolve Arcadia... feltételezem ugyanabból az alomból kerülttek ki.
    Sajnos az Arcadia-hoz még nincs firmware frissítés, a DPS oldala pedig megszűnt, így nem tudom, hogy volt-e valami javítás ezen a téren...

    Vajon a DPS-hez volt frissebb sw (jelenleg a HD60-on 1.1-es verziójú sw van rajta, HW: 1.0)?
    Ha igen, akkor megköszönném ha átküldené valaki. Az is nagy segítség volna ha más, "sw-kompatibilis" STB-t tudna valaki. :)

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Virág et. #11621 üzenetére

    Tesztelted a lejátszást számítógéppel is, ott jobban szól? Mert már maga az adás is igen gyenge, RTL Klub és társai. Engem néha kimondottan irritál, hogy úgy szólnak a hangfalaim (a TV két oldalára van telepítve, én még leragadtam a sztereónál), mintha megszakadt volna a mélysugárzó. Szinte csak a közép hallatszik.

    HD más téma, több sávszélt kap, ott voltak már érdekes komolyzenei élmények is.

    HD80-hoz volt letöltés, HD60 nem igazán rémlik, vagy nem tudom. De ilyen "apróságokkal" ők szerintem nem foglalkoznak, durvább dolgokat sem javítottak ki. Kereskedelmi 16:9 átállás után például ne akarjam átugrani a reklámokat a felvételben, mert egy 4:3/16:9 váltás után elmegy a kép, csak egy zöld folt látszik. (Valójában nem érdekel túlzottan, nem is veszek fel ilyeneket, csak maga a hozzáállás...)

    DPS HD80 javítását vagy másfél éve még letöltöttem a honlapjukról, telepítettem. Tuner ezután beszüntette a működését, mert a frekvenciaszintézer megállt, innen kezdve csak a médialejátszás működött.

    Emailben pontosan leírtam mindent, de azért visszaírtak, hogy inkább telefonáljak. Az sem volt egyszerű, mintha 3-4 órás ebédszünetet tartottak volna, én persze pont akkor hívtam őket. Utána a szokásos értetlenkedés, míg odahívnak egy szervizes akárkit, aki kapásból úgy áll hozzá, hogy nyilván én rontottam el valamit. (Az emailt nyilván nem lehetett volna átpasszolni a szervizesnek, tehát egyszerűbb volt a kisasszonynak visszaírni nekem, hogy hívjam fel őket telefonon, majd utána ő odahívta a szervizest a telefonhoz. Teljesen logikus.)

    Tehát nekem ismét el kellett pofázni mindent, amit írásban egyszer már precízen megfogalmaztam, részben azért is, mert utálok így magyarázkodni. Valahogy sikerült meggyőzni a szervizest, hogy én is szervizes vagyok, csak én a saját TV-szervizemben, de attól még ne nézzük madárnak a másikat. (Nem véletlenül, erre is utaltam az emailben, ami nem lett elolvasva.)

    Végül kisült, hogy a honlapon egy buta fogalmazási hibát követtek el, amitől az pont félreérthetővé vált. Ezt már nem tudom idézni, de a hülye fogalmazás miatt lényegében a nemkívánatos sorozatszámú készülékekhez ajánlották azt a frissítést, ami egy másik szériához való. Szerintem én viszont tudok magyarul, sőt valaha könyveken nőttem fel, tehát pontosan követtem a leírást. Főleg ilyen kritikus ügyben nyilván jól odafigyel az ember, többször is elolvastam.

    Végén kihozta, hogy akkor majd felrakat a weboldalra egy másik fájlt is, ami ahhoz a szériához való, ami nálam is van. Ehhez már csak a webszerkesztő illető mozgósítását kellett volna kivárni, ki tudja, mikorra. Mondtam, hogy nem lehetne esetleg emailben? Elvégre az önök hibájából jártam így, most itt állok egy lerohadt készülékkel, vagyis se Barátok Közt, semmi (ezt mondjuk nem tettem hozzá). Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy szorult helyzetemben kénytelen voltam udvariasságot erőltetni magamra, pedig én legszívesebben már akkor elküldtem volna valahová, amikor szinte hülyének nézett.

    Ha jól emlékszem, még le kellett küzdeni az email-cím szóbeli átadását is, de legalább még aznap tényleg elküldte, és tényleg megjavult a készülék.

    Pár hónap múlva a sat.hu fórumon valahogy szóba került a téma és én leírtam az élményemet (ha már szeretek néha hobbiból firkálni) erre a szervizes gyakorlatilag belém kötött. Mivel ő is pont olvasta a fórumot. Az már cseppet sem zavarta, hogy én csupán a száraz tényeket adtam át. Még furcsább volt, amikor pár nap múlva mintha egy másik nickkel akart volna összemosni engem (de minek is nekem másik nick?), vagy nem tudni mi baja volt, de akkor nekem úgy tűnt, valami komoly baj lehet a figurával, ilyen érdekes észjárással.

    Itt van végül a forgalmazó elérhetősége:

    http://www.hungaroflotta.hu/

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Virág et.

    senior tag

    válasz Virág et. #11621 üzenetére

    Kis fejlemény a "sokol rádiós" hangzásban: van kettő ebből a csodás DPS HD60-ból, az egyiken 1.1-es sw van, a másikon 3.0. Az újabb szoftverrel nincs gond a hanggal (sem).

    Sajnos a gyártói weboldal már megszűnt, a forgalmazó meg elérhetetlen...
    Egészen véletlenül nincs valamelyikőtöknek letöltve a DPS HD60 3.0 vagy ennél újabb firmware?
    :)

Új hozzászólás Aktív témák