Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • premete

    veterán

    válasz pooty #5884 üzenetére

    Sajnos, az újabb Avertv-ket nemhogy kipróbálni, de megvenni sem egyszerű nálunk, pedig teszteléshez kellett volna 1-1 nekem is. A Fujitsuról pedig még külföldi tesztet sem találtam; nem mintha az Avertv express card változatairól elérhető német tesztek sokat segítenének, mert abból is csak annyi derült ki, hogy Conexant a tuner, és Németországban a 23 adóból 23-at fog rossz vételi körülmények között is.
    Valahol sejtem, hogy a német "rossz vétel" olyasmi, mint nálunk a Széchenyi hegy lábánál elérhető, ahol a mágnestalpas antennával hol jön az adás, hol nem. :)
    Pcmcia-s Avertv hybridem volt már, annak nagy előnye, hogy laptopban lehet vele videot digitalizálni, illetve például vezeték nélküli kamerát is rá lehet kötni, de kérdés, hogy milyen az érzékenysége a 10 dolláros, AF9015/9035-ös tucattermékekhez képest.
    Vélhetően a 2 tuneres, diversity-s Avertv Twinstar, vagy Terratec T5 érzékenyebb, de linkre nem merem megvenni azokat sem, mivel laptop mellé nem akarok lepkeantennát cipelni pluszban.

    Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

  • Konkretcsavo

    csendes tag

    válasz pooty #5884 üzenetére

    Szia!

    Én az AVerTV Digi Express 54-et próbáltam egy ASUS F3Tc (2 giga ram, 2,2 GHz-es AMD turion64 procival, 32 bit-es oprendszerrel. De az oprendszerről majd később)

    Íme:
    A ketyerét sok keresgélés után választottam ki; fő szempont számomra az volt, hogy ne lógjon ki a gépből, alkalmas legyen egyaránt digitális és analóg sugárzás vételére (tehát hibrid legyen), legyen távirányítója illetve raktárról Pesten hozzáférhető legyen (ugyanis türelmetlen vagyok nagyon). A fenti kívánalmaimnak megfelelő cucc nem volt: vagy nem volt távirányítója, vagy volt, de nem volt hibrid, vagy kilógott, stb... Szóval maradtam a fenti, általad is kinézett cucc mellett, és a XIII. kerületben a PCLandban vettem meg. Nagyon kedvesek voltak, rám is sóztak plusz egy kiváló minőségű extra kis digitális antennát (az eladó azt mondta, hogy ez kell, az antenna fényképe rajta is van a dobozon, ezt ajánlják hozzá). Meg elmondták, hogy USB-s kivitelt nehogy vegyek, mert az mind egy kalap sz@r, és nem megbízható, és egyébként is kígyó-béka...Na, kifizettem a majd' 17 ezer forintot a cuccokért. Hazamentem, akkor derült ki, hogy a pluszban vett antenna képe azért van rajta a tuner dobozán, mert tartozékként egyébként is benne van a készletben. Egye penész gondoltam, majd eladom valami baleknak az antennát, vagy ha lesz időm, visszaviszem.
    Szóval bedugtam a fenti gépembe (akkor még Vista szaggatta a procimat) a kártyát; Kisvártatva feltelepült a mellékelt install cd-ről a drájver meg az alkalmazás is, és elkezdtem nézni az adást... Hááát.... :W Szaggatott mint atom... Az SD adások és a HD méginkább....
    Aztán - mivel nem vagyok szakértő (hátha-nátha alapon) felmentem az épület tetejére, ahonnan szabad rálátás van a Hármashatár-hegyen található adótoronyra, de a szaggatás nem szűnt meg, azonban a jel a korábbi 90%-ról felment 100 %-ra
    Jöttek szakértő haverok, és megszakértették a ketyerét...

    Átnézték a rendszerkövetelményt (a HD adások vételéhez 2,4 GHz kétmagos procit írt, az SD adásokhoz megelégszik 1,6 GHz-vel). Nekem egymagos, 2,2 GHz-es procim van, így az SD adásokat (TV2, RTL) legalább tökéletesen kellett volna fognom. Okos barátom javasolta, hogy váltsak oprendszert, hátha a Vista elzabálja a rendszerteljesítményt a ketyere elől (amúgy is vissza akartam térni xp-re, hát megtettem),de a probléma nem oldódott meg. Ugyanúgy szaggatott xp-vel, kb 25% CPU terhelés mellett. Szumma-szummárum összepakoltam az egészet és visszavittem az eladónak és visszakértem a pénzem.
    Aztán vettem fele annyiért egy Leadtek WinFast DTV Dongle Gold USB-s tunert ami azóta is tökéletesen működik. Csak azt nem tudom, hogy lehetne a kódolt adásokat is fogni (lásd előző HSz)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák