Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz azbest #9968 üzenetére

    de ez ehhez a típushoz nem jó így, mert közben elrontották a Linux drivert! :W

    rákeresve a folyamatos "firmware download failed" problémára, azt találtam, h egy decemberi patch változatta meg a firmware letöltésének módját a 2. típusú chiphez, és a most letöltött forrásban már úgy, módosítva szerepel

    mivel a Dealextreme-es tuner ilyen, 2-es típusúként jelentkezik be, tehát érintett, mégis rossz, próbaképp kiütöttem a linkelt patch-et (egyszerűen az "if (it913x_config.chip_ver == 2)"-t átírva egy másik verziószámra, ami biztosan nem teljesül),
    újrafordítottam, telepítettem a drivert - és már föl is ismeri, le tudja tölteni a firmware-t!

    finoman szólva tele a t*k*m az ilyen hasraütéses linuxos fejlesztéssel, amikor azt föltételezik, h ha náluk működik vmi, akkor mindenütt fog, és nyugodtan elcommittolják a módosítást... :(
    (ezek szerint valszeg a chip verzió detektálás nem megbízható, és ez nem 2-es verzió - vagy pedig mégsem minden 2-es típus igényli az újfajta, más csomagméretű letöltést)

Új hozzászólás Aktív témák