Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Rick4 #527 üzenetére

    azt esetleg tudod, hogy ez miért van? mert gondolom ugyanakkora adatot nem kell nagyobb, erősebb drágább hardverrel feldolgozni, valami oka csak van, hogy ez így működik.. :U
    bzoley tömören leírta az okot az #529 -esben. Bár a kamerával felvétel tényleg nem okoz gondot, viszont az interlace megoldással felére csökkenthetik az átvitendő/tárolandó adatmennyiséget (50fps -> 25fps 1080 sor mellett), mégis elég jól megmarad az 50fps mozgástartalma. Mux bitsebesség szempontból az 1080p50 sávszélessége dupla lenne, következik hogy oda a 12Mbps -os bitráta nem lenne elég (ezt használja az MTV ugye most egy adáshoz) hanem ezt duplázni kellene ami így már magában elfoglalná egy teljes mux -ot. Figyelembe vehetjük azt is hogy 50fps dekódolásához már elég erős processzorra van szükség, valószínűleg ha nem lenne GPU -s gyorsítás akkor alig pár CPU bírná magában, és akkor gondolj a még így is drága set-top box -okra, mennyivel megdrágítaná őket egy még erősebb cél chip. Ezen felül ahogyan itt is olvashatod a harmadik bekezdésben az MTV "a nagyszolgáltatók felé a gigabit feletti nyers jelet küldik ki, akik maguk végzik el a kódolást, így rendezve a csatornákat a saját multiplexbe", ha mindezt tehát 1080p50 -ben tennék akkor már több gigabites jelről lenne szó amit ki kellene a különböző digitális TV -t szolgáltatóknak, ez pedig bérelt vonal szempontjából is tovább drágítaná a sugárzást (valószínűleg többszörösére) és akkor még hol vannak a házon belül munkálatok, a még drágább router -ek, stb.

    Egyébként nem értem miért ennyire ellenszenves neked bzoley, szerintem egész normálisan válaszolt. OK, a témával kapcsolatos első válaszában volt egy kis cinizmus de közel sem volt durva szerintem. :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák