Hirdetés
- Yettel topik
- Olyan lesz a Google Térkép, mint a segítőkész haver az anyósülésen
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A72 - kicsit király
- Megvan, melyik Redmi turbóz 9000 mAh-ra
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Note10 és Note10+ duplateszt
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Élő Fordítást hoz a Mikulás az európai AirPods tulajoknak
Új hozzászólás Aktív témák
-
zhagyma
őstag
A botantenna geometriai méretei az antenne rezonanacia frekvenciáját határozzák meg. Ekkor lehet kivenni az antennából a legnagyobb jelszintet, amennyiben illesztett tápvonalon összekötjük a vevővel (talpponti ellenállás = hullámimpedancia = vevő bemeneti impedancia). Az antenna tervezésnél a hullámhossz törtrészeinek megfelelő geometriai méretek jöhetnek szóba (botantenna 1/4 hullámhossz). Tény, ha ennél rövidebb, vagy hosszabb egy botantenna, akkor kisebb jelet fog szolgáltatni. Ez független az antenna helyétől.
A gömb. A földfelszíni sugárzás során legalább két komponensből tevődik össze az antennán keletkező jel egy adott frekvencián. Az egyik az adótól jön, a másik (több) valamilyen tereptárgyon viszavert jel. Ezek a periódikusan ismétlődő jelek a DVB-T sugárzás szimbólumideje alatt periódikusan (vivőfrekvencia ütemében) összegződnek amplitúdóban, fázisban, irányban (szuperponálódnak) a térben. Ennek következménye, hogy a tér bizononyos helyein gyengítik, máshol erősítik egymást. Mivel periódikusan ismétlődő jelenségről van szó, azért a jelenség a frekvencia függvényében időben, míg a hullámhossz fügvényében helyfüggően folyamatosan ismétlődik. Ez azt eredményezi, hogy a vételi helyen a tér egyes pontjain térerő maximumok / minimumok keletkeznek. Ebből kiindulva a hullámhossznak megfelelő sugarú gömbben biztosan található térerőmaximum, amennyiben elégendő a térerősség a vételi helyen. A 0,5 méter egy hullámhossz alapján kialakított becslés UHF sávú DVB-T esetében.
Minden esetre a térerőmaximum léte "antennafüggetlen", viszont csak antennával lehet érzékelni / megkeresni. A bonyolultabb antennák (yagi) méretüknél fogva nagyobbak a hullámhossznál, több eltérő frekvenciára hangolt elemet is tartalmazhatnak. Egy ilyen antenna esetén nem biztos, hogy pontosan a térerőmaximumpontban lesz az antenna által leadott maximális jelszint.
Nem csak irányba kell állítani egy antennát. Antennaszerelés előtt térerősségmérést is illik csinálni (térőmaximum keresés, zavarforrások meghatározása) a vételi helyen. A kiválasztott "legjobb" vételi pontok közül az kerül kiválasztásra, amely legjobban megfelel az árbóc / irány / magasság / zavarmentesség / szerelhetőség stb.. kritériumainak.
Ui: Bocs, hogy ismerős dolgokat is írok, de úgy gondolom így kerek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Lejárt a gyártói garancia? Mi tovább támogatjuk az IT infrádat!
- GYÖNYÖRŰ iPhone Xs Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3537, 100% Akkumulátor
- PS5 PlayStation 5 Slim (lemezes, 1TB) kiváló állapotban! 6 Hónap Jótállás
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3889, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
wassermann

