Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PikkPukk

    csendes tag

    Több adó is van, néha az egyik esik ki, néha a másik. Nálam egész hétvégén a HD-s adás volt gyenge, vélhetően a Hármashatár-hegyi adó hasalt el. Elég sokat tornásztattam a szobaantennát, mire használható minőségben sikerült befogni a jelet (máshonnan, 40% körüli minőséget mutatva). De most megint jó, 90-100% körül dübörög a HD. Az SD nem nagyon változott eddig nálam, olyan 60% körül volt... Egyébként 100%-nál is előfordulnak átviteli hibák: megugrik/kimarad az adás, összetörik/elmaszatolódik a kép néhány másodpercre, stb...

    Annak, aki konfigot kérdezett:
    tuner: Leadtek Dongle DVB-T USB (nem hibrid, csak digi), Aqua-nál vettem, de ott éppen nincsen már
    hw: AMD X2 3800+ (2GHz), Gigabyte M55S3 (Nforce 550), 2GB Geil DDR2-800, Geforce 7300LE
    software: WinXP, Leadtek Winfast PVR2 lejátszó ArcSoft dekóderrel (lhsite.hu-ról) vagy ProgDVB Pro (21 napos trial, de max utána csinálok egy system restore-t, s újra felrakom, ha addig nem találok mást) CoreAVC dekóderrel. Mindkettő olyan 70% körüli CPU terheléssel HD adás közben (2 magon), az SD adás 10% alatt mozog.

    A tuner installálását azzal kell kezdeni, hogy a hozzá adott bot antennát és USB hosszabító kábelt meg kell tanítani repülni. :D
    A második lépés, hogy USB 2.0-ás aljzatba dugjuk a tunert (a ház elején lévők néha csak 1.1-esek), dugunk a hátuljába egy normális antennát (én egy V alakú szobaantennát használok, egy 20 éves Samsung tévéről maradt még meg), felrakjuk a szoftvereket (előtte érdemes egy System backup point-ot csinálni), majd a ProgDVB-ben manuálisan állítjuk be (Budapest területén!) a 28-as és/vagy 38-as UHF csatornát (talán "Scan transponder" menünek hívják, csati beállít, Lock gomb megnyom), majd addig forgatjuk, tekergetjük, rakosgatjuk az antennát, ameddig nem kapunk (látunk a progiban) valami épkézláb jelerősséget (Scan gombot megnyomva kapjuk meg a tv csatornákat). Szóval nem a progira bízzuk elsőre, hogy scannelje végig az összes csatornát, majd jövünk ide panaszkodni, hogy "a hülye tuner nem talált egyetlen adót sem" (mert nálam is így volt először, csak én nem rohantam vele vissza azonnal a boltba)... Majd a talált csatornák bevitele a programba, codec-ek beállítása, stb...
    Ha már manuálisan találtunk néhány adót, akkor esetleg lehet próbálkozni az "auto scan"-nel és esetleg más programmal (lejátszóval) is...

Új hozzászólás Aktív témák