- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- Eltűnhet a Dinamikus Sziget
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Huawei Mate 9 - Mate evangéliuma
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Debian GNU/Linux
Új hozzászólás Aktív témák
-
#40553216
törölt tag
válasz
Intruder2k5 #5452 üzenetére
Egyetértek. Lehetőleg ne külső antennásat. Anyósoméknak is egy 10+ éves Toshiba laptopról derült ki évek múltán, hogy nincs benne wifi. PCMCIA ment bele.
-
#40553216
törölt tag
válasz
Speeedfire #5449 üzenetére
Azt a k.rva Linuxát!
Nekem egy D-Linkes (DWL-G122) van, emlékeim szerint ez megy, bár nincs rá szükségem Ubuntu alatt.
-
#40553216
törölt tag
Üdv!
Van egy Samsung laptopunklspci -nn | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller [8086:0116] (rev 09)inteles és egy
lspci -nn | grep NVIDIA
01:00.0 3D controller [0302]: NVIDIA Corporation GF119M [GeForce GT 520MX] [10de:1051] (rev a1)NVIDIA Optimus-os VGA kártyával.
A rendszer:
Debian Testing+unstable (csak kicsi behatással),uname -a
Linux xxx 3.10-2-amd64 #1 SMP Debian 3.10.7-1 (2013-08-17) x86_64 GNU/Linuxformában. A bumblebee-t telepítettem ez alapján. Igazán nem bonyolult. Ha optirunnal akarok bármit indítani, egyszerűen ezt írja ki:
[ 116.096680] [ERROR]Cannot access secondary GPU - error: Could not load GPU driver
[ 116.096752] [ERROR]Aborting because fallback start is disabled.
Ötlet? Köszi.
-
#40553216
törölt tag
válasz
gyulank #5258 üzenetére
Ext4-nél pl. nem kell. Amíg nincs extrémül tele, esetleg torrent cuccokkal, addig alig lesz töredezettség. Nálam a 13GB-s rendszerpartícióból <3GB üres, de a töredezettség <5%. Konkrétan nem tudom, mennyi, mert automata lemezvizsgálat huszonx rebootonként szokott lenni, ez meg nálam olyan éves-másfél éves időtáv.
"Ha átkonvertálom ext4-re az ugye hálózaton keresztül nem befolyásol semmit, szóval a Win8 Intézőjében ugyanúgy megjelenik, mintha NTFS lenne?"
Nagyjából nem. Mert a Windowsok tudomásom szerint nem nagyon kezelik az ext4-et. Olvasni talán, de írni egyáltalán nem tudják. -
#40553216
törölt tag
Milyen kedves, hogy ha a ttf-ubuntu-font-family csomagot akarnám telepíteni, ahhoz kellene a defoma. Csakhogy az nincs benne a tárolókban.
A ttf-ubuntu-font-family persze benne van.
-
#40553216
törölt tag
Bepróbáltam egy kde-full telepítést Wheezy-n (core i3, 4GB ram). A Gnome Cassic-hoz képest több, mint duplája a ramhasználat kb. fele akkora sebességgel. Továbbra sem lesz a kedvenc gui-om.
-
#40553216
törölt tag
válasz
#40553216 #4578 üzenetére
No, itt lett a megoldás.
Multiarch ImplementationA problémát alapvetően azért nem értem, mert a multiarch csomag eleve fent volt végig, ia32-es csomagok is. És ugye ment a Skype. Ehhez képest kellett egy:
dpkg --add-architecture i386
Szóval ez akkor azt jelenti, hogy korábban a komplett i386 struktúrát törölte?
-
#40553216
törölt tag
Sziasztok!
Itt is megkérdem, mert a Linux kezdőben nem jött eddig válasz.
Egyik gépen Debian Testing/Unstable megy. Ma (tegnapelőtt) frissítettem, és sajna, nem figyeltem, így két, tárolókból kiszedett csomag (ia32-libs-gtk-i368, ia32-libs-i368) törlése miatt törölte a Skype-ot is. Igen bosszantó. Nem tudom visszatenni, mert függőségi bajai vannak.
Ilyenkor mi a lópikulát lehet tenni? Várni, hogy visszarakják? Vagy innen tegyem fel? Mert nekem nem jelenik meg a csomagok között ezzel a sources.list-tel:
deb http://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ testing main contrib non-freedeb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-freedeb http://ftp.debian.org/debian/ unstable main contrib non-free
deb-src http://ftp.debian.org/debian/ unstable main contrib non-freeAnnak ellenére, hogy a Debian packages oldalon ott vannak a listában. Kézzel telepítést próbáltam, millió (na jó, csak 10+) függőségi hiány miatt nem rakja fel őket.
Köszi
-
#40553216
törölt tag
Debian 5.0.4-et raktam volna VBoxba. (mondjuk mindegy, de) több telepítőt és módot is használtam (cd, dvd, expert grafikus, grafikus), de bármelyiknél is a Szoftverek kiválasztása és telepítése hibajelzéssel félbeszakad, a grubot vagy a lilo-t már nem is engedi telepíteni. így nem is mentem tovább, csak szimplám elkeseredve kiléptem, bár logfile-nézegetést is ajánlott. csak nekem ez fura kicsit, hogy egy nem bebootolható rendszeren hogyan nézzem meg? persze, livecd, meg hasonlók. de ha nincs? plusz dvd-s telepítés közben kérdezte, akarok-e más cd/dvd-t átnézni vagy netről telepíteni. mindkettőre nemet mondtam, ehhez képest mégis a netről töltött le csomagokat, bár az előző lépés miatt kimaradt a tükörbeállítás is. javaslat? persze, lehet az is, hogy csináljam megint, és logfile-ozzak.
de ha valakinek egyéb ötlet, azt sem bánom. köszi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tesla topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- Mielőbb díjat rakatnának a görögök az olcsó csomagokra az EU-ban
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Gaming notebook topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Gyermek PC játékok
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF Z390-PRO GAMING alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest