Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Yeffy #14130 üzenetére

    Ugyan 13 éve voltam ötödéves technikus és akkor voltam Cisco Network Academy-s de a tananyagot meg a vizsgáztatókat ismerem és tudom milyen volt és milyen most és milyen a különbség: ugyanaz de mégis más.. a Network Academy egy olyan képzés mint nálunk az OKJ, gyakorlatilag alapokra tanít meg. A CCNA, az ICND1 és 2 is ezzel ellentétben egy enterprise/business tanusítvány. A terület amit lefed gyakorlatilag ugyanaz (hálózatok Cisco eszközökkel) de a teszt igazából teljesen más. Azért bőven benne van hogy az Academy inkább egyfajta iskolai képzés ám a cert az cert. Keményebb. Trükkösebb kérdésekkel. Az Academy sokkal könnyebb volt és most is az. Nincs packet tracer feladat mert a teszten egy flash alapú szimulátorban megkreált feladatot kapsz. Az évek alatt a szimulátor sokat csiszolódott (nincsenek azért már olyan durva bugok mint régen) de nem tudsz mindenféle parancsokat használni (pedig PT is erősen korlátozott). "Nehezebb" lesz. Meg szerintem az Academy-s tananyag is hígabb lett az évek alatt (vissza tudok nézni az Alumniban) és szerintem rossz irány, hogy elhagytak sok gyakorlati és fizikai dolgot. Én még tanultam hogy hogy kell pl. süllyesztett padlót is tervezni egy szerverterembe.. ma már ez nem nagyon van említve se. Szerintem szomorú.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák