Hirdetés
- Yettel topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola Fold?
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy A17 5G – megint 16
- Minimális változásokat hozhat a Google Pixel 10a
- Poco M7 - lépésben Siófok felé
-
Mobilarena
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
micafighter
nagyúr
válasz
King Unique
#8368
üzenetére
Szerk: Hosszú lett, úgyhogy a lényeget beletettem kódba, , de a többit is érdemes szerintem elolvasni, mert talán jobban megérted a CIS müködését.
Kicsit magyarázok is mellé, hogy érthető legyen mi a gond, és miért csináljuk amit csinálunk.
Mint már írtam, a probléma az, hogy MBAM és az Obli hozzá akarnak férni egy védett területhez. Hiába adtad hozzá kivételként a HIPSnél, nem a HIPSen akadnak meg, hanem a Comodo védi a védett területeket. Hogy valami probléma van, ezt a naplóbol látjuk, na meg esetleg abból, hogy nem müködik valami megfelelően.
Azt kicsit sajnálom, hogy a naplóban nincs odaírva pontosan, hogy mi történt és miért. Az adatok ott vannak, de egy kevésbé gyakorlott felhasználó nem biztos, hogy össze tudja rakni.
Ha oda lenne írva, hogy ,, Mbam hozzá akar férni a CIS memóriájához, ami egy védett terület, ezért a hozzáférés blokkolva lett" akkor könyebb lenne a megoldást is megtalálnia szerencsétlen usernek. De mivel ez így nincs odaírva, ezt magadnak kell összerakni, ezekből az adatokból:
1) Miért készült a napló bejegyzés?
defense+ alatt akkor készül naplózás egy eseményről, ha:
> HIPS beállításokban változás történt
> ha egy alkalmazás sandboxolva lett
> az alkalmazás/folyamat védett helyhez próbál hozzáférni
> ha olyan esemény történt ami ütközik a HIPS szabályaiddal2) Mi történt pontosan?
Alkalmazás = Ami csinálni akar valamit
Jelzők = Amit az "alkalmazás" csinálni akar
Cél = Ahol csinálni akarja az "alkalmazás" a "jelzőt"Jelen esetben a sandbox lehetőséget ki lehet zárni, mert akkor a jelzőnél az lenne, hogy sandboxolva lett.
A hips szabályba ütköző eseményt megint ki lehet zárni, hisz a kivételekhez lett adva az MBAM.
Történt mostanába változás a HIPS beállításokban? Igen, mert hozzáadtam az MBAM-ot a kivételekhez, de az adott bejegyzésben szó sincs beállítások változásáról.Mi marad? Az alkalmazás/folyamat védett helyhez próbál hozzáférni. Ez lehetséges? Igen, mert a cél
a CIS, és elképzelhető hogy van valami fajta önvédelme a Comodonak.Következő lépés, hogy meg kell nézni a védett alkalmazások listáját, valóban ez történt-e. Védett alkalmazások: [link]
Meggyőződtünk, hogy igen, Comodonak van önvédelme. Akkor mi a teendő?
Van erre megoldás, mégpedig hogy adott programok részére hozzáférési engedélyt adunk az adott védett területhez. Jelen esetben: MBAMnak engedélyt adunk a CIS-hez, Oblinak a Windows\System32 területhez.
Ezt a következő képp tudjuk megtenni:
Defense + ; HIPS szabályok ; keresd meg a "COMODO Internet Security" csoportot és katt rá 2x ; védelmi beállítások fül.
a folyamatok közötti memória hozzáférésnél menj a módosítra.
jobb gomb, hozzáad, futó folyamatok, és megkeresed azt a folyamatot, ami az adott napló bejegyzésnél az alkalmazás fül alatt volt. (jelen esetben C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbam.exe) elfogadod ok ok ok és meg is vagyunk :)
restart és müködnie kellOblinál is hasonlóan kell eljárni, a következő eltérésekkel:
adatok a naplóbejegyzésből:
> Más volt természetesen az "alkalmazás" fül, mert itt ugye nem mbam.exe-ről van szó, hanem az obli C:akármi.vbs -ről.
> Más volt a "cél" , tehát most a védett alkalmazásoknál nem a Comodo-t kell keresni, hanem valami Windows dolgot. (valami olyasmi lesz szerintem, hogy Windows rendszeralkalmazások)
> Más volt a "jelző", tehát az "alkalmazás" mást akart csinálni, ezért nem memória hozzáférést kell neki adni, hanem engedélyt folyamat létrehozásra.
Na hát így röviden ennyi, bocsi hogy ilyen hosszú lett, bár nem volt egyszerü összerakni, mert most nincs fent egyik gépemen se comodo, de gondoltam hasznosabb, ha tanítok kicsit halászni, mint hogy egy halat dobok a kezedbe

Majd írj, hogy sikerült-e!
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a topic összefoglalót!
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- alza vélemények - tapasztalatok
- Yettel topik
- Nintendo Switch 2
- A popóalávaló: DXRacer Drifting gamer szék tesztje
- Lexus, Toyota topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Warhammer 40.000
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Keresem a Barkács Balázs Játékokat
- Xiaomi Redmi 13 4G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3896, 95% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



