Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobrooney

    senior tag

    válasz PumpkinSeed #3914 üzenetére

    1, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, határozzuk ennek a tömbnek a pozitív elemeinek a
    számát.

    2, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, majd határozzuk meg a tömb értékeinek átlagát.

    3, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, majd határozzuk meg a tömb elemeinek szorzatát.

    4, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, a tömb elemeinek a maximum, minimum és (számtani és
    mértani) közép értékét.

    5, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, majd írjuk ki a páros elemek pozícióját.

    6, Töltsünk fel egy tömböt egész számokkal, csak páros számokat tartalmazhat!

  • buherton

    őstag

    válasz PumpkinSeed #3914 üzenetére

    Conio vagy ncurses?

    Készíts egy olyan progamot, ahol menüben lehet kiválasztani, hogy egy adatbázissal mit szeretnél csinálni.
    Menü:
    1. Adatbázis fájl beolvasása
    2. Fájl mentése
    3. Új adat felvitele
    4. Régi adat törlése
    (ez eddig 200 sor-ban meg lehet csinálni, tudom, mert már egyszer megírtam)
    5. Adatok sorba rendezése -> lehessen választani mely oszlop szerint rendezzen sorba
    Opcióként lehet benne csinálni formai ellenőrzést is, mint pl. dátumok helyes formátumban vannak-e megadva, megadott tartományon belül van az adott szám (lásd perc, óra, hónap, nap), névnek helyes-e a formátuma (nagy betűkkel keződik-e, van-e szóköz), stb...

    Ha ncurses, akkor készíts egy több ablakos UI-t, ahol ablakonként más és mást lehet csinálni, mint pl. egyik ablakban Fibonaccit kiszámoltatni, másikban a prímszámokat, másikban a tökéletes számokat, másikban a faktoriálist, stb...

    Amiket írtam, azokat szét is bonthatod kisebb projektekre is.

    Ajánlom a mi hamarabbi komolyabb programírását, mert ez a pár soros algoritmusokkal még nem fog az ember megtanulni, hogy hogyan lehet jól felépíteni egy nagyon hosszú programot.

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák