Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diniboy

    aktív tag

    Üdv. Segítségre lenne szükségem egy aTab503D telcsivel. Fel akartam rá telepíteni a Heartstone játékot, de nem megy csak 6" készüléken, persze megoldották sokan hogy menjen kisebben is. Követtem a leírásokat. Konkrétan Rootolatam a telefont Kingo Rootal, a Root cheker szerint sikerült is. Csináltam egy mentést elméletileg az Mtk Droid Toolsal, rányomtam a remove china gombra is.
    Felkerült a xposed framework, meg az xposed apps, sajnos nem sikerült elindítanom így sem a játékot. De legalább nem téglásítottam a gépet :D gondoltam ha már rootolt a telefonom, megpróbálok kicsit könnyíteni a rendszeren kitöröltem pl a Go Launchert (persze nem lehet így sem teljesen :S) De működött a telefon rendesen
    Lehet még egy két dolgot kikapcsoltam vagy kitöröltem, mert tegnap óta nem megy a kamera, nem tudok letölteni playröl, az ébresztő nem ébreszt csak fekete képernyő aztán az "alkalmazás leállt" üzenetet kapom
    Ami furcsa, csináltam Factory restetet és nem javult meg és a Mobilenuncle tool még mindig fent van, pedig ugye a factory reset kitörölt minden más alkalmazást
    Szóval az MTK droidos mentésből hogy tudnám visszaállítani a mókolások előtti állapotot? Vagy mi lenne a megoldás ?

    [ Szerkesztve ]

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz cappa72 #7201 üzenetére

    Megtaláltam ezt a leírást időközben , túl is estem rajta. Illetve e videó alapján csináltam legutóbb, mert voltak hibák. Kaptam BROM errort, meg volt valami PMT changed hibaüzim is mikor a recvoveryt próbáltam csak frissíteni sajnos lehet hogy nem a telcsihez valót, utánna be se kapcsolt a teló :W . A BROM error után rájöttem hogy nem volt kijelölve az összes file sptoolsban a !-es mappából. De azóta már megcsináltam helyesen. Most már kiírja hogy Download OK, elindítom a telcsit, bejön a kezdő képernyő aTab5 Phone aztán csak sötét képernyő némi háttér világítással. A recovery módra bejön a fekvő robot de csak fekszik hiába nyomok akármit nem akar talpra állni :( de amikor még ment a telcsi, csak nem jól működött volt olyan is amikor megpróbáltam más recovery filet betallózni sp flashban sajnos. Elkeseredettségemben nyomtam már Formatot is sp flashben, és utánna felment a saját mentésem, és most itt tartok. Valahogy nem lehet visszaállítani az eredeti állapotot ? Hogy olyan legyen mint amikor megkaptam a boltból, aztán engem nem érdekel a továbbiakban a közelébe se megyek semmiféle rootnak, meg ES filekezelőnek, Xposed Frameworksnek meg superuser baromságnak :D

    [ Szerkesztve ]

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz cappa72 #7203 üzenetére

    Fogalmam sincs hogy csináltam, de most működik a telefon. Többféle SP flashal próbáltam az MTK droidos mentésemet visszatölteni. Volt amikor nem is indult a telefon már . Bár azt hiszem akkor azért mert lemerült az aksi , mert csak beleraktam a háttérvilágításos állapotban a laptop táskába tegnap.
    Valahogy , talán a 4.0ás flash toolsal felraktam innen egy ilyet :" GEN3 ROM fájlok Flashtoolhoz "
    Aztán egyszercsak bejött a 6.03 CWM menü ahol betallóztam az cd kártyán a zipes mentésemet "aTAB503D_130304_backup_141225-041139.zip" de azt nem sikerült neki valamiért felrakni.Végső elkeseredetségemben nyomtam egy Factory default/vipe vagy mit sort, újraindult a telcsi és bejött az android logo, és elindult a rendszer.
    FOGALMAM sincs hogy hogy sikerült, melyik lépés volt a számtalan elkeseredett próbálkozás közül ami megoldotta .
    Tipikusan az "ezer vak majom próbálkozása az írógéppel" alapon , de sikerült. Azt hiszem nekem nem szabad Androidos telefont mókolni... remélem az imei számmal nem lesz bajom, most csekkolom, még nem mertem visszarakni a simet.
    Most nézem a kernelt meg az alapsávot ugyanazt írja a telefon mint amit lementettem screenshotot az MTK droid toolsról, akkor csak a sajátomat sikerült visszarakni, vagy helyreállítani.

  • Diniboy

    aktív tag

    válasz Diniboy #7204 üzenetére

    De persze hogy eltünt de szerencsére lalszi hsze segített. Érdekes mert nekem a config4v2 van mégsem sikerült a gen 3as stockal elrontani- se a sok próbálkozás közül egyikkel sem halálosan megsebezni. :))
    Mindenesetre köszi a leírásokat, ezek nélkül nem próbálom végig az összes dropboxos cuccot amit felraktatok :R
    Amúgy nekem elég ha telefonálni lehet , ébreszt az ébresztő, meg tudok olvasni a vonaton anélkül hogy cipelnem kell még egy eszközt az ebookoknak, szóval nem tudom mi ütött belém , úgy látszik nagyon vágytam már új telefonra :D

Új hozzászólás Aktív témák