Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Asusnál rettettően nagy a kavar, hogy melyik gépen milyen portok vannak. Elsőre azt hittem itt is erről van szó.

    Nem akartam elhinni, hogy usb3.2 gen2 van rajta (10gbps), mert a ryzen 6000 sorozatról azt hallottam, hogy usb4/tb3 portokat támogat. De úgy tűnik, hogy mégsem, mert az amd oldalán is csak 10gbps van. Bakker, ez most komoly, hogy alapból 3.2-es és ha a gyártó ad ki bios upgradet, akkor van usb4 experimentál? [link]

    #1 Sirus86
    Vivobook S sorozatban is lehet ryzen 6k szériás. Lehet néhány dologban még jobb is. Attól függ, hogy energiatakarékosabb vagy állítható teljesítményű gép kell, bővíthető ram kell / lehet-e. Ddr4es szériákból még előfordul ram bővítős.

    Más gyártónál is lehet, csak oleddel szerintem asustól vannak kedvező áron. (múltkor volt akciósan 12th gen i3 12 szálas ram és ssd bővíthetős 2.8k oledes gépük is br 190ezerért.)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz flexxx2 #8 üzenetére

    Nem natívon nézik az emberek ezeket azért. Pontosabban nem 100% skálázással.
    A 2880x1800 felbontás 200% skálázáson 1440x900. Ha 150%, akkor 1920x1080 a logikai felvontás és méretezés. Gondolom nem véletlen, hogy ez a natív felbontása :)

    És nem látszik torznak egyik módban sem, mert az alappixelek aprók, meg ugye a képt nem pixelesen skálázza át amúgy sem a programok többsége, hanem csak a méretezésnél számít, a formák natívan vannak rajzolva. Szóval igen, jó.

    #21Karolac
    nekem is hektikus az ujjlenyomatolvasó felismerése vivobook s-sel, ilyen power gombba ültetettel. Sok múlik a betanításon és nagyon el kell találni hogy érintem hozzá, hogy sikerüljön, de akkor sem mindig megy.

    #14plömplöm
    ja, mindengyik hangja hitvány hardveresen. Ha fenn vannak a szoftveres hang mágiák, akkor lesz kb elfogadhatóra ellentorzítva.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz plömplöm #24 üzenetére

    oh lol, tényleg, nem számoltam utána a másodiknak. Nekem is ilyen van 14" -esben :D

    Ha asztalnál ülve, nyugodt körülmények közt használom, akkor 150% jött be nekem a nagyobb asztal felület miatt, ha utazás közben, mozgó járműben, akkor meg a 200%.

    #26ddekany
    szerencsére ennyi év után win alatt is egyre kompatibilisebbek az alkalmazások a skálázással. Így a crt-knél annó megszokott kényelmet hozza, hogy más felbontásokon is jó a kép, nem csak natívan.

    Mondjuk linuxszal még nem vagyok kibékülve ezen a gépen. Mármint, hogy az új gépek közt van, aminek a beépített billentyűzetét nem kezeli alapból a kernel valami régi kókány miatt és majd később kerül be hivatalosba a fix rá (nekem pl 6.2-be talán). Meg hogy ubuntun nézve csak egyformára lehetett állítani a skálázást mindenen, ami nem annyira megy 4k külső és 2.8 belső kijelzővel :D De majd kinövik.

    A vektoros, ami alkalmazás nem maga rajzol fizikai pixeleket, hanem kihasználja az os képességeit.. vagy ha multiplatform, akkor már az os képességeik kihaználni tudó köztes réteget használn, akkor azok szépek lesznek. Minden natív felbontáson van úgy, csak a méretezést igazítja a logikai felbontáshoz. Úgy mint az okostelefonok is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák