- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Motorola Edge 30 Ultra - a 200 megapixeles kérdés
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- A sógorokhoz érkezik a kompakt Vivo X200 FE
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kapanyél
őstag
válasz
Pyttawrx #38708 üzenetére
Amiket írtál, azok a cellák és az akkuegység alapvédelmei.
A túltöltés elleni védelem arra szolgál, hogy a kapocsfeszültség ne lépje túl a kémiához beállított (jellemzően 4,22V) értéket.
Ettől teljesen független, hogy bizonyos töltésmennyiség és feszültségszint fölött ezek az anódok exponenciálisan károsulnak.
De mondom, mindenki úgy cseszi szét a cuccait, ahogy akarja. Belefáradtam már, hogy a tények senkit sem érdekelnek, én meg győzködjek bárkit is azokról. Ha neked jó, hát használd úgy, én vastagon… -
Kapanyél
őstag
válasz
Pyttawrx #38705 üzenetére
Okozott, csak legfeljebb nem vetted észre. A mobil eszközökben alkalmazott akkumulátorok kémiája kifejezetten kényes a hőmérsékletre, a töltési feszültségre, a kivett teljesítményre és a tárolt töltésmennyiségre.
85% fölötti töltöttségnél mind a LiCoO2, mind az NMC összetételű akkumulátorok erős belső késztetést éreznek arra, hogy szétcsesszék magukat. Nem akarok belemenni, számtalan leírás található a neten minden típusú celláról, ahol minden vonatkozásában vizsgálva található róluk élettartam és kivett összteljesítmény görbe is. -
Kapanyél
őstag
Üdv,
a Zenbook Pro Duomat újból szervizbe küldtem, mivel elromlott az arcfelismeréshez használt infra kamera a korábban cserélt új monitorban. Akkor csak azért kellett cserélniük, mert húztak rá egy centis karcot a szálcsiszolt fedlapon és nem vettem át.
Durva, hogy mindenért komplett új panelt küldenek.
Gondoltam, eladom féláron, de egyszerűen nincs jobb Windows-os gép, amit szívesen használnék is.
Egyébként az a szar az ilyen izomgépekkel, hogy amivel tényleg le tudod tesztelni, azon úgy elhasal, mint egy darab szar!
Nyilván mindent beállítasz ultra-ra, aztán veszed vissza az arccal együtt a minőséget.
És tuti ez van a 4090-es gépekkel is, és ANNYIRA SZAR, hogy másfél milliót szartál el rá, mert geek vagy.Egy percig sem sajnálom, ez ilyen. De most veszek egy rohadt MacBook Prot.
-
Kapanyél
őstag
válasz
GoodSpeed #37318 üzenetére
Szinte mindig. Nekem üresjáratban is folyik ki belőle a láva szép lassan (i9-11900H + RTX 3080). Silent módban használom, ha leveszem a hűtőpadról, úgy alig langyos és bőven elég a teljesítménye is.
Az enyémben 3 venti van és szabadon fölpattinthatók az alján bárhová, így célzottan a nyíláshoz lehet irányítani a levegőt. Talán Cooler Master… -
Kapanyél
őstag
Miért használtok alvó módot?
OK, hogy gyors, de egy boot is gyors már. Én mindig hibernálom, ha ott kell hagynom a melót. -
Kapanyél
őstag
válasz
GoodSpeed #36263 üzenetére
A specifikáció nem változott sem a Windowsban, sem a MyAsus fiókban, csak a modellszám. 3DMark systeminfo is szépen hozta és hozza is a 11900H-t és az RTX3080-at. Csak valamiért átíródott a másik típusra, amiből arra következtettem, hogy központilag szar BIOS-t dobtak ki rá.
-
Kapanyél
őstag
válasz
light1994012 #36258 üzenetére
Az enyém 3 nap múlva kész lett, BIOS-t frissítettek…
Kipróbáltam, volt hang, de otthagytam, mert összekarcolták a szálcsiszolt fém fedlapot.
(Már készültem nagy harcra, de kompletten kicserélték az egész monitort…)Az érdekes az volt, hogy leadás előtt én is újra frissítettem a BIOS-t a legutolsóra, szépen le is futott a flash, de ugyanolyan szar maradt.
Onnan jött az ötlet, hogy egy ideje a MyAsus fiókomban átíródott UX582HS-ről UX582LR típusra, ami egy gyengébb verzió. Ez mondjuk azóta sem oldódott meg.
Másik érdekesség, hogy a szervizbe leadás előtt toltam neki egy hard resetet, és azóta sokkal gyorsabb! Azért furcsa, mert csak gyári visszaállítás volt, nem saját telepítőlemezes Win reinstall. Roppant idegesítő volt, hogy ablakok mozgatásánál vagy billentyűzet lenyomásoknál elég nagy lag volt. Néha megoldotta egy új Intel graphic driver, néha rosszabb lett. Most nyoma sincsen ilyesminek. Sőt, eddig hatalmas .PDF tervrajzokkal is akadozott, most majdnem olyan, mint iPad-en. Végre kezdem azt érezni, hogy nem csak pénzkidobás volt. -
Kapanyél
őstag
válasz
light1994012 #35976 üzenetére
Igazából egyáltalán nem kellene, hogy legyalulják a rendszert, de 99%, hogy a balfék javítási metódusuk miatt megteszik, hogy kizárják a szoftveres problémát - annak ellenére, hogy egy live rendszerről is elsőre látható, hogy elfosizta-e magát egy hw elem vagy sem.
-
Kapanyél
őstag
válasz
light1994012 #35966 üzenetére
Nekem is Windows Update után tűnt el.
Ráadásul valamiért a Bluetooth-os fülessel sincs hang. Nem észleli a mikrofonját, csak mint hangeszköz, de hangot nem tol ki rá...Tiéd szervizben van, úgy várod az alkatrészt? Gondolom, legyalulják ilyenkor az egészet, azt' telepítsd újra meg állítsd be minden alkalmazásod.
-
Kapanyél
őstag
Üdv!
Valamelyik nap elment a hangkártya, azóta csak egy áthúzott (némított) hangszóró ikon van a tálcán. Az Eszközkezelőben egyáltalán nem látszik semmi, mintha nem is lenne hangkártya.
Érdekes módon a Driver Booster talált egy friss Realtek drivert, de olyan eszköz nem látszik már sehol.
Windows visszaállítás nyilván nem működik...
Asus Pro Duo amúgy. Ki tud nyúlni így az adapter? -
Kapanyél
őstag
válasz
Pyttawrx #35237 üzenetére
Vagy ötféle kémiával készülő cellát használnak a laptopokban is. Ráadásul gyártónként változó, hogy mennyi puffert hagynak benne. A HP valószínűleg eleve 80-90% nettó kapacitást ad oda a felhasználónak. De ezt is vagy három másik tényezővel lehet befolyásolni…
Sosem tudhatod, hogy az adott gép BIOS-a ezen a téren hogyan működik. Ha nem kell az akkus kapacitás, vagy tervezhető, valamint lehet egyáltalán állítani, akkor érdemes 50% körül tartani.Azt tudtad pl., hogy a legtöbb Li-Ion cellából az élettartama alatt kivehető legnagyobb összteljesítmény az kb. 75%-ról 65%-ra merítéssel érhető el? Nyilván sok ciklussal.
Rengeteg érdekes görbe és teszt található a témában.(én alapvetően e-autók akkuival és nagyfeszültségű hálózati storage-ekkel foglalkozok, ott is vannak érdekességek bőven)
-
Kapanyél
őstag
-
Kapanyél
őstag
válasz
CharlieDrop #35143 üzenetére
Én már csak egyportosat veszek. Vagy 15-öt kipróbáltam, egyik sem tudott feleannyit sem, mint ami rá volt hazudozva, ha két eszközt dugtam bele. De annyira nem, hogy mindkettő töltése leállt vagy hibát dobott. Ha meg csak amúgy is egy eszközt lehet vele tölteni, akkor elegendő a 65W-os 1x USB-C Alzás 6…11eFt-ért.
240W-osat 60e-ért pedig nem merek rendelni Aliról…
-
Kapanyél
őstag
Ha a dugó illeszkedik, jó a polaritás és egyezik a feszültség (output oldalon), akkor vehetsz nagyobb amperitásút.
Én is nagyobbakat vettem kiegészítésként: egy otthonra, egy a táskába, a gyári meg az irodában.Egyébként van bennük túlterhelés vagy rövidzár védelem, az le tud oldani. Ha később működik, miután kihúztad-vártál-újra bedugtad, akkor ez volt a baja. Ettől még lehet szar.
-
Kapanyél
őstag
Üdv!
Nem sok találatot dobott a topic, bár a konkrét megoldás szerepel, csak abból nehéz kitalálni, hogy az kell.
Egy Pro Duo boldog gazdája vagyok és az első napon már meg is hülyült a ScreenPad+. A jelenség, hogy tapipadként kezd üzemelni, és nagyjából csak a fő kijelzőn lehet mocorogni vele. Érdekes módon azon függőlegesen is mindkét végét elérni így, hiába fele olyan magas csak. Tehát egy kezdő számára elhiteti, hogy így a jó és csak valami elállítódott… Egy YT videó alatti kommentben találtam a megoldásra, a gyári optimizerre.A gép egyébként szuper, de sok dolog nem jön át a videós tesztekből:
- fém az egész szinte, ahol a képeken kérdéses - ez jó
- nincsen rajta Kensington zár (sosem érdekelt, de ezt sem mindig hoznám haza az irodából)
- talán a fém ház miatt is, de a brutál hardver alaphangon ontja magából a meleget. A ventilátort nem hallani közben. Egy Legion ezerszer jobb ebből a szempontból, amiért az csak hátra fújja ki a levegőt.
- a screenpadról el szokták mondani, hogy nem hajlik föl eléggé - és tényleg. Hiába IPS, ilyen hegyes szögből már jelentős a kontrasztvesztés
- nehéz a 2,3 kg
- a tapipados numpad nem mindig fogja az adást, néha ki-be kell kapcsolni
- a Windows Hello kamera infra LED-jének fénye átüt az OLED alól vagy mittudomén honnan, de körülötte (alatta) a kijelző is villódzik kicsit
- a toll mintha nem windows érintőceruzaként jelenne meg, hanem az Asus saját cucca. Konfigurálni a gombokat még nem tudtam
- kell egy port replikátor is hozzá, vagy legalább egy ilyen hűtőpad, mert az egyetlen USB-A port hamar elfogy
- a wifije 1,5 Gbps-t vitt tegnap speedtest szerint
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Videó stream letöltése
- Apple asztali gépek
- 3D nyomtatás
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Gaming notebook topik
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5521 - FullHD érintőkijelző, i7-11850H (16 szál), 32GB DDR4, 500GB NVME, Geforce MX450
- Új Lenovo LOQ - i7 13650, RTX 4060 és 16gb DDR5 + GARANCIA
- Újszerű Anker 778 12 in 1 Thunderbolt 4 Docking station dokkoló (Windows, MAC OS)
- Asus TUF Gaming A15 FA506 - 15.6"FHD 144Hz - Ryzen 5 7535HS - 16GB - 512GB SSD - RTX 3050 -3 év gari
- Legion 5 16IRX9 16" QHD+ IPS i5-13450HX RTX 4060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 7 7700 Processzor!
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- LG 42C4 - 42" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Samsung Galaxy S21 Ultra , 12GB , 128 GB , Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged