- Új Trónok Harca telefon érkezik
- Magisk
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Fotók, videók mobillal
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
amdboy #37394 üzenetére
Múltkor én is mx4-et tettem a gépbe (k3402za) és azt kell mondjam, hogy rosszabb lett, mint a gyári. Ahogy neten írják talán azért, mert túl híg. Bár nekem normálisnak tűnik, hogy csak annyi marad meg a procin, ami feltétlen szükséges, de valahogy mégsem az igazi. Talán a kinyomódott, megszilárdult paszta és a hőtágulás valahogy kedvezőtlen.
A lényeg, hogy cinebench r23.2 -vel tesztelgettem. A gyári pasztával 11 ezer körül adta nálam, néha elérve a 12 ezer környékét leggyorsabb módban, hidegről egy futtatásra. Az mx4 mellett pedig fokozatosan kezdett csökkenni ahogy teltek a hetek, már 10 ezer körülre jött le. Pedig direkt vettem egy friss tubussal, mert már 9 éves volt az előző maradéka
Este cseréltem Thermal Grizzly Kryonaut Extreme -re [link] és így frissen kaptam már 13 ezer feletti pontot is. A szorzókat nem engedte fel, rögtön alacsonyabbra vitte, valsz a rossz hőátvitel miatt.
Egyébként ki fogok próbálni majd, ha megjött ilyen kínai rendelésű Honeywell PTM7950 -et, ami fázisváltós paszta [link] . Nagyon istenítik redditen a gamer notikban. Hátha a fázisváltáskori nagyobb hőelvonás még segít javítani a teljesítményt. Egyébként nem is a csúcssebesség, hanem a throttling miatti teljesítmény rángatás zavar. Meg kicsit a tudat, hogy visszafogja a procit. És persze a kíváncsiság, hogy tényleg ennyit javultak-e az újabb paszták az mx4-hez képest.
Azt is észrevettem közben, hogy belenyal az akksiba is a gép teljesítmény módban és utána meg visszaveszi a proci szórzót turbózás után, ha közben akkut us tölt. Legalábbis úgy tűnik... hacsak nem a win11 22h2-ben van valami elcseszve a szálkezelésben.
-
-
cs.zs.
veterán
válasz
amdboy #37069 üzenetére
Igen, 20 lesz benne fizikailag, és nagyon nagy valószínűség szerint 16GB-ot fog látni.
Egyrészt nem drága dolgok már ezek, nagy veszteség nem ér, másrészt meg nem biztos hogy kell. Azok a régi gépek életükben nem fognak 16-tól többet használni.
(Vagy te megnyitsz 30 chrome lapot?) -
cs.zs.
veterán
-
Face8814
őstag
válasz
amdboy #32146 üzenetére
Az érintő képernyő jó ha van de nem létszükséglet. A 16 GB RAM esetén, pedig azért akartam a vásárláskor ezzel venni a gépet, mert úgy talán olcsóbb mintha később tetetném bele, illetve rögtön spórolok egy kört, hiszen nem kell pár napra nélkülözni amíg beteszik. Illetve volt egy aggodalmam, hogy mi van ha nem is lehet bővíteni az adott típust, vagy ha igen akkor az garivesztéssel jár...
Amit másodjára linkeltem gépet arról mi a véleményed? A touchpadba épített kijelző okos dolognak tűnik első ránézésre. Ötletem is volna hogy használnám. -
-
-
steelsec
aktív tag
válasz
amdboy #29195 üzenetére
Nekem mondod tegnap jottem ra, hogy azert van fps droppom Overwatch es Streameles kozben mert a cpum throttolingol pedig nem kene neki.... Noctua nt-h1 paszta van rajta de mar lehet hogy regi kb 9 honapos, de par hete portalanitottam.
Hetvegen szetkapom jobb portalanitas aztan undervolt.... G751-jy nem egy kis dog -
KION3524
tag
válasz
amdboy #29191 üzenetére
Azért van, mert rosszul lett kialakítva a hűtése a laptopnak. 100%-on van azért szaggat, mert eléri a max hőfokot és lejjebb veszi a processzor órajelét a rendszer (throttling) hogy kicsit visszahűljön. Nézz meg egy stress test-et AIDA 64-ben hogy mi történik amikor 30 percig izzasztod a procit. Az majd információt ad a hőfokról és a throttlingról is. Nekem az újrapasztázás segített, de nem a normál, hanem a folyékony fém verzió (először próbáld a normál pasztát, hátha az is segít). Videó a folyékony fém alapú pasztáról.. Amikor felmegy 100 fokra a hőfok, akkor kikapcsol a gép, nem kell aggódni. Nem tesz neki jót ez a hőmérséklet, de nem fog felgyulladni a gép
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Vicces képek
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Egérpad topik
- Xbox Series X|S
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Battlefield 6
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- MSI Vector GP76 16 Gamer Tervező Laptop -60% BRUTÁL i7-12700H 16/1TB RTX 3070Ti 8GB FHD 360Hz !!!
- Új HP VICTUS Gamer Tervező Laptop 16,1" -40% Bivaly i7-13700H 14Mag 16GB/1TB RTX 4070 8GB FHD 144Hz
- Új HP VICTUS Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% Bivaly i5-12500H 12Mag 16/512 RTX 4050 6GB FHD 144Hz
- Új HP VICTUS Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% Bivaly i5-12500H 12Mag 16/512 RTX 4050 6GB FHD 144Hz
- TUF Gaming F15 FX506HE 15.6" FHD IPS i5-11400H RTX 3050Ti 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Új Asus F16 TUF WQXGA 165Hz G-Sync i7-14650HX 16mag 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 - i7-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Google Pixel 9 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell 5050 i5 7500 8Gb RAM 128Gb SSD
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest