Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Aryes #10471 üzenetére

    "A 3 beérkező jel erőssége közti különbségből számolnám a jeladó irányát a vevőhöz képest. Van rá vmi ötletetek esetleg?"

    Hogy akarod a jelerosseget kiolvasni? Nekem ez nem ment. Vagy volt jel, vagy nem. En valtottam LDR-re, es tettem ele IR szuro foliat. (Mondjuk ilyenem volt.) Amugy lehet, hogy megy ez folia nelkul is... Rosszul emlekeztem, vegul nem volt folia, mert mukodott folia nelkul is. De mondjuk az neked nem jo, mert gondolom olyasmire kell, ahol a kulso feny bezavar. Akkor nem tudom.

    "Azt az ábrát sajnos nem tudom értelmezni."
    Nem baj, az a lenyeg, hogy a duty cycle-t tudod allitani, nem kotott az erteke.

    (#10465) aryes válasza _q (#10464) üzenetére
    Nem pontosan ertem a feladatot... Erzekeloket akarsz fejleszteni, vagy az eszkoz lemasolasa a cel, vagy mi az, amit szeretnel pontosan?

    Sharp tavolsag szenzor nem jo neked? Azzal tudnad a tavolsagot. [link] Nekem ez bevalt. Van mogotte tudomany...

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Aryes #10471 üzenetére

    Na úgy néz ki mégsem kell újra feltalálnom a meleg vizet. :DDD
    Addig olvastam, amíg kiderült, hogy a mintának tekintett Lego Spybotics egyszerű soros kommunikációt használt, 4800baud sebességgel, 72kHz-es infra jelre ültetve, nem a távirányítóknál használt protokollt. Tehát elméletileg 1 hardveres + 2 szoftveres serial meg is oldja a 3 infra vevő egyidejű használatának problémáját. Legalábbis a lib leírása szerint az avr software serial-lal szemben az esp változatnak nem okoz gondot két példány egyidejű működése.
    Ráadásul a küldés is leegyszerűsödik (legalábbis a kód része), és nem kell használnom azt a hatalmas és komplikált irlib-et, ami nem is kimondottan erre való. :)
    Viszont ahhoz, hogy a soros kimenetet tudjam használni, kelleni fog egy AND kapu, vagy egy hasonló működésű logika + egy 38kHz pwm-met kell valahogy előállítani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák