Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Apple AirPods Pro (2. generáció) - csiszolt almaságok
- Google Pixel topik
- MWC 2026: Adatbiztonságra fókuszáló újdonságok a Motorolától
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Motorola Signature - mielőtt aláírnád...
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
-
Mobilarena
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Siriusb
#7632
üzenetére
Az a baj, hogy nagyon pontatlanul írod mit akarsz, és csak találgatni tudunk. A képernyőkímélő nem egyértelmű, mert nem tudom, hogy a kijelző energiatakarékos kikapcsolását érted alatta (ami igazából DPMS blank time) vagy tényleg a kalsszikus DOS/Win képernyővédőt (ún. screensaver, amikor a képernyőt nem kapcsolja ki, hanem mozgó grafikát jelenít meg).
Épp így a Lock screen / suspend esetében sem egyértelmű, hogy mire gondolsz.
Egyébként meg pont itt jön elő, amit írtam. Nálam ez e beállítás pálcika WM-en annyi, hogy egy autostart nevű Bash script fájlba beteszem a xset dpms 0 0 630 & tartalmú sort, és kikapcsol a screensaver és a screen blank is 10 perc 30 másodperc múlva. Nem kell vergődni, hogy melyik ikon, melyik menüjébe rejtették ezt a nyomorult beállítást.
Épp így a screensaver is így indul nálam, autostart fájlban újabb sor: xss-lock ~/scripts/screensaver-script & és ennyi. De épp ilyen egyszerűen definiálom a billkombókat, touchpad apró beállításait, tálca beállításait, szintén ebből a fájlból, 1-1 sor. Nem kell keresgetnem grafikus felületen, meg 500 kattintásból állítgatnom, hogy mi hol van, egyszer megírtam, 10+ évig működni fog, nem lesz az, hogy a KDE4, 5, 6 máshogy kezeli Qt4, Qt5, Qt6 alapokon, vagy máshogy kezelné a Gnome2 meg a Gnome3.x-4x. Nem mindig az a legfelhasználóbarátabb megoldás, ami annak látszik. Ráadásul ez az autostart megoldás memóriát sem foglal annyit, és rendszerújrahúzáskor csak visszamásolom, legtöbb X.org alatt futó pálcika WM eszi, de ha xinitrc-be behúzom, akkor az összes. Waylandes grafikus felület csak annyiban más, hogy ott az autostart részt be kell emelni a WM konfigfájljába, meg némileg módosítani, pl. SwayWM-nél:
exec swayidle timeout 600 '~/scripts/screensaver-script' timeout 660 'swaymsg "output * dpms off"' resume 'swaymsg "output * dpms on"'
Ez már bonyolultabb, de ezt is csak egyszer kellett kigugliznom és megírnom, soha többé nem kell keresgetnem semmit rajta, 10 perc múlva elindítja a screensavert (ami egy terminálban futó asciiquarium), +1 percre rá a képernyőt elsötétíti. Viszont ha újra gép elé ülök, akkor feloldódik a képernyősötétítés, de az i3lock és az alatta futó asciiquarium továbbra is fut, be kell írnom a jelszót, és akkor a screen lock is feloldódik. A +1 perces időeltolódás azért van, hogy ha véletlenül mégis a gép előtt lennék, és látom, hogy kilőtte a képernyőt, még gyorsan nyomok valamit, hogy ne zárolja a grafikus felületet, van egy kis plusz időm.Egyébként az óránkénti négy-ötszöri képernyőkikapcsolás nem árt a kijelzőnek. Az 1-10 másodpercenkéntnyi talán, a 12-15 percenkénti nem. Azt meg nagyon erősen ajánlom, hogy a képernyőt x inaktivitási idő miatt zárold, ha nem vagy gépnél. Igen, kényelmetlen a jelszót állandóan begépelgetni, de majd megszokod, és a te biztonságod szolgálja, és nem függeszt fel semmilyen futó folyamatot. Nagyon ajánlom akkor is, ha egyedül használod a gépet, vagy egyedül élsz, ha hirtelen ott kell hagyd a gépet, és valaki illetéktelen behatoló is jut be a gép közelébe, akkor sem tud a gépbe belematatni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Óra topik
- Bakelit, vinyl lemezjátszó
- Házimozi belépő szinten
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen okostelefont vegyek?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- SONY LCD és LED TV-k
- Formula-1
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4404
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- iPhone 12 64GB 100% (1év Garancia) Több színben is elérhető! - AKCIÓ
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple MacBook Air 13 (2020) M1 8GB/256GB használt, szép állapot 87% akku (317 ciklus)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
BoB
